Zavrieť

Porady

Oprava odpadov.potrubia

Môžte mi poradiť?
Čo patrí do spol.priestorov a čo k bytu?
Odpadová rúra z môjho bytu vedie popod vaňu do spol.šachty,napája sa v šachte do hlavnej "rúry" až pod murovaným prekladom u spodného suseda. Pred 3 rokmi po zistení,že odpad.voda údajne z môjho bytu preteká po rúre a vytápa nižšie, som celú kúpeľňu vybúrala, vymenila všetky dostupné rozvody /vodár skonštatoval,že žiadna chyba sa tam nenašla,čiže bolo to asi zbytočné/ Lenže voda stále presakuje,oznámila som to správcovi.Keďže v mojom byte je sucho a nič sa nenašlo,kontrolovali byt podo mňou. Zistili,že v tom byte preteká v šachte z rúry,ktorá sa napája do hlavnej z môjho bytu.Správca skonštatoval,že to nie sú spol.priestory /hoci je to v spoločnej šachte/ a je to záležitosť mojho suseda,pretože je to v jeho byte a má to opraviť.Ten zahlásil,že on nemá peniaze na rozbitie kúpelne a opravu.Prístup je len od neho,lebo je to na úrovni jeho bytu pod zamurovaným prekladom medzi bytmi,a tak si myslím ,že to patrí do spol.častí.V mojom byte to nie je ,on to opraviť nedá,ako postupovať?
Zároveň som už raz na vlastné náklady a asi zbytočne kúpeľňu vybúrala , neskôr som susedovi vyplatila škodu z mojej poistky/on byt nemá ani poistený/,takže nemám chuť sa na tom finančne podieľať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lubica_02 je offline (nepripojený) lubica_02

    lubica_02
    olise Pozri príspevok
    Môžte mi poradiť?
    Čo patrí do spol.priestorov a čo k bytu?
    Odpadová rúra z môjho bytu vedie popod vaňu do spol.šachty,napája sa v šachte do hlavnej "rúry" až pod murovaným prekladom u spodného suseda. Pred 3 rokmi po zistení,že odpad.voda údajne z môjho bytu preteká po rúre a vytápa nižšie, som celú kúpeľňu vybúrala, vymenila všetky dostupné rozvody /vodár skonštatoval,že žiadna chyba sa tam nenašla,čiže bolo to asi zbytočné/ Lenže voda stále presakuje,oznámila som to správcovi.Keďže v mojom byte je sucho a nič sa nenašlo,kontrolovali byt podo mňou. Zistili,že v tom byte preteká v šachte z rúry,ktorá sa napája do hlavnej z môjho bytu.Správca skonštatoval,že to nie sú spol.priestory /hoci je to v spoločnej šachte/ a je to záležitosť mojho suseda,pretože je to v jeho byte a má to opraviť.Ten zahlásil,že on nemá peniaze na rozbitie kúpelne a opravu.Prístup je len od neho,lebo je to na úrovni jeho bytu pod zamurovaným prekladom medzi bytmi,a tak si myslím ,že to patrí do spol.častí.V mojom byte to nie je ,on to opraviť nedá,ako postupovať?
    Zároveň som už raz na vlastné náklady a asi zbytočne kúpeľňu vybúrala , neskôr som susedovi vyplatila škodu z mojej poistky/on byt nemá ani poistený/,takže nemám chuť sa na tom finančne podieľať.
    Podľa tvojho popisu a na základe vykonania opráv v byte, sa pravdepodobne jedná o odbočku, ktorá je zabudovaná na zvislej odpad. stúpačke, ktora patrí do spoločných rozvodov, teda je to závada na spoločnom zariadení a financovanie je z FPÚ a O. Trvaj na odstránení závady a žiadaj úhradu v zmysle zákona 182/1993.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    "Stupačka" jednoznačne patrí do spoločních priestorov a ich oprava sa má financovať z fondu GO.

    Oprava odpadov.potrubia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.