Zavrieť

Porady

Potrebujem poradiť!!!

Dobrý večer.
Potrebujem poradiť. Chcela by som si otvoriť predajňu kozmetiky a bižutérie. Potrebovala by som zistiť ako na to? Je nutné aby som mala hygienickú kontrolu? Chcela by som si obchod otvoriť v zrekonštruovanej garáži, ktorá je súčasťou rodinného domu príbuzných. Mala by som od nich podpísanú nájomnú zmluvu, čo všetko k tomu budem ešte potrebovať? Je potrebné mať označenie únikového východu a aj hasiaci prístroj? Ako by to fungovalo, keby som si registračnú pokladňu kúpila v ČR, možem ju potom bez problémov nahlásiť na daňovom úrade na SK? Ako to funguje s daňou, keď by som si nejaké výrobky zakúpim v ČR? Kde budem potom platiť DPH? Dalo by sa to spraviť tak, aby som výrobky v ČR kúpila bez dane a daň potom platila na Slovensku, keď budem tovar predávať na Slovensku??? Čo budem pri nákup v ČR potrebovať, aby mi predali výrobky bez DPH?
Alebo ich budem musieť kúpiť aj s DPH a je možné, aby mi to DPH potom vrátili, kde budem musieť o vrátenie žiadať? Je možné, aby som predajňu mala otvorenú napr.: len 4 hodiny denne?

Za všetky Vaše odpovede Vám vopred veľmi ďakujem moc by som potrebovala poradiť ako začať.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    horka je offline (nepripojený) horka

    horka
    Pokladnica by nemala byt problem, spravca ti ju naformatuje pred začatim, vypíše vsetky potrebne udaje, nákup tovaru z CR: su 2 možnosti ak si platca DPH a budes nakupovať od platcu, podlieha to samozdaneniu, t.j. preda ti to bez DPH a ti ju samozdanis, alebo ak nebudeš platcom DPH preda ti to z českou DPH co je pre teba sučasť nakupnej ceny. Otvaracie hodiny si nahlasuješ na mestskom urade.

    pracovisko je offline (nepripojený) pracovisko

    pracovisko
    Čo sa týka hygieny,musíte mať podanú žiadosť na príslušnom RÚVZ o vydanie posudku k prevádzke predajne kozmetiky a bižutérie s 500 Sk kolkom. Hygienici vykonajú v predajni obhliadku. Musíte preukázať, že predávajúci vo Vašej predajni má k dispozícii zariadenie na osobnú hygienu - WC a umývadlo s teplou a studenou pitnou vodou. Svetlá výška priestoru garáže - teraz predajne, by nemala byť menej ako 270 cm. Predpokladám, že v garáži nie je dostatočné denné osvetlenie a ak je tomu tak, dľžka predaja 4 hodiny denne by bola z toho hľadiska vyhovujúca. Predajňa musí mať zabezpečenú dostatočnú výmenu vzduchu vetraním a primerané mikroklimatické podmienky ( hlavne čo sa týka vykurovania v zimnom období).

    Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

    optimistka Leila2006
    Zaujímalo by ma, aké má hygiena nároky na skladovacie podmienky kozmetických produktov v prípade, že sme dovozcom. Že vraj je na to potrebná osobitná vetrateľná miestnosť, že tie produkty nemôžeme skladovať v predajni. Čo je na tom pravdy? A ďalšia vec - vyžaduje hygiena pri schvaľovaní novej prevádzky nejakú projektovú dokumentáciu priestorov? Dík za radu.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Na hygienu si dávaš žiadosť, k nej prikladáš kolok, fotokópiu nájomnej zmluvy, fotokópiu živnostenského listu a prevádzkový poriadoka následne vykonajú obhliadku uvedených priestorov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Skôr, ako sa pustíš do zriaďovania prevádzky, odporúčam si zájsť na hygienu, vysvetliť akú prevádzku chceš otvoriť a oni Ťa usmernia presne čo tam potrebuješ mať.

    Potrebujem poradiť!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.