Zavrieť

Porady

Dnešná superstar (02.12.2007)- nič iné len špina, hnus a grobianstvo najhoršieho zrna

Milí poraďáci, ja "zvládnem" všeličo, niesom nejaká citlivka, ale TO, čo sa dneska udialo v Superstar je humus, humus a zasa len humus-fúúúúúúúúúj.
Naposledy upravil Stanislav 1975 : 03.12.07 at 19:18
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

jess Pozri príspevok
... nedá mi, nezapojiť sa do tejto diskusie. Máme v rodine bohužiaľ nie jedno ťažko zdravotne postihnuté dieťa a poviem vám, tých 60 - 80.000, ktoré tie rodiny dostali, to je pre nich len almužna. Pridajte k tomu ešte jednu nulu, pretože to nie je len o kočíku za 105.000,- .... kto nevie, neuverí.... Tiež som preplakala tie príbehy, pretože viem o čom to je. Treba ukázať ľuďom, že aj takéto detičky existujú (a nie je ich málo), ale že by to bol "humus..." ....žasnem. Môžte byť všetci radi, že máte zdravé deti.

Neviem posúdiť, či to patrilo do tohto programu, ale vidno, že aj tie decká zo Superstar sú ľudia a vedia to precítiť .... spievali pekne a s citom ....
Presne tak... tie deti to prežívali úprimne, ako mladí ľudia. Ja som v tom veru nič z toho čo je v názve tejto témy nevidela. Asi pre tie slzy... ale viem si predstaviť čo to znamenalo pre rodiny, ktorých sa to týka a oni by mali teraz obhajovať, že dostali tie peniaze? To niekto myslí vážne? Je mi z toho ...
0 0
seda seda

seda je offline (nepripojený) seda

Ja osobne neriešim, akou formou bola včerajšia superstar podana. Nezávidím spevákom, nie každý zvládne niečo také. Jedno viem, že tie peniaze aspoň trochu tým ľuďom pomôžu. Budú mať s tými sumami, myslím si, že len na chvíľku ale predsa o jeden problém menej a nebudú musieť premýšľať z čoho zaplatiť napr. lieky alebo pomôcky. Ja osobne by som sa pred kamerami necítila dobre, ale napr. ak by niekto mi niekto dával Sk 50.000,- na 28-dňové liečenie postihnutej netere v Bratislave, kde by potrebovala ísť aspoň na 3-4 pobyty, tak by mi bolo úplne jedno či tam televízia je alebo nie je. V prvom rade by bola pre mňa ona a pokus o to, aby sa po 12 rokoch života postavila aspoň na barle. Ale každý z nás to prežíva inak. Pri superstar sme včera neplakali, smutní sme boli, tak ako už 12 rokov.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
seda Pozri príspevok
Ja osobne neriešim, akou formou bola včerajšia superstar podana. Nezávidím spevákom, nie každý zvládne niečo také. Jedno viem, že tie peniaze aspoň trochu tým ľuďom pomôžu. Budú mať s tými sumami, myslím si, že len na chvíľku ale predsa o jeden problém menej a nebudú musieť premýšľať z čoho zaplatiť napr. lieky alebo pomôcky. Ja osobne by som sa pred kamerami necítila dobre, ale napr. ak by niekto mi niekto dával Sk 50.000,- na 28-dňové liečenie postihnutej netere v Bratislave, kde by potrebovala ísť aspoň na 3-4 pobyty, tak by mi bolo úplne jedno či tam televízia je alebo nie je. V prvom rade by bola pre mňa ona a pokus o to, aby sa po 12 rokoch života postavila aspoň na barle. Ale každý z nás to prežíva inak. Pri superstar sme včera neplakali, smutní sme boli, tak ako už 12 rokov.
Ja som deťom len poznamenala, že aké máme neskutočné šťastie, že sme zdravé..., ostalo ticho... uvedomili si...
...o takomto ako píšeš nezainteresovaný človek nemá ani potuchy...
aspoň zaželám všetko dobré !!! - a v tejto chvíli nepôjde o komunikačnú frázu
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Presne tak... tie deti to prežívali úprimne, ako mladí ľudia. Ja som v tom veru nič z toho čo je v názve tejto témy nevidela. Asi pre tie slzy... ale viem si predstaviť čo to znamenalo pre rodiny, ktorých sa to týka a oni by mali teraz obhajovať, že dostali tie peniaze? To niekto myslí vážne? Je mi z toho ...
Stotožňujem sa s Elenkou a 100 %-ne v tomto prípade platí, že účel svätí prostriedky. Neviem či som tak naivná, po celý čas som mala slzy v očiach, ale zdalo sa mi to úprimné a bezprostredné a dokonca aj od Paľa Haberu, ktorý podnietil aj iných, aby sa vzdali honorára pre dobrú vec...
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Mne to celé ušlo! Ale v pozadí môjho života telka hrá... takže piesne vnímam. Čo čítam tu príspevky, som rada, že nám to včera ušlo. Inokedy to pozeráme aj so štvorročnou dcérou. Pri pesničkách tancuje a tlieska si. Čo by robila asi včera?! Určite viete, ako vie byť také dieťa vnímavé...
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

Nebudem rozoberať akou formou to TV priniesla tým ľuďom určite tie peniažky pomôžu ale veľmi ma dojalo ako
tie svoje detičky milujú aj keď sú choré a snažia sa všemožne pomáhať a veľmi by som si priala aby takých milujúcich rodičov mali všetky nie ako v jednom príspevku v sobotňajšej pošte pre teba také správanie by nás malo pohoršiť viac.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou a vyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
AHA Pozri príspevok
Nebudem rozoberať akou formou to TV priniesla tým ľuďom určite tie peniažky pomôžu ale veľmi ma dojalo ako
tie svoje detičky milujú aj keď sú choré a snažia sa všemožne pomáhať a veľmi by som si priala aby takých milujúcich rodičov mali všetky nie ako v jednom príspevku v sobotňajšej pošte pre teba také správanie by nás malo pohoršiť viac.
Súhlasím s tým. A čo tam bolo v sobotu?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
chlap Pozri príspevok
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou a vyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.
klobúk dolu
0 0
AHA AHA

AHA je offline (nepripojený) AHA

karcoolka1 Pozri príspevok
Súhlasím s tým. A čo tam bolo v sobotu?
V soboty si pošty pozval matka svoju dcéru, ktorej chcela poďakovať za to že jej pomáha a to aj pri výchove vnučky, ktorú má zverenú do opateru bola dcéra jej druhej dcéry ktorá svoje deti týrala a tak najstaršiu si vzala ona a ďalšie dve deti vychováva ich otec s ktorým si rozumie aj napriek tomu, že sa s jej dcérou rozviedol. Toto ma bolí viacej ak sa deťom ubližuje lebo tie sa na svet nepýtali a mnohé sú vymodlené tak ako aj moje.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

Tiež som mala zo začiatku z toho zmiešané pocity, prečo tekéto ťažké veci miešajú do Superstar. Nezávidela som ani tym spievajúcim deckám zvládnuť takú ťažkú situáciu, do ktorej boli hodení nepripravení. Ale potom mi došlo, že je to formát, ktorý sledujú masy ľudí a teda je veľka pravdepodobnosť aj získať viac koruniek. Určite to nemal ľahkké ani štáb,ktorý to natáčal. A keď sa zalomil hlas aj Adele, tak to som nezadržala ani ja. Ale môj veľký obdiv a uznanie si zslúžila aj Vierka Berkyová, ktorá je citlivučká dušička ale pritom aj veľmi silná a pochopila ťažkú a smutnú atmosféru a vniesla tam skutočne aj radosť do ďalšieho života ... ten ide nekompromisne ďalej...
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
karcoolka1 Pozri príspevok
Mne to celé ušlo! Ale v pozadí môjho života telka hrá... takže piesne vnímam. Čo čítam tu príspevky, som rada, že nám to včera ušlo. Inokedy to pozeráme aj so štvorročnou dcérou. Pri pesničkách tancuje a tlieska si. Čo by robila asi včera?! Určite viete, ako vie byť také dieťa vnímavé...
... aj 4-ročnému dieťatku vie rodič primerane vysvetliť, že aj také choručké detičky sa narodili ....
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... moje deti žijú popri týchto detičkách ... je to pre nich úplne normálne .... nie každému bolo dopriate zdravie .... horšie je, že takéto ochorenia postihli oboch súrodencov v rodine (čo je aj náš prípad) ...

....netreba sa pozerať na takéto deti inými očami, ale treba malé deti pripraviť na to, že život nie je len o krásnych zdravých ľuďoch napr. zo Superstar

.... nie je nič horšie, keď ide na prechádzku postihnuté dieťa a zdravé dieťa naňho civí s otvorenými ústami a s nemiestnymi poznámkami ... za to by sa ale mali hanbiť predovšetkým rodičia, že to svojim deťom primerane nevysvetlia ..... tie detičky za to nemôžu a veľmi ich to bolíííí ...

... je to svet okolo nás a netreba ich "strkať " niekde za roh !!! a tváriť sa, že neexistujú ....
0 0
Olice Olice

Olice je offline (nepripojený) Olice

chlap Pozri príspevok
Premýšľam nad tým, čo je zlé, keď niekto daruje niekomu (kto to potrebuje) peniaze.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV.
Premýšľam nad tým, čo je zlé na tom, ak to niekto ukáže v TV v hlavnom vysielacom čase.

Možno že to, že to bolo v čase, keď ľudia očakávali zábavu. Keď ľudia čakali, že sa budú baviť - a namiesto toho boli nútení pozerať sa na reálne utrpenie iných. A tento pohľad u mnohých ľudí vyvoláva pocit smútku - že existuje niekto, kto sa má ešte horšie ako ja. Že existuje niekto, kto potrebuje našu (aj moju) pomoc. A tento pocit sa mieša s našou sebeckosťou avyvoláva v nás pocit viny - pocit, že iní pomohli a tak by som aj ja mal pomôcť. A aby sme tento pocit zahnali, prebíjame ho hnevom, že si niekto dovolil niečo také ukázať - že si dovolil na niečo také poukázať. Pretože my radšej zahrabeme hlavu do piesku, aby sme to nemuseli vidieť a aby sme nemuseli pomáhať.

Aj ja som bol smutný ..... aj mi slza vypadla. A tiež som sa hneval na to, že to v Superstar ukázali ------ lebo som sa nezapojil do dražby.
My, ktorí sme sa nezapojili do dražby nemajme pocit viny, pretože pomôcť sa dá vždy. Podobných ľudských osudov je veľa. Pozrite priložený link a kto chce pomôcť môže.
http://www.plamienok.sk/_slovak/index.php
0 0
alenad alenad

alenad je offline (nepripojený) alenad

V celom tom večernom programe chýbala len jedná vec, číslo účtu kde sa dajú poslať príspevky pre spomínaný hospic Plamienok.

http://www.plamienok.sk/_slovak/index.php


Nájdete tam aj číslo účtu a iné spôsoby ako pomôcť.
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
jess Pozri príspevok
... aj 4-ročnému dieťatku vie rodič primerane vysvetliť, že aj také choručké detičky sa narodili ....
Tým som nechcela povedať, že by ju šokovali choré deti. Tak sa nespráva, nerozlišuje postihnuté, tmavé.... Len si myslím, že ak sa to celé nieslo v smútku a v plači, som rada, že som ju od toho uchránila. Ešte v živote bude mať dosť utrpenia!
0 0
Wampa Wampa

Wampa je offline (nepripojený) Wampa

Toto by nemuselo byt v televizii keby to v štáte fungovalo tak ako malo. Myslim si ze vsetci viete co ste tu kolko penazi platia ludia napr do poistovni, statu a neviem kde este. Preco musia tito ludia hladat pomoc v soubiznise a nadaciach a podobnych aktivitach. Vie ma vytocit ked pocujem o roznych aferach kde sa rozprava o miliardach ktore kde kdo utopil. Kam idu peniaze ktore davame do poistovni. Ked si spocitam kolko zaplatim rocne a kolko z toho vyberem tak je mi jasne ze tie prachy sa niekde musia ztracat. Ako mozu uverejnit nejaku shot ze zbierka na operaciu toho a toho. Ved pre boha co tie poistovne tie peniaze zeru ??? Nad tymto sa treba zamysliet.

No uz som sa vytocil idem robit radsej.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Tiez napisem svoj nazor.

V akom my to uz zijeme svete, ak si dovolime kritizovat televiziu za to, ze sa rozhodla jedno kolo Superstar venovat charite? V akom to uz zijeme svete, ked sa bojime ukazat realnu podobu zivota hoci aj stvorrocnym detom?

Ja viem - ak by sa nam podarilo dopatrat k skutocnemu motivu, preco to tam zaradili, tak by sme asi zistili, ze by to (mozno) nebola snaha pomoct ale zvysit sledovanost, skratka to, ze charita je v mode - inymi slovami ze je to "in". No ja hovorim, ze ano, ale aj tak je stale charita velmi malo "in" a akakolvek snaha dostat charitu viac "do mody" musi byt vitana.

Co je podstatou vsetkych sponzoringov? Vsade citame, ze Orange podporuje nejake regionalne projekty pre deti, taka firma stavia take ihrisko pre deti, kupou plysaka v IKEA teraz prispievate 1 EUR na deti v Afrike a pod. No podstatou tohto sponzoringu nie je casto nic ine ako marketingova aktivita zamerana na zisk. Ale panboh zaplat, ze aj takyto rozmer dokaze mat marketing. Mozem ja kritizovat, ze nejaka firma sa rozhodne dat napr. 2 mil nejakej nemocnici alebo detskemu domovu? Mozem to kritizovat preto, ze za tym je vidina zisku? Kto da tomu domovu peniaze ak nie oni? Vyzbierame sa my, ktori tu kritizujeme taketo aktivity?

