Zavrieť

Porady

Stravne listky na rok 2008

dobry den,
je mozne si dat do JU do VOZD stravne listky uz na rok 2008, ktore boli zakupene este v decembri 2007?
Str.listky su urecene pre zamestnancov a aj pre majitela firmy-FO.

Dakujem
Usporiadat
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KatyZV Pozri príspevok
dobry den,
je mozne si dat do JU do VOZD stravne listky uz na rok 2008, ktore boli zakupene este v decembri 2007?
Str.listky su urecene pre zamestnancov a aj pre majitela firmy-FO.

Dakujem
Nie.
Skús si preštudovať priložený link, prípadne si vyhľadaj ďalšie, je ich tu veľmi veľa...
http://www.porada.sk/t38563-stravne-...uctovanie.html
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

dakujem za odpoved aj v tuto hodinu.. .
takze to dam do VNZD a vo VOZD to uplatnim az v buducom roku. Z toho mi ale vyplyva dalsia otazka, ako si prenesiem tento zostatok listkov do noveho roka? ved zostatok VNZD sa neprenasa do noveho roka alebo sa mylim?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KatyZV Pozri príspevok
dakujem za odpoved aj v tuto hodinu.. .
takze to dam do VNZD a vo VOZD to uplatnim az v buducom roku. Z toho mi ale vyplyva dalsia otazka, ako si prenesiem tento zostatok listkov do noveho roka? ved zostatok VNZD sa neprenasa do noveho roka alebo sa mylim?
Stravné lístky eviduješ v pomocnej knihe Ceniny...
0 0
KatyZV KatyZV

KatyZV je offline (nepripojený) KatyZV

tomu rozumiem a v roku 2008ich zuctujem tak,ze si ich cez ID uplatnim ako VOZD?
zapis v PD bude teda vo VOZD a vo ...???
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

KatyZV Pozri príspevok
tomu rozumiem a v roku 2008ich zuctujem tak,ze si ich cez ID uplatnim ako VOZD?
zapis v PD bude teda vo VOZD a vo ...???
Áno, v roku 2008 budeš účtovať ich spotrebu do VOZD...
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Dodám ešte:
daňový výdavok zaúčtuješ do PD na konci roka, ako nepeňažnú operáciu, v súlade s § 15 ods. 1 ísm. d) a § 4 ods. 2 písm. b) Postupov JÚ.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

KatyZV Pozri príspevok
tomu rozumiem a v roku 2008ich zuctujem tak,ze si ich cez ID uplatnim ako VOZD?
zapis v PD bude teda vo VOZD a vo ...???
záleží od programu, buď interným dokladom, alebo opäť až na konci roka v rámci závierkových účtovaní.....
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Prosím Vás môže mi niekto poradiť, v roku 2007 som stravné lístky nedávala do pokladne, len som ich zaplatila z účtu. Môžem teraz v decembri dodatočne prijat /s PPD/ a vydať / s VPD/ stravné lístky, zostatok k 31.12.2007 je nulový.,alebo stačí evidencia v knihe cenín?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zuzy Pozri príspevok
Prosím Vás môže mi niekto poradiť, v roku 2007 som stravné lístky nedávala do pokladne, len som ich zaplatila z účtu. Môžem teraz v decembri dodatočne prijat /s PPD/ a vydať / s VPD/ stravné lístky, zostatok k 31.12.2007 je nulový.,alebo stačí evidencia v knihe cenín?
Podľa toho, čo píšeš, tak máš celú hodnotu stravných poukážok zaúčtovanú ako VOZD. Ak sa jedná o SZČO, ktorá mala nárok na všetky nakúpené poukážky, tak stačí evidencia v knihe cenín. Ak sú to však poukážky pre zamestnancov, tak to musíš rozúčtovať, (55%, príspevok zo SF a úhrada od zamestnanca)...
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
Mám to rozúčtované ako si to písala, len toto nechápem, že v pokladni účtujeme hotovosť, šeky a ceniny, či aj tam treba ich dať
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Zuzy Pozri príspevok
Mám to rozúčtované ako si to písala, len toto nechápem, že v pokladni účtujeme hotovosť, šeky a ceniny, či aj tam treba ich dať
Keď si ich uhrádzala z účtu, tak nemusíš účtovať cez pokladňu...
0 0
Zuzy Zuzy

Zuzy je offline (nepripojený) Zuzy

žena v domácnosti
ďakujem za tvoju ochotu mi odpovedať
0 0
Kryska5 Kryska5

Kryska5 je offline (nepripojený) Kryska5

Dobrý večer, chcela by som sa informovať v účtovnom programe MRP ceniny,resp. stravné lístky neúčtujem cez pokladňu, nakoľko bola úhrada FA hradená z banky, mám pomocnú knihu ceniny, kde sú evidované pohyby a každý mesiac cez ID účtujem použité SL do prev.réžie.... mám však problém lebo zostatok SL sa mi nezobrazuje vo výkaze o MaZ... má byť po správnosti zostatok SL zahrnutý vo výkaze o MaZ v riadku peniaze a ceniny? odpoved na svoju otázku som hľadala aj v konkrétnej téme účtovné a iné softvéry ale nič som nenašla.... vďaka za pomoc
0 0
Macka Macka

Macka je offline (nepripojený) Macka

Áno, zostatok Sl sa zobrazuje vo výkaze MaZ v riadku peniaze a ceniny...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ako mám postupovať, keď na február mi zostali 3 stravné lístky pre zamestnanca z r. 2007, koncom januára som objednala ďalšie, ale SZČO ich ešte nevybral na pošte, keď ich vyberie až zajtra, príde o jeden lístok, alebo jej ho môžem dať aj spätne? Výdaj zamestnancom účtujem k prvému v mesiaci-popredu ale SZČO robím výdaj až na konci mesiaca, je to dobre? ď
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Pru Pozri príspevok
Ako mám postupovať, keď na február mi zostali 3 stravné lístky pre zamestnanca z r. 2007, koncom januára som objednala ďalšie, ale SZČO ich ešte nevybral na pošte, keď ich vyberie až zajtra, príde o jeden lístok, alebo jej ho môžem dať aj spätne? Výdaj zamestnancom účtujem k prvému v mesiaci-popredu ale SZČO robím výdaj až na konci mesiaca, je to dobre? ď
Na február 2008 3 lístky z roku 2007? Napíš prosím podrobnejšie.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

No z roku 2007 zostalo napr. 25 lístkov, v januári sme dali 22, na február zostali 3 lístky+tie objednané, ktoré nevyzdvihol. Čo z r. 2007 sa nemôžu použiť lístky? Tam boli zaúčtované ako VNZD a v januári som dala tých 22 ako réžia....
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Pru Pozri príspevok
No z roku 2007 zostalo napr. 25 lístkov, v januári sme dali 22, na február zostali 3 lístky+tie objednané, ktoré nevyzdvihol. Čo z r. 2007 sa nemôžu použiť lístky? Tam boli zaúčtované ako VNZD a v januári som dala tých 22 ako réžia....
Zvýraznené - to je správne. Ďalšie SL sú objednané koncom januára, teda už týmto dňom alebo dňom vyhotovenia DF je možné deklarovať, že SL "boli na ceste". Ja by som to považovala za obstaranie - ostatné je len otázka úhrady za SL; a teda SZČO nič nestratí.
Plynie z toho ale poučenie, že objednávku SL netreba nechávať na koniec mesiaca, ale objednať ich hneď keď zistím, že mi zostávajú 3 kusy. Tiež je možné urobiť objednávku na 2 mesiace - no ale je to v kompetencii SZČO.
P.S. ... a ďakujem aj ja .
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ďakujem za odpoveď, lístky boli objednané dva týždne predtým ako mali byť vydané, takže nemôžem za to že SZČO ich neskoro vyberie, aj keď som mu hovorila a neobjednávam mesačne ale štvrťročne.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Je správne keď zamestnancovi vydávam z pokladne cenín SL na začiatku mesiaca na celý mesiac a SZČO odrátavam až na konci mesiaca?
0 0
Načítať ďalšie