Zavrieť

Porady

Základ dane a životné poistenie

Ahoj, chcem sa opýtať jednu vec. Aby som si mohol znížiť základ dane o zaplatené životné poistenie, podľa zákona musí byť životné poistenie uzatvorené na min. 10 rokov a do 55 roku veku. Zároveň nemožem poistku zrušiť skôr ako o desať rokov, alebo požadovať plnenie lebo si budem musieť v nasledovnom zdaňovacom období - resp. do 3 zdaňovacích období základ dane zvýšiť o sumu, o ktorú som si ho znížil počas trvania poistenia. Platí to aj keď zruším poistku po dvoch rokoch a následne do mesiaca uzavriem novú ktorá rovnako spĺňa podmienky. Musím si navýšiť základ dane?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Ahoj, jednoznačne si musíš navýšiť zaklad dane z tej stornovanej zmluvy, nakolko ti bude vyplatená tzv. odkupná hodnota poistenia a tým vlastne porušíš princíp prečo sa to dá odpisovať zo základu dane.

    Pýtal som sa na to aj generalneho riaditeľa dneska...

    matkovci je offline (nepripojený) matkovci

    matkovci
    ahoj, aj som si myslel. Nevies nahodou ci to poistovne oznamuju daniarom alebo ako to funguje? nerad by som s tym mal problemy. a tie peniaze vramci odkupnej hodnoty su prijem? treba to priznat?diky moc

    Základ dane a životné poistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.