Zavrieť

Porady

Cestovné náhrady SZČO

Prosím Vás o radu. Som SZČO a pracujem ako obchodný zástupca. Na cesty používam vlastné auto, ktoré nieje zahrnuté v majetku firmy. Chcem si vypisovať cesťáky, ale neviem ako. Treba vypisovať každú cestu zvlášť, alebo na jeden cesťák môžem napísať viac ciest (za celý mesiac urobím cca 20 pracovných ciest). Akú mam dať cenu PHM ak na jednom cesťáku som spravil viac ciest a pritom som tankoval 3 krát, no a cena PHM je stále iná. Môže sa urobiť aritmetický priemer a priložiť bločky ? Čo sa týka stravného na ceste, niekde som čítal že si môžem zaúčtovať 80 Sk. Platí to len na cestách a musí to byť podložené bločkom, alebo je to náhrada stravného na každý pracovný deň. Ďakujem.

p.s. ak používam vlastné auto ktoré nieje zahrnuté v majetku firmy je potrebné zaplatiť cestnú daň?
Usporiadat
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Ľuba
Keď mám v TP uvedené spotreba mesto, spotreba pri 90, kombinovaná - treba z toho počítať priemer, alebo to môžem dávať tou kominovanou ?
Je to udaj podla ES 93/116. Podla predpisu by si mala rozlisovat aj v CP. Myslim ale ze to tak striktne netreba dodrziavat. Ak su vsak cesty povacsine vykonavane v mestskej premavke, je to vyhodnejsie. Ja robim priemer. Ale mam to zadane normou EHK pre 90km 120km a mesto.
0 0
Ľuba Ľuba

Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

No veď ja tiež rozlišujem mesto a mimo mesto dávam tú, čo mám uvedenú v TP ako kombinovanú.
0 0
ppalii ppalii

ppalii je offline (nepripojený) ppalii

ako to je potom s nahradou stravneho pri pracovnej ceste? Ak ide na viacej dni, tak sa uctuje 188sk/den (nad 18hod) ?
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

ppalii
ako to je potom s nahradou stravneho pri pracovnej ceste? Ak ide na viacej dni, tak sa uctuje 188sk/den (nad 18hod) ?
Ano, mas pravdu, pri tuzemskej PC nad 18 hod je to tak. A do 18 hodin plati:
80,- Sk________5 az 12 hod
122,- Sk_______12 az18 hod
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Katty
Ester dala dobrú otázku, aký máte na toto názor??

Čo ak má živnostník sídlo tam kde býva a bude to bod A, na základe zmlúv pracuje pre dve firmy a každá z nich sídli v inom meste čiže bod B a bod C, v zmluve má dohodnuté že prácu bude vykonávať v ich priestoroch. Takže je cesta z bodu A (z domu) do bodu B a bodu C pracovná? Môže si uplatniť náhradu za PHM+náhradu+diéty??
A ešte by ma zaujímalo ako to je, keď má SZČO sídlo firmy v bode A a pracuje pre firmu sídliacu tiež v bode A a pracuje v sídle tejto firmy.
Viete sa k tomu niekto vyjadriť, prosím?
0 0
učty učty

učty je offline (nepripojený) učty

allicie
dodo, auto , hocijaké, ktoré si chceš dávať do nákladov, musíš najprv nahlásiť na DÚ a zaplatiť zaň cestnú daň. Tá sa platí alikvotne od dátumu zaradenia.
Nie celkom tak. DP na daň z mot. vozidiel 2005 sa " beztrestne " podáva do 15 dní. Ak som ho začala používať 1.3. 2005 ešte som v norme. Ja mám však zákazníka, ktorý teraz podáva daňové priznanie k cestnej dani za rok 2004 a môže si uplatniť v roku 2004 skutočné náklady na PHM atď. Zaplatí penále aj pokutu, ale vždy menej ako keby mu to našla daň. kontrola. Samozrejme treba kalkulačku do rúčky. . .
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať