Zavrieť

Porady

Usporiadat
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Takže viete mi poradiť, či je tento výpočet správny:
Príjem: 900.000,- SkVýdaj: 234.524,- SKZisk: 665.476,- Sk Nezdaniteľný príjem apríl-december (od vtedy podnikám)
/ 9 x 7.968,-/ 71.712,- Sk
665.476 - 71.712 = 593.764 x 19% = 112 .815Daň za rok 2007 je 112.815,- Sk
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nextone Pozri príspevok
Takže viete mi poradiť, či je tento výpočet správny:
Príjem: 900.000,- SkVýdaj: 234.524,- SKZisk: 665.476,- Sk Nezdaniteľný príjem apríl-december (od vtedy podnikám)
/ 9 x 7.968,-/ 71.712,- Sk
665.476 - 71.712 = 593.764 x 19% = 112 .815Daň za rok 2007 je 112.815,- Sk
Výpočet nie je správny, lebo tvoj základ dane je vyšší ako 498000, a od tej hranice sa skráti nezdaniteľná časť.
Výpočet je nasledovný:

220116 - (665476:4)= 53747
665476-53747 = 611729 a z toho daň 116228,- SK


Takže nezdaniteľnú časť si uplatníš vo výške 53.747,- Sk.
.................................................. .....................................
Poznámka pod čiarou: Aj keď podnikáš iba od apríla, na nezdaniteľnú čiastku máš v plnej výške nárok, samozrejme až na tie krátenia podľa § 11 ZoDP.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
Takže viete mi poradiť, či je tento výpočet správny:
Príjem: 900.000,- SkVýdaj: 234.524,- SKZisk: 665.476,- Sk Nezdaniteľný príjem apríl-december (od vtedy podnikám)
/ 9 x 7.968,-/ 71.712,- Sk
665.476 - 71.712 = 593.764 x 19% = 112 .815Daň za rok 2007 je 112.815,- Sk
Príjem - výdaj je 665476,- Tvoja nezdaniteľná čiastka je 220 116 - 166 369,- teda 53 747.
Základ dane bude 665 476 - 53 747 = 611 729 a daň 116 228 Sk

Ročná nezdaniteľná čiastka nezávisí od počtu mesiacov podnikania v roku.
0 0
Erika-ežka Erika-ežka

Erika-ežka je offline (nepripojený) Erika-ežka

nextone Pozri príspevok
Takže viete mi poradiť, či je tento výpočet správny:
Príjem: 900.000,- SkVýdaj: 234.524,- SKZisk: 665.476,- Sk Nezdaniteľný príjem apríl-december (od vtedy podnikám)
/ 9 x 7.968,-/ 71.712,- Sk
665.476 - 71.712 = 593.764 x 19% = 112 .815Daň za rok 2007 je 112.815,- Sk
Osobne si myslím, že to treba trošku prehodnotiť - prepočítať, či by neboli lepšie paušálne výdavky - samozrejme podľa podmienok.
Lebo 900.000 x 40 % 360.000 (výdavky) - dákych 43.000 poistné sa rovná 497.000 a hneď máš plnú odpočitateľnú položku .
Ale samozrejme treba vedieť ešte ďalšie okolnosti.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Takže viete mi poradiť, či je tento výpočet správny:
Príjem: 900.000,- SkVýdaj: 234.524,- SKZisk: 665.476,- Sk Nezdaniteľný príjem apríl-december (od vtedy podnikám)
/ 9 x 7.968,-/ 71.712,- Sk
665.476 - 71.712 = 593.764 x 19% = 112 .815Daň za rok 2007 je 112.815,- Sk
Január až marec je nejaký príjem??? Príjmy podliehajúce DzP sa zdaňujú za celý rok 2007. (čiastkové základy dane)
Pri príjme 900 000,- bude asi lepšie uplatniť paušálne výdaje + odvody.
Napíšte viac, bude sa dať aj lepšie poradiť.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

smith Pozri príspevok
Výpočet nie je správny, lebo tvoj základ dane je vyšší ako 498000, a od tej hranice sa skráti nezdaniteľná časť.
Výpočet je nasledovný:

220116 - (665476:4)= 53747
665476-53747 = 611729 a z toho daň 116228,- SK


Takže nezdaniteľnú časť si uplatníš vo výške 53.747,- Sk.
.................................................. .....................................
Poznámka pod čiarou: Aj keď podnikáš iba od apríla, na nezdaniteľnú čiastku máš v plnej výške nárok, samozrejme až na tie krátenia podľa § 11 ZoDP.
takže sa asi niekto pomýlil....tento výpočet mám od účtovníčky, samozrejme sumy sú zmenené, len mi išlo o to výšku...takže daňové priznanie mi vrátia späť?
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

JankaO Pozri príspevok
Január až marec je nejaký príjem??? Príjmy podliehajúce DzP sa zdaňujú za celý rok 2007. (čiastkové základy dane)
Pri príjme 900 000,- bude asi lepšie uplatniť paušálne výdaje + odvody.
Napíšte viac, bude sa dať aj lepšie poradiť.
Do apríla som bola zamestnaná...doklad nemám, zamestnávateľ mi nedal zúčtovanie, resp. potvrdenie
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
takže sa asi niekto pomýlil....tento výpočet mám od účtovníčky, samozrejme sumy sú zmenené, len mi išlo o to výšku...takže daňové priznanie mi vrátia späť?
No práve výška odpočítateľnej položky závisí od súm, ktoré si zmenila.
Takže alebo zadáš presné čísla, alebo budeš veriť svojej účtovníčke.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Lydka R Pozri príspevok
No práve výška odpočítateľnej položky závisí od súm, ktoré si zmenila.
Takže alebo zadáš presné čísla, alebo budeš veriť svojej účtovníčke.
Sumy sú len o cca pár korún zmenené )
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
Do apríla som bola zamestnaná...doklad nemám, zamestnávateľ mi nedal zúčtovanie, resp. potvrdenie
Tak to je úplne zle. Nemôžeš podať daňové priznanie a nezarátať tam príjmy zo závislej činnosti. Tvoj základ dane je potom úplne iné číslo.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Do apríla som bola zamestnaná...doklad nemám, zamestnávateľ mi nedal zúčtovanie, resp. potvrdenie
K daňovému priznaniu zamestnávateľ je povinný Vám vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde - ak nie, s dôverou sa obráťte na DÚ. Ak ste v príklade zmenili sumy, nedá sa celkom kvalifikovane poradiť, nakoľko nezdaniteľné minimum sa od tej sumy odvíja. Taktiež je podstatné, aký príjem bol z pracovného pomeru. P.S. daňové priznanie Vám DÚ nevráti. Alebo som celkom nerozumela...
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

JankaO Pozri príspevok
K daňovému priznaniu zamestnávateľ je povinný Vám vystaviť potvrdenie o zdaniteľnej mzde - ak nie, s dôverou sa obráťte na DÚ. Ak ste v príklade zmenili sumy, nedá sa celkom kvalifikovane poradiť, nakoľko nezdaniteľné minimum sa od tej sumy odvíja. Taktiež je podstatné, aký príjem bol z pracovného pomeru. P.S. daňové priznanie Vám DÚ nevráti. Alebo som celkom nerozumela...
Takže ak ho zle podám, tak je to môj problém?
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Takže ak ho zle podám, tak je to môj problém?
Áno, daňový subjekt ( teda Vy) zodpovedáte za správnost daňového priznania, správne vypočítanú a odvedenú daňovú povinnosť.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Lydka R Pozri príspevok
Tak to je úplne zle. Nemôžeš podať daňové priznanie a nezarátať tam príjmy zo závislej činnosti. Tvoj základ dane je potom úplne iné číslo.
Pohľadám pásky a dám vedieť, lebo potvrdenia sa nedočkám!
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
nextone Pozri príspevok
Takže ak ho zle podám, tak je to môj problém?
Ak do 31.3. stihneš podať opravné priznanie, do ktorého si zahrnieš príjmy aj zo zamestnania (§5), tak DÚ na pôvodné daň.priznanie nebude prihliadať. Ak to nestihneš potom ťa DÚ vyzve na opravu, a to už bude dodatočné priznanie, kde pri rozdielu dane v prospech DÚ (teda vyjde vyššia daň, ako bola uvedená v pôvodnom), tak pristupuje k sankcionovaniu.
0 0
JankaO JankaO

JankaO je offline (nepripojený) JankaO

nextone Pozri príspevok
Pohľadám pásky a dám vedieť, lebo potvrdenia sa nedočkám!
Potvrdenie musíte priložiť k DP, takže nemôžte ustúpiť neochote zamestnávateľa. ( nechcem podceniť, ale myslíte, že z pások budete vedieť správne stanoviť daňovú povinnosť?)
Naposledy upravil JankaO : 02.01.08 at 20:25
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nextone Pozri príspevok
Do apríla som bola zamestnaná...doklad nemám, zamestnávateľ mi nedal zúčtovanie, resp. potvrdenie
Niektorí zamestnávatelia vystavujú potvrdenia pre všetkých zamestnancov až po skončení roka, takže počkaj do konca januára. Ak ho nedostaneš, treba sa ozvať. Mnohí zamestnanci potvrdenie vystavené po skončení zamestnania "zahodia" a potom reklamujú, že nič nedostali. /to však nie je tvoj prípad/.

--------
Veronika
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

JankaO Pozri príspevok
Potvrdenie musíte priložiť k DP, takže nemôžte ustúpiť neochote zamestnávateľa. ( nechcem podceniť, ale myslíte, že z pások budete vedieť správne stanoviť daňovú povinnosť?)
Pred tým tu bolo povedané, že mi to uznajú, ako doklad, keď ich doložím.
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

veronikasad Pozri príspevok
Niektorí zamestnávatelia vystavujú potvrdenia pre všetkých zamestnancov až po skončení roka, takže počkaj do konca januára. Ak ho nedostaneš, treba sa ozvať. Mnohí zamestnanci potvrdenie vystavené po skončení zamestnania "zahodia" a potom reklamujú, že nič nedostali. /to však nie je tvoj prípad/.

--------
Veronika
nie je to môj prípad, v zlom sme sa rozišli
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
nie je to môj prípad, v zlom sme sa rozišli
Aj keď ste sa, ako píšeš, rozišli v zlom, nie je to dôvod na nesplnenie zákonom stanovených povinností.
Zákon o dani z príjmu v §39
hovorí:
...
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie
, alebo

b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo

c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia
...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať