Zavrieť

Porady

Ako zaúčtovať?

Dnes som dostala faktúru za prepravu z 08/2004 .Ročnú uzávierku už mám
ukončenú včetne daňového priznania.Ako mám túto faktúru zaúčtovať? je to náklad r. 2005? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katty je offline (nepripojený) Katty

    Katty
    je to náklad roku 2004 a treba ho tam dostať ako nevyfakturovanú službu, ale to by sa musela ročná závierka prerábať a daňové priznanie tiež, ak sa dá do roku 2005 tak zrejme len nedaňovo...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Nie je to náklad r. 2005. Podľa mňa zaúčtovať v roku 2005 ale z daňového hľadiska brať do úvahy ako pripočitateľnú položku, alebo znovu otvoriť r. 2004 a všetko prerobiť, alebo ak je DP už podané urobiť opravné DP a srdečne sa poďakovať tomu, kto Ti dal teraz faktúru z 8/2004.

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Súhlasím s prechádzajúcimi príspevkami, buď otvoríš znovu r. 2004 alebo v r. 2005 pripočít. položka. Ja by som prerobila DP, aj keď veľmi nerada, ale prerobila. Veru sa im pekne poďakuj.

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Nechcem aby to vyznelo ako rypanie, ale nevedela si o tej preprave ? Preco sa ta faktura nenahanala uz davnejsie, alebo aspon nezauctovala nejaka rezerva ? To sa len tak pytam, je mozne, ze si o tom nemusela vobec vediet.
    Inak by som postupovala, ako napisali poradacky predomnou. Skoda tvojho casu a praci. Ak to zavinil niekto druhy, mal by dostat pelendrekom po hlave, lebo vobec nevie docenit, co je to urobit komplet zavierku a DP.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.