Zavrieť

Porady

Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nextone Pozri príspevok
nie je to môj prípad, v zlom sme sa rozišli
Aj keď ste sa rozišli v zlom, zamestnávateľ by mal vedieť čo je jeho povinnosťou. Požiadaj o vydanie potvrdenia listom, ak nedostaneš odpoveď a máš všetky pásky, vystav si - alebo si daj podľa nich vystaviť nejakej mzdárke "náhradné" potvrdenie a použi ho pri dokladovaní príjmov podľa § 5.

--------
Veronika
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Lydka R Pozri príspevok
Aj keď ste sa, ako píšeš, rozišli v zlom, nie je to dôvod na nesplnenie zákonom stanovených povinností.
Zákon o dani z príjmu v §39 hovorí:
...
(5) Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) je povinný za obdobie, za ktoré zamestnancovi vyplácal zdaniteľnú mzdu, vystaviť doklad o súhrnných údajoch uvedených na mzdovom liste, prípadne v evidencii podľa odseku 4, ktoré sú rozhodujúce na výpočet zdaniteľnej mzdy, preddavkov na daň, dane a na priznanie daňového bonusu za príslušné zdaňovacie obdobie a doručiť zamestnancovi najneskôr do
a) 10. marca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa podáva daňové priznanie, alebo
b) konca apríla roku, v ktorom zamestnancovi zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vykonal ročné zúčtovanie alebo
c) do 10. februára po skončení zdaňovacieho obdobia, v ktorom alebo za ktoré zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) vyplatil príjem zo závislej činnosti zamestnancovi, ktorý žiada o vykonanie ročného zúčtovania iného zamestnávateľa, ktorý je platiteľom dane, 122) ak o vystavenie dokladu požiada - najneskôr do 5. februára po skončení zdaňovacieho obdobia
...
ak o vystavenie dokladu požiada, t.j. nejakým tlačivom?
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

veronikasad Pozri príspevok
Aj keď ste sa rozišli v zlom, zamestnávateľ by mal vedieť čo je jeho povinnosťou. Požiadaj o vydanie potvrdenia listom, ak nedostaneš odpoveď a máš všetky pásky, vystav si - alebo si daj podľa nich vystaviť nejakej mzdárke "náhradné" potvrdenie a použi ho pri dokladovaní príjmov podľa § 5.

--------
Veronika
Dobrý nápad )
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Aj keď ste sa rozišli v zlom, zamestnávateľ by mal vedieť čo je jeho povinnosťou. Požiadaj o vydanie potvrdenia listom, ak nedostaneš odpoveď a máš všetky pásky, vystav si - alebo si daj podľa nich vystaviť nejakej mzdárke "náhradné" potvrdenie a použi ho pri dokladovaní príjmov podľa § 5.

--------
Veronika
Veronika , nemôžem súhlasiť .Však to potvrdenie musí zamestnávateľ aj podpísať .Mne sa to veľmi nepáči .
Ak by mňa niekto požiadal , že by som mala na základe pások vystaviť za iného zamestnávateľa potvrdenie , tak určite by som to nerobila .
Má raz na potvrdenie nárok , ak požiada listom a uvedené potvrdenie nedostane , tak by som sa obrátila o doriešenie napr.na inšpektorát práce .

Opieram sa o výraz "nejakej mzdárke " pripadá mi to akejkoľvek mzdárke mimo bývalého zamestnávateľa.

Ak som to nepochopila správne , tak príspevok vymažem .
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zitka, nie je to v rozpore so zákonom. Môžu sa použiť aj výplatné pásky. Potvrdením od "nejakej" mzdárky som skôr myslela sumarizáciu výplatných pások.
Neviem, či inšpekcia práce rieši takéto prípady. Skôr daňový úrad by si mal "posvietiť" na takúto firmu, keď dostane ako prílohu DP takéto potvrdenie s komentárom.

Veronika
Naposledy upravil veronikasad : 02.01.08 at 21:12
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

veronikasad Pozri príspevok
Zitka, nie je to v rozpore so zákonom. Môžu sa použiť aj výplatné pásky. Potvrdením od "nejakej" mzdárky som skôr myslela sumarizáciu výplatných pások.
Neviem, či inšpekcia práce rieši takéto prípady. Skôr daňový úrad by si mal "posvietiť" na takúto firmu, keď dostane ako prílohu DP takéto potvrdenie s komentárom.

Veronika
Inšpektorát práce málo čo rieši, mám s tým skúsenosti (
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
veronikasad Pozri príspevok
Zitka, nie je to v rozpore so zákonom. Môžu sa použiť aj výplatné pásky. Potvrdením od "nejakej" mzdárky som skôr myslela sumarizáciu výplatných pások.
Neviem, či inšpekcia práce rieši takéto prípady.

Veronika
To neviem ani ja či inšpekcia práce , alebo DÚ nech požiadajú v prípade neúspechu vybavenia . Ale ja si myslím , že to vybavia u zamestnávateľa.
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
ak o vystavenie dokladu požiada, t.j. nejakým tlačivom?
No, ja som z tvojich otázok pochopila, že momentálne nemáš zamestnávateľa, ktorého by si mohla požiadať o vykonanie ročného zúčtovania.
Písm. c) ods.5 , ktorý si vyznačila sa uplatňuje v prípade, že žiadaš o ročné zúčtovanie svojho posledného zamestnávateľa a teda potrebuješ od toho predchádzajúceho potvrdenie. Ten dátum je skorší - do 5. februára z toho dôvodu, že požiadať o ročné zúčtovanie a predložiť doklady (aj od prvého zamestnávateľa) terajšiemu zamestnávateľovi musí zamestnanec do 15. februára.
Pozri bližšie http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2007-a.html#38
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lydka R Pozri príspevok
No, ja som z tvojich otázok pochopila, že momentálne nemáš zamestnávateľa, ktorého by si mohla požiadať o vykonanie ročného zúčtovania.
Písm. c) ods.5 , ktorý si vyznačila sa uplatňuje v prípade, že žiadaš o ročné zúčtovanie svojho posledného zamestnávateľa a teda potrebuješ od toho predchádzajúceho potvrdenie. Ten dátum je skorší - do 5. februára z toho dôvodu, že požiadať o ročné zúčtovanie a predložiť doklady (aj od prvého zamestnávateľa) terajšiemu zamestnávateľovi musí zamestnanec do 15. februára.
Pozri bližšie http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2007-a.html#38
nextone je živnostník, pozri prísp. č. 22. Bude podávať DP sama.

-------
Veronika
0 0
nextone nextone

nextone je offline (nepripojený) nextone

Zita5 Pozri príspevok
To neviem ani ja či inšpekcia práce , alebo DÚ nech požiadajú v prípade neúspechu vybavenia . Ale ja si myslím , že to vybavia u zamestnávateľa.
Tam asi nepochodím. Žiadala som o posudok...dostala som ho...za 5 rokov jednou vetou požiadala som o nový...nedostala som dodnes..inšpektorát nepomohol, na súd nemám nervy, kvôli hlúposti iných
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
nextone Pozri príspevok
ak o vystavenie dokladu požiada, t.j. nejakým tlačivom?
Príspevok 49 - To bolo len vysvetlenie, k príspevku č. 43, v akom prípade sa žiada potvrdenie podľa nextone vyznačeného písmena c) ods.5 §39
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

nextone Pozri príspevok
Tam asi nepochodím. Žiadala som o posudok...dostala som ho...za 5 rokov jednou vetou požiadala som o nový...nedostala som dodnes..inšpektorát nepomohol, na súd nemám nervy, kvôli hlúposti iných
Postupuj podľa prísp. 42 - nič nepokazíš. Namiesto podpisu na potvrdení prilož kopiu listu, ktorým si žiadala zamestnávateľa o vydanie potvrdenia.

------
Veronika
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Prosím, ako sa bude meniť odpočítateľná položka na daňovníka od 1.1.2008?
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
cloe Pozri príspevok
Prosím, ako sa bude meniť odpočítateľná položka na daňovníka od 1.1.2008?
mesačná 8208,-
ročná 98.496,-

Je to stále 19,2 násobok životného minima platného k zač. roka
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Lydka, veľmi pekne ďakujem. Nejde mi prideliť bodík za rýchlu odpoveď, pokúsim sa neskôr.
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Skúste tu:

http://www.porada.sk/t65176-zoznam-v...ok-2008-a.html
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

skusam,... zase mi to nejde
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

ayya Pozri príspevok
skusam,... zase mi to nejde
... to je odkaz na DRAKa.
0 0
ayya ayya

ayya je offline (nepripojený) ayya

Anja111 Pozri príspevok
... to je odkaz na DRAKa.
diky, ved ja viem, ze je to odkaz na DRAKa a pripada mi to dost "na draka" a preto, ze to nebolo ani prvy, ani druhy raz, tak sa pokusam zistit, co sa deje...

ci bol jednoducho Jozef unaveny, alebo ci je to programove konanie, aby sa postupne vsetky odborne temy prestahovali "do drakovho zamku" a ostatni su uz teraz dopredu odsudeni na to, aby sa hrajkali "na priedomi" v oddychovych temach ... zatial vacsina ludi z porady nema tu zelenu placku a preto je im je (aj mne) uplne jedno, ci je ten link na draka, alebo napr. na www.porada.cz ...

tak ja pripadne pockam, ci sa k tomu vyjadri aj Jozef... ak vobec
0 0
Jano23 Jano23

Jano23 je offline (nepripojený) Jano23

Mám otázku , ako je to s odpočitateľnou položkou pre Ficových "miliónárov".
Ak manžel živnostník má príjem - výdavky , teda zaklad dane 1 milión Sk na seba si neodpočitáva odpočitateľnú položku, lebo prektočil daňový základ. Ale môže si z milióna odpočítať 95 616 Sk na manželku, ak manželka nemala pre rok 2007 žiadné príjmy?
teda 1 mil.- 95616 Sk = 904 384 Sk.
A ešte si môže odpočítať 6570 Sk z dane na 1 dieťa. Pevne verím
že na dieťa môže...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať