Zavrieť

Porady

Meranie hluku

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ahojte poradáci,

vedeli ste o povinnosti raz ročne si dať namerať hluk vo vaších prevádzkach? Týka sa to každého podnikateľského subjektu, ktorý má v priestoroch umiestnené stroje, zariadenia, ktoré vydávajú hluk.

Počul som to prvýkrát teraz v TV novinách.
Naposledy upravil Zoltán Kovács : 12.12.07 at 17:45
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Máš zlého technika BOZP , ide o zákon 355/2007 s účinnosťou od 1.9.2007. a podľa môjho súkromného názoru ďalšia perlička našich zákonodarcov, ktorá je nesplniteľná, lebo ako bolo v predmetných správach povedané osôb oprávnených merať hladinu hluku (ak som správne pochopila) je 33 a prevádzok, kde sa má hluk merať ...... no skrátka nesčítane.
Naposledy upravil willma : 12.12.07 at 18:19
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Nemám žiadneho. Nakoľko som sám sebe zamestnancom aj zamestnávateľom, a kanceláriu mám vo vlastnom RD. Nie som ochotný púšťať cudzie osoby do súkromia.
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...06&Rocnik=2007 a zákon má len nejakých 74 strán vrátane príloh- príjemnú zábavu pri študovaní :-)
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

smith Pozri príspevok
Nemám žiadneho. Nakoľko som sám sebe zamestnancom aj zamestnávateľom, a kanceláriu mám vo vlastnom RD. Nie som ochotný púšťať cudzie osoby do súkromia.
joj srdénko, máš klímu, nejaké to chladiace zariadenie atď. , samozrejme že v zákone sú klasicky zakotvené pokuty, pokuty, pokuty .......
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ďakujem za link, viem o tom zákone,len som to neprečítal do konca. Zatiaľ som nezamýšlal nad tým, že keď mám zapnutý počítač, tak hluk ventilátora je rizikový bod pre moje zdravie.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
willma Pozri príspevok
joj srdénko, máš klímu, nejaké to chladiace zariadenie atď. , samozrejme že v zákone sú klasicky zakotvené pokuty, pokuty, pokuty .......
Nič také nemám. Mám len PC a tlačiareň, som totiž účtovník.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Považujem to za nezmysel, zaťažovať ešte aj takýmito vecami podnikateľov. Je to podľa mňa podobné, ako s PZS. Ja ako sro - zamestnávateľ jedného zamestnanca nie som atraktívny pre nikoho. Nie sú ochotný so mnou podpísať zmluvu, tak potom ako mám dodržať literu zákona?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

určite ti PC hučí - zmerať . Ale nie už si robím srandu, a pre upresnenie je to ten kontroverzný zákon, ktorý pojednáva aj o PZS.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No ale ked ti skripne pero, co ked susedia ohluchnu. Sak to je zase riadna haluz, pocuval si dnes, co? Aj mna to dojalo.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
tetrisss Pozri príspevok
No ale ked ti skripne pero, co ked susedia ohluchnu. Sak to je zase riadna haluz, pocuval si dnes, co? Aj mna to dojalo.
Ostal som úplne vyvalený. A hlavne vtedy keď naznačili aj ceny, že dobrých pár tisíc. Veď som rád, že niečo ostane po zdanení a všeliakých odvodoch. Veď potrebujem dokončiť ten RD
0 0
zanetth zanetth

zanetth je offline (nepripojený) zanetth

Pridávam sa, tiež som sledovala TV a tiež som sa nad tým pozastavila. Ďalšia "perla" v našich zákonoch. Myslím si, že celý ten zákon 355 je nejaký nedomyslený. Asi už boli poslanci veľmi unavený, keď ho schvalovali....
0 0
Ibaka Ibaka

Ibaka je offline (nepripojený) Ibaka

pán v najlepších rokoch
smith Pozri príspevok
Ostal som úplne vyvalený. A hlavne vtedy keď naznačili aj ceny, že dobrých pár tisíc. Veď som rád, že niečo ostane po zdanení a všeliakých odvodoch. Veď potrebujem dokončiť ten RD
Išpektor práce nariadil jednému môjmu klientovi- majiteľovi stolárskej dielne- zmerať hladinu hlukovej záťaže a prašnosť. Dal si zmerať hlukovú záťaž pri jednom CNC stroji- 10.000,- Sk, Prašnosť v dielni -podobná cena. A tol len jeden stroj a jedna dielňa (naštastie darí sa mu a má to z čoho platiť)
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Ibaka Pozri príspevok
Išpektor práce nariadil jednému môjmu klientovi- majiteľovi stolárskej dielne- zmerať hladinu hlukovej záťaže a prašnosť. Dal si zmerať hlukovú záťaž pri jednom CNC stroji- 10.000,- Sk, Prašnosť v dielni -podobná cena. A tol len jeden stroj a jedna dielňa (naštastie darí sa mu a má to z čoho platiť)
My sme už meračkami prešli všetkými a praskli sme sa po vrecku pred rokom. Hluk už namerali, aj jeho prekročenie tak načo každý rok?
0 0
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

Ninna Pozri príspevok
My sme už meračkami prešli všetkými a praskli sme sa po vrecku pred rokom. Hluk už namerali, aj jeho prekročenie tak načo každý rok?
na to že "Zákon"
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

willma Pozri príspevok
na to že "Zákon"
Asi aby sme zadávali zákazky meračom toho hluku...No a aby sme vedeli čo so "zbytočnými" peniazmi ktorých je vždy kopec.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Ešte aby niekto povedal, že na Slovensku nefunguje lobbing. Viď PZS.......
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

Veď práve.Čo tu všetko riešite spolu vy /PZS , hluk../, museli sme bez reptania urobiť už pred rokom ...Vo veľmi nevhodnej dobe sme kolaudovali prevádzku a všetky úrady a inštitúcie ,ktoré majú čo k tomu povedať aj povedali. Kým sme nesplnili všetky podmienky nevydali kladné stanovisko.A bolo ich dosť a stálo to veľa času, energie a aj peňazí...
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

...aspoň to bolo na niečo dobré - máme náskok v plnení nezmyselných požiadaviek našich zákonodarcov
0 0
horka horka

horka je offline (nepripojený) horka

Mam obchod, kde robim opravy odevov, t.j. 1 zamestnanec 1 sijaci stroj - domaci podotykam. To akoze mam dat zmerat hluk kvoli 1 stroju???? a zaplatit par tisic????
0 0
Holbová Holbová

Holbová je offline (nepripojený) Holbová

willma Pozri príspevok
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...06&Rocnik=2007 a zákon má len nejakých 74 strán vrátane príloh- príjemnú zábavu pri študovaní :-)

citali ste niekto zakon 355/2007? ja som sa nan vcera trocha pozrela a uputal ma §27,
§ 27
Hluk, infrazvuk a vibrácie v životnom prostredí

(
(1) Fyzická osoba-podnikateľ a právnická osoba, ktoré používajú alebo prevádzkujú zdroje hluku, infrazvuku alebo vibrácií (ďalej len "prevádzkovateľ zdrojov hluku, infrazvuku alebo vibrácií"), sú povinné
a) zabezpečiť, aby expozícia obyvateľov a ich prostredia bola čo najnižšia a neprekročila prípustné hodnoty pre deň, večer a noc ustanovené vykonávacím predpisom podľa § 62 písm. m),

§ 62 písm. m) = odvolanie na Vyhlášku 549/2007, vo vyhláške sa píše
§1
ods. (3) Táto vyhláška sa nevzťahuje na hluk, infrazvuk a vibrácie
a) na pracoviskách,
b) v dopravných prostriedkoch na miestach cestujúcich,
c) na plochách dopravného vybavenia územia,
d) pri plnení úloh súvisiacich so zdolávaním požiaru, pri vykonávaní záchranných prác, pri havárii, živelnej pohrome alebo pri inej mimoriadnej udalosti
.

b) zabezpečiť objektivizáciu a hodnotenie hluku, infrazvuku a vibrácií raz za rok.

tak a teraz plati pism.a. ) s odvolavkou, alebo pism. b).
Ak a) tak sa to vlastne zamestnavatelov netyka, vyhlaska ,na ktoru sa zakon odvolava , sa nevztahuje na pracoviska

zle si to vysvetlujem????

0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať