Zavrieť

Porady

Vianočné odmeny - odvody do poistovni

Ahojte poradaci. Vie mi niekto poradit? Mozu sa vianocne odmeny poskytnut nejakou formou , pri ktorej z nich nebudu musiet byt stiahnute odvody do poistovni, ale iba dan?Je takato moznost? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Je taká možnosť, ale tie odmeny musia mať prívlastok odmeny pri pracovnom alebo životnom výročí zamestnanca.

    maska4 je offline (nepripojený) maska4

    maska4
    Tak neviem, životné výročie to nebude a pracovné? To akože oslavujeme, že som uspešne odpracovala rok?Lebo ine pracovné vyročie ma nenapada.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Súhlas, zamestnanec úspešne odpracoval rok, dva roky, tri roky atď. vo firme - to je pekný príklad pracovných výročí, ktoré by si určite zaslúžili ocenenie vo forme odmeny.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    To je na Vás, z mojej strany bolo povedané všetko.
    AnitaMartinska
    Prosim poradit - potvrdit
    1.Cely mesiac PN 1 rocna odmena
    - odvod ZP z odmeny, SP nie je odvod / som na pochybach na UP/, dan ano
    2. Cely mesiac MD 1 rocna odmena - ako prvy priklad
    3. Ukonceny PP a preplatenie dovolenky - iba dan
    4. Ukonceny PP a rocna odmena - iba dan


    Dakujem, pekny den.

    Inak, preco ma vyhodilo uplne, ked som sa asi 6 mesiacov neprihlasila?

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    AnitaMartinska Pozri príspevok
    Prosim poradit - potvrdit
    1.Cely mesiac PN 1 rocna odmena
    - odvod ZP z odmeny, SP nie je odvod / som na pochybach na UP/, dan ano
    2. Cely mesiac MD 1 rocna odmena - ako prvy priklad
    3. Ukonceny PP a preplatenie dovolenky - iba dan
    4. Ukonceny PP a rocna odmena - iba dan


    Dakujem, pekny den.

    Inak, preco ma vyhodilo uplne, ked som sa asi 6 mesiacov neprihlasila?
    Čo sa týka prvých dvoch prípadov, tak počas PN a MD idú odvody z odmeny do ZP, do SP len úrazové poistenie a samozrejme daň.
    Čo sa týka 3 a 4 prípadu, tak tam by ma ešte zaujímalo, kedy ten PP končí. Teraz k 31.12.2007? Ak je to tak, tak aj z preplatenej dovolenky aj z odmien idú normálne všetky odvody aj daň. Ak bol PP ukončený už dávnejšie, tak je to tak ako píšeš, odvádza sa len daň.

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    jankasm Pozri príspevok
    Čo sa týka prvých dvoch prípadov, tak počas PN a MD idú odvody z odmeny do ZP, do SP len úrazové poistenie a samozrejme daň.
    Čo sa týka 3 a 4 prípadu, tak tam by ma ešte zaujímalo, kedy ten PP končí. Teraz k 31.12.2007? Ak je to tak, tak aj z preplatenej dovolenky aj z odmien idú normálne všetky odvody aj daň. Ak bol PP ukončený už dávnejšie, tak je to tak ako píšeš, odvádza sa len daň.
    Ja mám teraz taký istý prípad, že mám zamestnanca celý mesiac na PN a dostal mimoriadnu odmenu. Čiže aj u neho do Sp ide odvod len do úrazového poistenia? Prosím Vás v ktorom zákone a paragrafe sa to píše? Ďakujem.

    tomare je offline (nepripojený) tomare

    tomare
    megyzah Pozri príspevok
    Ja mám teraz taký istý prípad, že mám zamestnanca celý mesiac na PN a dostal mimoriadnu odmenu. Čiže aj u neho do Sp ide odvod len do úrazového poistenia? Prosím Vás v ktorom zákone a paragrafe sa to píše? Ďakujem.
    Zákon o sociálom poistení č.461/2003 Z.z. § 140 ods.6

    megyzah je offline (nepripojený) megyzah

    megyzah
    tomare Pozri príspevok
    Zákon o sociálom poistení č.461/2003 Z.z. § 140 ods.6
    Prešla som to, ale priznám sa že mi to stále vŕta v hlave, lebo síce zamestnanec mal PN celý mesiac, ale zároveň mal tam odmenu - ja som sa totiž na to pýtala aj v sociálnej poisťovni, ale tam mi povedali že poistné sa má platiť, pretože mal príjem ktorý je vymeriavacím základom pre odvod poistného. A neplatí len zamestnávateľ odvody ( lebo tak je to formulované v tom § ) alebo ani zamestnanec?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.