Zavrieť

Porady

ako sa vola tato rastlina?

zivnostnicka na materskej
Vie niekto ako sa vola tato rastlina slovensky alebo latinsky? Dotrepala som si ju z Izraelu, lebo sa mi velmi pacila. Miestny Arabi jej hovoria "meshuga", co je "pochaba", pretoze neuveritelne rychlo rastie. Je to v podstate ker s trnmi a byva v zltej, cervenej, fialovej, oranzovej a bielej farbe. Tam mi v zahrade tak rastla a kvitla, ze som ju raz za dva mesiace musela uplne zosekat aby neublizila ludom na chodniku... ale ako ju presvedcit tu? Zvladla by aj tunajsie zimy ak by bola v zahrade? Pytam sa preto, lebo tu v BA pri nasom dome je par olivovych stromov a mali na jesen aj plody.... male ale predsa. Diky
Usporiadat
meggan meggan

meggan je offline (nepripojený) meggan

Tak ta rastlinka sa vola Bugenvilia.V lete nadherne kvitne ale, neznesie mraz, takze na zimu do chladnej miestnosti.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

meggan Pozri príspevok
Tak ta rastlinka sa vola Bugenvilia.V lete nadherne kvitne ale, neznesie mraz, takze na zimu do chladnej miestnosti.
meggan, ktorá rastlinka? Ak dovolíš, poradím ti. Ak odpovedáš na príspevok, ktorý nepredchádza tvojmu, najprv klikni pod tým príspevkom na cituj a píš pod neho. Potom to bude vyzerať tak, ako teraz môj príspevok s tvojim citovaným.
0 0
iriska.ka iriska.ka

iriska.ka je offline (nepripojený) iriska.ka

Tá druhá rastlinka je hoya, voskovka. Na rozdiel od známejšej má pokrútené, ozdobné listy. Tá prvá rastlinka je úžasná, už som ju niekde v nejakej literatúre zazrela, skúsim zistiť. Inak veľmi pekný interiér.
0 0
zahradkar60 zahradkar60

zahradkar60 je offline (nepripojený) zahradkar60

wabi Pozri príspevok
Mám schopnosť si zapamätať takmer každú rastlinu tkorú stretnem, ale rastlinu na obrázku 3 a 4 som nikdy nestretol, hoci sa mocem posvete s otvorenými očami... Odkiaľ sa vám ju podarilo získať?
Rastlinku na obrázkoch 1 a 2 poznám, nie je žiadna veľká rarita, mal som ich. Volali sme ju netýkavka, ale nie som si samozrejme istý, či je to správny názov.
Myslím skôr že je to nejaká inšia forma tučnolistu, alebo peperomie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať