Zavrieť

Porady

Reklamne predmety, darčeky a DPH

Firma (velkoobchod s papierenskym tovarom) nakupuje:
1. Kozmeticke balicky (do 500,- Sk bez DPH)
2. Elektroniku (nad 500,- Sk) - zrebuje vyhercov z vyhlasenej sutaze - podpora predaja
3. Elektroniku (do 500,- Sk)
4. Darcekove sady (ktore si vytvara sama s nakupovanych predmetov do 500,- Sk)
5. Cestovne tasky a podobne ,,darceky" (do 500,-Sk)

Vsetky tieto predmety oznaci vacsinou na originalnej krabicke (obale) nalepkou s oznacenim: nazov firmy, logo a so znenim: predmet pre marketingove ucely

Otazka: z coho si mozno uplatnit DPH a z coho nie? staci len ta nalepka na tom?

- co urobit v pripade, aby nieco, bolo uznane, ak nie je.
Usporiadat
vjejka vjejka

vjejka je offline (nepripojený) vjejka

viete poradiť? nakúpili sme tovar, ktorý sme dávali zdarma podľa obchodných podmienok pri nákupe nad 2000 sk - išlo o podporu predaja - reklama bola* pri nákupe nad 2000 sk, darček v hodnote 1000 sk zdarma. Ale ...boli to tasky, ktorých nákup bol okolo 400 sk a druhy typ tasky sme dostali od obchodneho partnera zdarma, ak by darček bol v hodnote do 500 sk bez dane, islo by o bezodplatne dodanie, ale takto sme povinní odviesť dph z nakúpených tovarov?? Ďakujemmm

A čo s tým tovarom čo sme dostali zdarma?
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Dobrý deň, firma nakúpila reklamné predmety 10€/ks od slovenského platiteľa. Reklamné predmety budú použiťé na výstavách v Poľsku. Mám nárok na odpočet DPH?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Kája. Pozri príspevok
Dobrý deň, firma nakúpila reklamné predmety 10€/ks od slovenského platiteľa. Reklamné predmety budú použiťé na výstavách v Poľsku. Mám nárok na odpočet DPH?
Áno, máš nárok na uplatnenie odpočtu za predpokladu, že máš faktúru, ktorá splňa náležitosti Zákona o dph.
0 0
Halipasa Halipasa

Halipasa je offline (nepripojený) Halipasa

Uskutocnili sme predaj tovaru = brikety.

Po odbere určiteho "akcioveho" mnozstva brikiet sme vystavili fakturu na pruteny kos (tiez nas tovar) v hodnote 67,- EUR bez DPH v predajnej cene a nasledne ako dalsiu polozku v tejto fakture sme uviedli: dodatocna zlava na akciove mnozstvo "brikiet" odobrate v obdobi tom a tom a tato zlava je vo vyske 67,- EUR bez DPH.

Otazka: Napriek tomu, ze odberatel dostane pruteny kos, tak ho vlastne nedostane zadarmo, ze? ;o)

Celkova faktura je sice nulova, ale ja nemusim uz nic odvadzat statu.....mam pravdu?

A v tomto pripade nevadi ani, ze ide o predmet nad limit pre DPH aj pre dan z prijmov.....

Rada by som o tomto s vami diskutovala. Dakujem za skusenosti, popr. oponenturu.
Naposledy upravil Halipasa : 23.06.09 at 16:31
0 0
Halipasa Halipasa

Halipasa je offline (nepripojený) Halipasa

Halipasa Pozri príspevok
Uskutocnili sme predaj tovaru = brikety.

Po odbere určiteho "akcioveho" mnozstva brikiet sme vystavili fakturu na pruteny kos (tiez nas tovar) v hodnote 67,- EUR bez DPH v predajnej cene a nasledne ako dalsiu polozku v tejto fakture sme uviedli: dodatocna zlava na akciove mnozstvo "brikiet" odobrate v obdobi tom a tom a tato zlava je vo vyske 67,- EUR bez DPH.

Otazka: Napriek tomu, ze odberatel dostane pruteny kos, tak ho vlastne nedostane zadarmo, ze? ;o)

Celkova faktura je sice nulova, ale ja nemusim uz nic odvadzat statu.....mam pravdu?

A v tomto pripade nevadi ani, ze ide o predmet nad limit pre DPH aj pre dan z prijmov.....

Rada by som o tomto s vami diskutovala. Dakujem za skusenosti, popr. oponenturu.

a este otazka:
ak dodam obchodne vzorky nad 16,60€, tak nemusim odviest DPH?...kedze je v zakone o DPH ta ciarka?

vdaka za rychlu odpoved.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať