Zavrieť

Porady

Pripočitateľné položky

Prosím Vás,
čo sú to pripočitateľné položky.
Už ani neviem, kde je sever pretože toto je môj prvý rok a stále sa stretávam s niečím novým. Môžno je to niekomu na smiech, že neviem čo to je, ale NEVIEM, ale keď poradíte budem VEDIEŤ
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    babula12 Pozri príspevok
    Prosím Vás,
    čo sú to pripočitateľné položky.
    Už ani neviem, kde je sever pretože toto je môj prvý rok a stále sa stretávam s niečím novým. Môžno je to niekomu na smiech, že neviem čo to je, ale NEVIEM, ale keď poradíte budem VEDIEŤ
    Ďakujem
    Pripočitateľné položky sú náklady, o korých účtujeme, ale nie sú daňovo uznateľné. Napríklad reprezentačné (účet 513), poskytnuté dary (543), ostatné sociálne náklady nad rámec zákona (528), ostatné pokuty a penále (545).
    V daňovom priznaní sa účtovný hospodársky výsledok transformuje na daňový základ. A tieto horeuvedené náklady sú pripočitateľné položky, ktoré z daňového hľadiska nie sú uznané, teda zvyšujú základ dane.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 22.11.07 at 13:18

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    sú to položky, ktoré ti v daňovom priznaní k DzP navyšujú hospod. výsledok pri transformácii na daňový základ.

    lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

    lubenaj
    Dobrý,

    asi to bude smiešne, ale pravdepodobne som urobila chybu i ked ju uz nebudem opravovat v DP PO - spoločník v rámcitelefonnych hovorov mal 110 Sk na charitatívne volanie. Ja som mu tých 110 Sk pripočítala ako pripočitateľnú položku. Pravdepodobne to nie je správne i keď v neprospech PO. Môže mi niekto potvrdiť moje účtovanie alebo vyvrátiť? Ďakujem

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    lubenaj Pozri príspevok
    Dobrý,

    asi to bude smiešne, ale pravdepodobne som urobila chybu i ked ju uz nebudem opravovat v DP PO - spoločník v rámcitelefonnych hovorov mal 110 Sk na charitatívne volanie. Ja som mu tých 110 Sk pripočítala ako pripočitateľnú položku. Pravdepodobne to nie je správne i keď v neprospech PO. Môže mi niekto potvrdiť moje účtovanie alebo vyvrátiť? Ďakujem
    ja volania na hodinu deťom a podobné záležitosti tiež nedávam do nákladov, t.j. pripočítavam k daňovému základu.

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    ide o formu poskytnutia darov a tie sú mimo daňového režmu.

    lubenaj je offline (nepripojený) lubenaj

    lubenaj
    teda vlastne som spravila dobre ak som k základu dane pripočítala tú sumu a potom až z takejto som vyčíslila DzP? Ja som mala info, že dary do určitej výšky môžu byť ako daňové náklady. dakujem za odpoveď.

    Pripočitateľné položky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.