Zavrieť

Porady

Sprostredkovanie prepravy z Ruska do CZ

Nie sme špedičná služba, no sprostredkovali sme prepravu tovaru z tretej krajiny do CZ. Tovar sa preclieva v CZ, odberatel je identifik. pre daň. Prepravca nam fakturoval uvedenú prepravu bez DPH.
My sme uvedenú prepravnú službu taktiež vyfaktúrovali bez DPH, s tým že odberateľ v CZ si uvedenú službu samozdaní. Neviem či sa správne vyjadrila. Chcela by som si potvrdiť či sme postupovali správne a stále mi to vychádza že uvedenú službu neuvádzam do DP DPH. Ak sa mýlil, opravte ma, poraďte ak máte niekto skúsenosť s prepravnými službami.
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    syamlee je offline (nepripojený) syamlee

    syamlee
    Jarka
    Nie sme špedičná služba, no sprostredkovali sme prepravu tovaru z tretej krajiny do CZ. Tovar sa preclieva v CZ, odberatel je identifik. pre daň. Prepravca nam fakturoval uvedenú prepravu bez DPH.
    My sme uvedenú prepravnú službu taktiež vyfaktúrovali bez DPH, s tým že odberateľ v CZ si uvedenú službu samozdaní. Neviem či sa správne vyjadrila. Chcela by som si potvrdiť či sme postupovali správne a stále mi to vychádza že uvedenú službu neuvádzam do DP DPH. Ak sa mýlil, opravte ma, poraďte ak máte niekto skúsenosť s prepravnými službami.
    Ďakujem.
    Nakoľko nie ste špedičná firma a nemáte to uvedené v predmete podnikania... nemali ste čo danú prepravu uskutočniť. Inak ohľadom DPH je to správne. Akoby ste to vykonali Vy.... čiže bez DPH....

    xBORISx je offline (nepripojený) xBORISx

    xBORISx
    Zaujimalo by ma ake ma sprostredkovatel prepravy povinnosti...ved ide len o sprostredkovanie inym prepravcom koncovemu klientovi, ako je to napr s clom a pod?

    Sprostredkovanie prepravy z Ruska do CZ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.