Zavrieť

Porady

hladám pesničku

Mojí zlatí,obraciam sa na Vás s jednou prosbou, hladám jednu pesničku,neviem názov,neviem kto to spieva,neviem skoro nič, len viem že že muž tam spieva svojej žene o alkohole, a sa jej omlúva že pil, niečo také, neviete náhodou niečo o tom? Velmi sa mi páčila,počula som ju náhodou a mala velmi dobrú melodiu.Vdaka za ochotu
Usporiadat
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

bv_alexandra Pozri príspevok
aký je žáner Depeche Mode???
synthpop, resp. New Wave
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Chobot Pozri príspevok
Ale ten prvý klip, čo pripojil buchač, je v podstate staršia verzia toho, čo som hľadal.
V poriadku, len som chcela posunúť hľadanie / aj na základe príspevku č. 156 /
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Martina80 Pozri príspevok
..taký ako Shalom, Oceán , Petr Muk
A aký je rozdiel medzi nimi ??????

PETR MUK (*1965)
SÓLOVÁ HISTORIE / 1997 až 2008


Co bylo předtím...

Petr Muk (1965), rodák z romantického Českého Krumlova, dlouhá léta pravověrný Budějičák a nyní - po krátké zkušenosti z poloviny osmdesátých let - už více než dekádu městem okouzlený Pražan. Jedna z nepochybných mužských pěveckých hvězd současného českého popu.

S muzikou začal na počátku 80. let jako baskytarista punkové skupiny Dural. V období 1985 až 1992 byl slavný už jako frontman kapely Oceán (kultovní píseň Ráchel a další hity, tři alba s celkových prodejem přes 250 000 kusů). V letech 1992 až 1996 obdivován jako spolutvůrce velice úspěšného projektu Shalom (hity Až jednou, Léto měsíců, Bon Soir, Mademoiselle Paris aj., tři alba s prodejem více než 200 000 kusů).

Na sólovou kariéru vykročil Petr v pozici držitele české pěvecké Gramy (1992) a kapelového spoludržitele řady dalších ocenění (Diskoslavík, ankety časopisů Melodie, Popcorn či Maxisuper, cena IFPI ČR za Nejprodávanější album roku - Shalom). Jeho mimořádný vokál posluchače okouzlil i v úplně poslední studiové nahrávce Shalomu, původně jen bonusové cover verzi zapomenuté písničky Stín katedrál, která se tak v roce 1996 stala znovu objeveným malým klenotem.



1997 až 2000

Oddech po letech intenzivní práce a kultovní hysterií doprovázeného úspěchu netrval dlouho. Už v roce 1997 vyšlo debutové sólové album Petr Muk, kytarovější zvukem, propracovanější kompozičně a nabízející dalších několik hitů, v čele s Lodí ke hvězdám.

Petr také vstupuje na muzikálovou scénu, nejprve v úloze Prince v Rusalce (1998). Přesvědčivost jeho lyrického tenoru vedla k nabídce na důležitou roli Raimonda v Johance z Arku ( premiéra 2000), ve které - vedle Lucie Bílé, Báry Basikové či Kamila Střihavky - opravdu zazářil.

Petrův hlas můžete slyšet i v českých verzích disneyovských animovaných filmů Tarzan či Lví král - a souhlas k domácím podobám songů Phila Collinse nebo Eltona Johna dostávají opravdu jen ti nejlepší...

Čekání na druhé album bylo završeno dokonale: rocková verze starého českého hitu Zrcadlo se v letech 1999/2000 stala opravdovým fenoménem rozhlasového vysílání.

2000 až 2002

Říjen 2000 přinesl nové album Jizvy lásky. Velmi silná kolekce písní je reprezentována sérií Petrových původních hitů, od Neusínej přes Stoupám ti do hlavy až po skvostnou baladu Tančíš sama. Prodej na hranici 60 000 kusů byl doplněn množstvím prestižních ocenění: druhé místo v televizní anketě Týtý, druhé místo v Cenách Akademie populární hudby, debutoval v první pětce zpěváků v Českém slavíku.

Velice vydařené bylo velké koncertní turné Jizvy lásky Tour 2001. Muk zpíval ve speciální TV show Hvězdy v opeře, byl hostem galaprogramu Heleny Vondráčkové, počet jeho živých vystoupení, včetně charitativních, se vyšplhal na asi 200 ročně - a k tomu přidejte televize, rádia a Johanku z Arku.

2002 až 2004

Petr je už jasně v postavení člena absolutní špičky našeho popu. Opakovaná druhá místa v TýTý, skvělý vícenásobný zisk Stříbrného Českého slavíka (2002 a 2003)
i každoroční finálová nominace v Cenách Akademie, to je souběžné potvrzení obliby
u posluchačů a diváků i kvality, konstatované lidmi z hudební branže.

Na podzim roku 2002 vyšla třetí sólová deska Dotyky snu, měsíc po vydání Zlatá, celkově Platinová. Písně Ty a já, Když někoho máš, Něžné dotyky a Závoj mlhy (všechny z Petrovy autorské dílny) jsou rádiovými přeborníky a ozdobami Dotyky snu : Turné 2003, které vyvrcholilo čtyřicátým koncertem ve vyprodané pražské Lucerně.

V muzikálové oblasti nastal další vítaný kvalitativní posun: vedle stále vynikající Johanky Muk alternuje už přímo hlavní roli v Ledeckého Galileovi - premiéra v únoru 2003, pro značný ohlas je inscenace na programu pražského Divadla Kalich ještě na podzim 2004.

2005 až 2007

Petr byl osloven také produkcí dalšího pražského muzikálu, tématem jeho klukovskému srdci mimořádně blízkého, ale Richelieu měl smůlu: jiné Mukovy plány byly proti. Gramofirma EMI Czech shrnula jeho dosavadní sólovou kariéru v podobě klipového DVD Zrcadlo, obsahujícího navíc jak bonusy z televizního natáčení v Egyptě ( píseň Ve vlnách), tak i obrazový doprovod songu ( Láska tě spoutá) z coververzového projektu Oh L´Amour .

V něm se Petr vrátí o řadu let zpět, aby oslavil písňové mistrovství britského dua Erasure a připomenul fakt, že - tehdy jako zpěvák skupiny Oceán - s nimi absolvoval hned 27 vyprodaných koncertů ve Velké Británii. A k takové minialbové příležitosti se jistě velice hodilo hity nabité předvánoční koncertní miniturné s názvem L´Amour 2004 Tour, s logickým vrcholem opět v pražské Lucerně.

Erasurovské turné se pro velký úspěch protáhlo do jara roku 2005 a připravilo tak půdu čtvrté sólovce, podzimnímu Osudu ve dlaních. Velkým hitem se několik měsíců na to, také díky výtečnému upířímu klipu, stala především písnička Láska, ta nebezpečná věc, oceněná Červeným TV Esem. Petrovým největším úspěchem roku 2006 však byla dcerka Noemi z nového manželství s Bratislavankou Evou. Podzim pak byl ve znamení příprav a premiéry muzikálu Golem, kde Mukova role rabiho Löwa patří mezi zcela zásadní.

Rok 2007 začal smutným odchodem skladatele Karla Svobody, na jehož pohřbu zazněl právě Petrův Stín katedrál. Některé důvody Svobodovy krize Muk opravdu dobře chápal, neboť ani jeho psychika se depresím nevyhnula. Spokojená rodina, úspěch říjnové kompilace největších hitů Slunce (s bonusovou novinkou Sny zůstanou) a připojeného Best of turné i postupně se hromadící nové hudební nápady jsou ale tím nejlepším lékem.

Optimistickými plány, podpořenými návratem do titulní role muzikálu Galileo v pražském Kalichu, dubnovou Andělskou poctou Karlu Černochovi s Petry Kolářem a Bendem, a také výhledem na letní festivalové a jiné koncertování, začal rok 2008. V květnu se navíc objevila speciální "Zlatá" edice CD/DVD Slunce/ Zrcadlo, dalšími bonusy doplněná na To nejlepší z let 1992 až 2007. Nové album? Až v roce 2009, ale pilotní song prý možná bude už letos na podzim!

Petr Muk je trvale úspěšným představitelem kvalitního popu s prvky silných melodií i tanečního soundu. Skvělý hlas, vysoká profesionalita a image sympatického muže středního věku mu přinesly postavení špičkového vokalisty, trvale vyžadovaného médii a obdivovaného příznivci několika věkových kategorií
http://www.petrmuk.cz/
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Ja som včera hrabala po nete a podarilo sa mi dostať na túto stránku
http://bandzone.cz/tanx
A zaujal ma tento odsek
René Andrassy, hudobne činný od roku 1990 v skupine Intelekt (singel a video-klip „I Hear Cry"), neskôr ako frontman skupiny The Feshees (singel a video-klip „Krásny Svet / At The Party", štýl: Synthpop) a v roku 1999 v skupine OXYGENE.
Len dalej som sa už bohužial nedostala. Vôbec neviem nájsť tú pesničku ani nič o skupine The Feshees, tak ani neviem či to je ono alebo nie. Ale ked som si púšťala pesničku Tanx - tak mi prídu velmi podobné tej čo hľadám.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Martina80 Pozri príspevok
Za málo .Pekný deň.

Tak toto je super hudbička... pripomenulo mi to reggae ... Sunshine reggae by sa to malo volať. Ale neviem skupinu čo to spievala. Aj som pozerala na nete ale nemala som šťastie. Len keď ju hrali na rádiu Luxemburg... hmm
Naposledy upravil Elena Navrátilová : 23.04.09 at 08:01
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bv_alexandra Pozri príspevok
Ja som včera hrabala po nete a podarilo sa mi dostať na túto stránku
http://bandzone.cz/tanx
A zaujal ma tento odsek
René Andrassy, hudobne činný od roku 1990 v skupine Intelekt (singel a video-klip „I Hear Cry"), neskôr ako frontman skupiny The Feshees (singel a video-klip „Krásny Svet / At The Party", štýl: Synthpop) a v roku 1999 v skupine OXYGENE.
Len dalej som sa už bohužial nedostala. Vôbec neviem nájsť tú pesničku ani nič o skupine The Feshees, tak ani neviem či to je ono alebo nie. Ale ked som si púšťala pesničku Tanx - tak mi prídu velmi podobné tej čo hľadám.
Nebola to náhodou skupina Monte Rosa? - to je depešácka skupina.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Elena Navrátilová Pozri príspevok
Tak toto je super hudbička... pripomenulo mi to reggae ... Sunshine reggae by sa to malo volať. Ale neviem skupinu čo to spievala. Aj som pozerala na nete ale nemala som šťastie. Len keď ju hrali na rádiu Luxemburg... hmm

Mám ...
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Blankake Pozri príspevok
Nebola to náhodou skupina Monte Rosa? - to je depešácka skupina.
Monte Rosa som si včera počúvala sú velmi podobní tomu ale tú pesničku čo hladam som v ich repertoári nenašla.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bv_alexandra Pozri príspevok
Monte Rosa som si včera počúvala sú velmi podobní tomu ale tú pesničku čo hladam som v ich repertoári nenašla.
A určite to bola slovenská pesnička? Nemohla byt v češtine?... a brat by si nevedel spomenúť?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

VOlala som bráchovi, no žiaľ si vôbec nevie spomenúť. povedal že si myslí čo mám na mysli, ale nevie si spomenúť
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bv_alexandra Pozri príspevok
VOlala som bráchovi, no žiaľ si vôbec nevie spomenúť. povedal že si myslí čo mám na mysli, ale nevie si spomenúť
To je na nervy, keď si človek nemôže na niečo spomenúť (a má to na jazyku). A ani nevieš, či to bola známejšia skupina, či hrali od nich aj viac pesničiek...?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

VObec neviem.Tú pesničku mám stále v hlave, keby som počula jej prvé tony hned viem že to je ona. Máš pravdu je to na nervy že si neviem spomenúť
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

bv_alexandra Pozri príspevok
VObec neviem.Tú pesničku mám stále v hlave, keby som počula jej prvé tony hned viem že to je ona. Máš pravdu je to na nervy že si neviem spomenúť
Tak si zatiaľ pusti Depeche Mode... či oni sa Ti nepáčia?
0 0
bv_alexandra bv_alexandra

bv_alexandra je offline (nepripojený) bv_alexandra

Blankake Pozri príspevok
Tak si zatiaľ pusti Depeche Mode... či oni sa Ti nepáčia?
Tá Monte Rosa sa mi celkom vidí. Ak môžem prosbu aspon tuto pesničku neviete odniekaľ vyhrabať?
The Feshees (singel a video-klip „Krásny Svet / At The Party", štýl: Synthpop)
0 0
1lulu 1lulu

1lulu je offline (nepripojený) 1lulu

arizona Pozri príspevok
Aj ja hľadám jednu pesničku,ale ťažko sa hľadá, keď neviem ani meno,ani názov.
Je to taká pomalšia, asi zo 60.tich rokov,občas ju hrávajú ešte teraz v rádiu(v "oldísoch"),spievajú ju taký dvaja mladší muži s krásnymi hlasmi,ktorí sa prví priznali, že žijú spolu ako pár...Nespomeniete si niekto na ich meno? Aspoň približne? Aj máličko mi pomôže.
a nemôže to byť modern talking??????
0 0
kaco11 kaco11

kaco11 je offline (nepripojený) kaco11

Zaspievaj nam ju, alebo aspoň zahmkaj
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

1lulu Pozri príspevok
a nemôže to byť modern talking??????
Modern Talking vznikli až neskôr.
Určite to bolo až zo 60-tych rokov?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

1lulu Pozri príspevok
a nemôže to byť modern talking??????
kaco11 Pozri príspevok
Zaspievaj nam ju, alebo aspoň zahmkaj
Blankake Pozri príspevok
Modern Talking vznikli až neskôr.
Určite to bolo až zo 60-tych rokov?
Dík za ochotu, ale pesnička a už dávno našla.
Nachádza sa : http://www.porada.sk/t91235-oldies-stare-ale-dobre.html
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
v 60-tych rokoch gay??? Teraz je každý pekný muž gay

títo patria medzi prvých homošov



v tvojom linku pesnička nejde prehrať...ktorá to je????
0 0
ErikaDP ErikaDP

ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

Dnes v STV dávali film režisérky Evy Borušovičovej: AMALKA, JA SA ZBLÁZNIM. Veľmi milé a pohodové. Hlavná postava : vtedy 12ročný Jakub Króner (syn Janka Kronera), v súčasnosti známy filmom o Bratislave.
Filmom sa niesla pieseň Zelené jablko, v podaní Evy Dočolomanskej a skupiny Ska pra šupina.
Vie mi niekto poradiť kde by som našla video, alebo aspoň text tejto piesne ?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať