Zavrieť

Porady

Cibule kvetov - čo s nimi počas zimy

Ahojte, prosím vás o radu, kúpila som si cibule tulipánov a narcisov, preto sa chcem s vami poradiť, či ich môžem počas zimy uskladniť v pivnici v kvetináčoch. Alebo mi prosím poraďte ako ich mám uskladniť, aby som ich na jar mohla zasadiť. Prvýkrát mám uvedené cibulky. Takže nevyznám sa v tom.ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja som taketo cibule zasadila do zeme asi pred dvomi mesiacmi. Ak budes chciet, aby ti na jar vykvitli, mozes ich zasadit do kvetinacov a tie umiestnit na okno. Skusenost s tym nemam, ale vo februari-marci sa taketo kvetinky predavaju, hovoria tomu rychlene tulipany,narcisy,hyacinty... Ked odkvitnu, vyber ich zo zeme, uskladni na suchom chladnom mieste a na jesen s nimi sup do zeme v zahrade.

    kukučka je offline (nepripojený) kukučka

    kukučka
    A prečo ich chceš skladovať? Ak chceš aby na jar kvitli, ešte ich môžeš zasadiť do zeme.

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Cibuľoviny t.j. tulipány, nácisy, krokusy a iné ďalšie sa sadia na jeseň, aby na jar kvitli. Ja si pamätám už od detstva, že mama aj susedky vždy hovorili:
    Cibulky vyberieme zo zeme, keď deti vyjdú zo školy (v júni) a znova ich posadíme, keď pôjdu do školy (v septembri).
    Ale tiež si myslým, že pokiaľ u Vás ešte nemrzne a neni sneh môžeš kludne posadiť.

    beba13 je offline (nepripojený) beba13

    beba13
    Samozrejme treba ich zasadit mne prišiel dnes rano balik s cibulami tulipánov ktore som objednala 1.11.07 a sadit ich budem akonahle prestane pršat pokial nemrzne može sa sadit,lebo ked sadim v septembri tak v januari už vychadzaju zo zeme to ich može poškodit mráz. takže ich zasad.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj moje tulipany vykuknu zo zeme, ked zasvieti prve slnko a zmizne sneh, ale aj napriej neskorsim mrazom sa im este nikdy nic nestalo. V aprili-maji vzdy pekne kvitli.

    monte je offline (nepripojený) monte

    monte
    pokiaľ nemrzne posaď ich a prikry čečinou, musia prejsť chladom aby vykvitli, tak neváhaj a na jar sa teš
    Cibuloviny musia prejsť obdobím chladu..inak nevykvitnu, ale do mrazov maju stihnuť aj zakoreniť.Teraz je najvhodnejšie ich dať do chladničky a pri otepleni na jar rychlo vysadiť..alebo ich použiť ako rýchlené a vysadiť na jar do kohlíka.

    Cibule kvetov - čo s nimi počas zimy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.