Zavrieť

Porady

Zmluva na 5 hodín na dobu určitú a s ňou súvisiace rôzne otázky

Prosím.... prac. zmluva na skrátený úväzok 5 hod. na dobu určitú, je tam tiež skúšobná doba a koľko je výpovedná doba keby som chcela odísť? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    svedia Pozri príspevok
    Prosím.... prac. zmluva na skrátený úväzok 5 hod. na dobu určitú, je tam tiež skúšobná doba a koľko je výpovedná doba keby som chcela odísť? Ďakujem
    Predpokladám, že sa jedná o 5 hod. denne, teda 25 hod. týždenne.
    Rovnaké podmienky ako pri úväzku 40 hod. týždenne
    - skúšobná doba - max. 3 mesiace
    - výpovedná doba - 2 mesiace
    . pracovný pomer končí dňom dohodnutým v prac. zmluve.

    V tomto prípade neide o pracovný pomer na kratší pracovný čas v zmysle § 49 odst. 6, kedy rozsah prac. času je max. 15 hod. týždenne a výpovedná doba 30 dní - začína plynúť dňom, v ktorom sa doručila výpoveď.

    -------
    Veronika
    Dobrý deň, mám tiež zmluvu na 5 hodín ale ide sa meniť na 4 hodiny a ževraj na nej už som aj keď som nič nepodpísala. Skúšobná doba mi skončila, ako postupovať v tomto prípade? Sú tam tiež tie 2 mesiace? Teda podpísať novú zmluvu podať výpoveď a čakať? Ďakujem

    rodina1 je offline (nepripojený) rodina1

    Som jedna z vás rodina1
    localhost Pozri príspevok
    Dobrý deň, mám tiež zmluvu na 5 hodín ale ide sa meniť na 4 hodiny a ževraj na nej už som aj keď som nič nepodpísala. Skúšobná doba mi skončila, ako postupovať v tomto prípade? Sú tam tiež tie 2 mesiace? Teda podpísať novú zmluvu podať výpoveď a čakať? Ďakujem
    Pokiaľ si zmenu PZ nepodpísala, tvoj pracovný čas je stále 5 hodín, ako máš stanovené v pôvodnej PZ. Z každou zmenou PZ musia súhlasiť obidvne zúčastnené strany.
    Ak chceš ukončiť PP môžeš dvomi spôsobmi. Buď sa so zamestnávateľom dohodneš v zmysle §60 ZP na ukončení PP dohodou, vtedy bude PP ukončený dňom dohodnutým v dohode. S dohodou však musí súhlasiť aj zamestnávateľ.
    Druhý spôsob je ten, že v zmysle § 67 ZP podáš zamestnávateľovi výpoveď, ktorú môžeš dať aj bez udania dôvodu. Výpovedná doba je dva mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúcom po kalendárnom mesiaci, kedy bola zamestnávateľovi doručená výpoveď. S výpoveďou zamestnávateľ nemusí súhlasiť, po skončení výpovednej doby bude tvoj PP ukončený.

    Zmluva na 5 hodín na dobu určitú a s ňou súvisiace rôzne otázky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.