Preco nekritizujeme ine firmy, ze robia charitu, alebo hoci aj "charitu" ale navazame sa do Markizy, ktora po dlhej dobe kedy davala prednost prevazne komercnemu braku sa rozhodle spravit aj nieco ludske?

Komu to vadi? Ved keby to tym rodinam vadilo, nemuseli s tym suhlasit. Nikto predsa nie je povinny pustit si TV stab cez prah bytu. Ked to nevadi tym rodinam, ma to vadit nam?

Ja osobne vidim velky prinos tohto dielu Superstar nie ani tak v tom, ze sa vyzbierala nejaka konkretna suma, ale v tom, ze sa nebali (nehanbili) ukazat, aki ludia ziju medzu nami, aky tazky zivot maju a ako bojuju. Ja som to uz pisal v tej vymazanej teme o kampani Prava na zivot: zvykli sme si, ze zvierata sa zabijaju iba na bitunku, ze sa rodi v porodnici, (nejaky otecko pri porode, to je teraz opat novinka) ze nasi rodicia umieraju v nemoznici, alebo v penzione pre starych, aby sme sa na to nemuseli divat, ze vsetci postihnuti ziju v ustavoch (samozrejme - treba bezbarierove budovy, ale aj tak - nech radsej sedia doma), atd... - aby sme uz (my - zdravi a bohati) neboli nicim ruseni v uzivani nasho komfortu.

Myslim, ze mnozina tych ludi, ktorym napr. vadili bilboardy Prava na zivot a ludi, ktorym prekazal ten vcerajsi Superstar sa bude z velkej casti prekryvat. Pocuvam tu totiz uplne rovnake argumenty ("co ak by to videla moja stvorrocna dcera?). V akom to chcete zit svete? Myslite si, ze Vas sa to nemoze tykat? Ze Vam nikdy nemoze diata zrazit auto? Alebo ze nemoze dostat hoci zapal mozgovych blan alebo boreliozu? Ved vy si tymto postojem budujete defacto svoj virtualny svet stastia, ak nechete vidiet aj utrpenie, ktore je na tomto svete.

Vsetkym ludom, ktori napr. ochoreju na rakovinu prebehne hlavou rovnaka mysleinka: "Preco prave ja?" Ale ti hlbavejsi si hned aj dokazu odpovedat: "A - vlastne - preco PRAVE AKURAT JA by som mal byt usetreny, ked mnohych okolo mna sa to tyka? Pocul som prave takuto uvahu napr. od Lucie Bilej alebo od mojho otca, ktory si tiez nikdy pre tym nepripustal, ze by sa ho to mohlo tykat. Nastastie vyrastal este v pomeroch, kedy sa rodilo doma a stari rodicia umierali na posteli v kruhu celej rodiny, vratane malych deti. Ake krasne bolo ze sa deti ucili prirodzene vnimat takuto sucast zivota. Prave preto s tym, co ho postihlo nemal vyraznejsi problem, hoci nikomu sa velmi nechce z tohoto sveta.

Naozaj si myslim, ze bodaj by bolo viac takychto relacii, ktore by nam (zdravym a bohatym) nedavali spavat, nedavali zabudnut na to, ze aj my sme sucastou tohoto sveta, tejto spolocnosti, a ze su medzi nami aj taki, ktori nutne potrebuju pomoct.

Tak som sa zasa nechal trocha uniest a napisal som viac, ako som povodne planoval...
0 0
karcoolka1 karcoolka1

karcoolka1 je offline (nepripojený) karcoolka1

externé účtovníctvo
Absolutne nekritizujem TV, dokonca súhlasím s takým marketingom, ktorý robí dobre! Pekne - zrozumiteľne si to napísal.
Len som vyjadrila svoj názor egoistický, že chcem len to najlepšie pre svoje dieťa.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

karcoolka1 Pozri príspevok
Tým som nechcela povedať, že by ju šokovali choré deti. Tak sa nespráva, nerozlišuje postihnuté, tmavé.... Len si myslím, že ak sa to celé nieslo v smútku a v plači, som rada, že som ju od toho uchránila. Ešte v živote bude mať dosť utrpenia!
Karcoolka ver mi, Tvoje dieta bude trpiet v zivote prave vtedy, ako sa ho budes snazit akehokolvek utrpenia (alebo hoci aj pohladu nan) sklennikovo uchranit. Deti sa musia naucit prijmat realitu a citovo sa rozvijat. Plac nie je nieco, co ma ostat tabu. Ak dieta dospeje, uz nie je schopne citoveho rozvoja, pokial bolo izolovane od citov v detstve.

To je presne to iste ako keby si chcela vycovavat dieta v specialnom sterilnom stane s tym, ze "ved si tych infekcii uzuje este dost". Prave take dieta potom moze vazne ohrozit aj bezna nadcha.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať