Zavrieť

Porady

Okná a hluk

Ahojte, chcela by som vás poprosiť o radu. Chcela by som si dať vymeniť staré okná a veľmi by ma zaujímalo či je naozaj pravda, že sú veľmi dobré zvukoizolačné, čiže nie je počuť žiadny hluk a ruch ulice??? Ak hej, tak aké sú tie najlepšie a v čom je rozdiel medzi nimi. Ďakujem...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    Mám túto skúsenosť. Tri roky máme vymenené okná a je naozaj citeľný rozdieľ v hlučnosti pred a po. Jedná sa o plastové okná, ale hlučnosť je porovnateľná aj pri drevených eurooknách.

    Čo sa týka typu okien:Máme dvojdom. Na jednej časti máme drevené eurookná a na druhej plastové 5-komorové.
    1.Plastové mám zlatý dub. Farba je stále rovnaká, super sa umývajú, žiadné dodatočné ošetrovanie nepotrebujú.
    2.Drevené eurookná máme 7 rokov - boli pekné. Teraz na prízemí sú vyblednuté, na poschodí sú trochu tmavšie. Začal sa mi praskať lak a olupuje sa - takže na budúci rok nás čaká renovácia okien. A mi ich ošetrujeme ako sa má prírodné drevo ošetrovať.

    Takže výmena je dobrá - doporučujem plastové.

    Zuzka10 je offline (nepripojený) Zuzka10

    jednoduchá žena,matka,babička ...viac Zuzka10
    Súhlasím s VladoaKatka, my sme menili tiež na plastové - no nedá sa to porovnať.Sú super.

    baho je offline (nepripojený) baho

    baho
    Aj ja chválim plastové okná. Skoro žiadna údržba, umývanie rýchle - rámy aj sklá a je to pravda aj s tým hlukom.

    luga.bb je offline (nepripojený) luga.bb

    obyčajný človek luga.bb
    Tiež mám plastové okná a súhlasím s predošlými prispievateľmi. Dá sa povedať, že mám absolútne ticho a udržba (umývanie) rýchla a nenáročná.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Skla v plastovych oknach bezne poskytuju zmensenie prieniku - utlm zvuku okolo 38-40 dB. Je pozne pouzit aj specialne skla, ktore poskytuju este vacsie odhlucnenie zvuku, ktore maju utlm okolo 45 dB.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Skla v plastovych oknach bezne poskytuju zmensenie prieniku - utlm zvuku okolo 38-40 dB. Je pozne pouzit aj specialne skla, ktore poskytuju este vacsie odhlucnenie zvuku, ktore maju utlm okolo 45 dB.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Aj ja mám záujem vymeniť okná za plastové, aj keď som mala proti tomu výhrady, bojím sa či nie sú škodlivé...ale už som sa rozhodla že si ich kúpim.
    Teraz len otázka od akého výrobcu. Viem že toto nie je miesto pre reklamu, ale je veľa dodávateľov a ťažko si vyberiem keď tomu nerozumiem. Má niekto skúsenosti so slovenskými výrobcami týchto okien, alebo máte nemecké?

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ja by som neriesil otazku v tejto rovine, ci su profily slovenske, alebo nemecke. Plastove okna musia splnovat vela parametrov, to by mali byt kriteria, podla ktorych je potrebne vyberat plastove okna, ako vyrobok. Takze profil, pocet komor, ktory je limitujuci, pocet skiel, prestupovy cinitel profilu, prestupovy cinitel skla........ Cize aj kvalitny nemecky profil, aj slovensky pocas vyroby moze dospiet k nekvalitnemu oknu :-)))) Dalsim problemom je odborna montaz okna, ktora je velmi dolezita, ako dobre okna. Pretoze neodborne a fusersky namontovane velmi kvalitne okna sa dostanu na uroven toho najhorsieho. Je treba zvazit, co je obchodny trik v ramci ponuky okien , co je skutocnost.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    no tak teraz som z toho pako...
    Vôbec sa v tom nevyznám, tak ako môžem dôverovať nejakej firme, keď si každá chváli svoje.achjaj

    Mackovka je offline (nepripojený) Mackovka

    Mackovka
    Môžeš sa orientovať aj podľa toho ako dlho je dodávateľ okien na trhu, akú dlhú záruku je ochotný dať. Keď sme vymieňali okná v našom dome nepozerali sme iba na cenu - žiadali sme poskytnúť aj referencie, kde pred nami robili výmenu okien a pýtali sme sa v tých domoch ako boli spokojní, či nemajú reklamácie. A dôležitá je aj zmluva, aby obsahovala to čo treba ( v prospech spotrebiteľa).

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Magma Pozri príspevok
    no tak teraz som z toho pako...
    Vôbec sa v tom nevyznám, tak ako môžem dôverovať nejakej firme, keď si každá chváli svoje.achjaj
    Máš na výber - buď budeš pozerať na najnižšiu cenu a potom ale nepozeraj na kvalitu. Alebo si vyber nie najlacnejšiu firmu (ale takú primeranú cenu), kde v podstate sú všetky firmy rovnaké (napr. Kalypso, Slovaktual, BM plast - od nich máme aj my okná), alebo ak ti nezáleží na cene, tak pozri ponuku firmy Internorm (www.internorm.sk) .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.