Zavrieť

Porady

Pestovanie hlivy ustricovej resp. iných húb na klatoch

muž
Kto mate skusenost s pestovanim hlivy ustricovej na klatoch. Sposob ovladam len ma zaujima nejaky napad na tienenie pripadne umiestnenie klatov.
Usporiadat
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

veruže by som si dala takú polievočku moja mama robí z hlivy fajný gulášik, mňam
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

ja robím tiež guláš,perkelt, falošnú držkovú a dokonca sa dá pripraviť aj ako cigánska
0 0
3768 3768

3768 je offline (nepripojený) 3768

Nasadil som násadu hlivy do bukového klátika,klátik som zabalil do igelitu.
Po 2-týždňoch hliva vzišla,začala nasadzovať tmavé očká.Nikde sa však nemôžem dočítať kedy igelit dať dole. Klát nechcem zakopať do zeme,ale chcem ho mať v pivnici aj cez zimu.Údajne sa dá hliva oberať aj počas zimy len klát treba dostatočne zvlhčovať rozprašovačom.
Prosím poradte mi!
0 0
3768 3768

3768 je offline (nepripojený) 3768

Hliva mi vzišla len neviem kedy klát vybrať z igelitu.Nechcem klát zakopať ale nechať ho cez zimu v pivnici.
0 1
o.peto o.peto

o.peto je offline (nepripojený) o.peto

muž
o.peto Pozri príspevok
Kto mate skusenost s pestovanim hlivy ustricovej na klatoch. Sposob ovladam len ma zaujima nejaky napad na tienenie pripadne umiestnenie klatov.
Zaujimava je aj alternativa pestovania hlivy ustricovej aj na drevnych stiepkoch. Mate niekto skusenost s týmto sposobom.
hliva_casopis1.jpg  
0 0
o.peto o.peto

o.peto je offline (nepripojený) o.peto

muž
Ja si myslim ked bude klat cely dobre prerastený bielym podhubim. Potom by si ho mal dat na nejake vzdusne vlhke miesto s denným svetlom nesmie byt priame slnecne. Cital som naprikad umistnit klat do akvaria a prekryt ho vzdusnou latkou alebo perforovanou plastovou foliou. Ako to ale zrealizovat? Tiež to chcem skusit u mna v garaži.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

tohtoročná úroda aj napriek suchému počasiu sa jej darí,a dokonca je aj chutná
P9224249.jpg  
P9224250.jpg  
1/1
6 0
o.peto o.peto

o.peto je offline (nepripojený) o.peto

muž
posli foto
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
3768 Pozri príspevok
Nasadil som násadu hlivy do bukového klátika,klátik som zabalil do igelitu.
Po 2-týždňoch hliva vzišla,začala nasadzovať tmavé očká.Nikde sa však nemôžem dočítať kedy igelit dať dole. Klát nechcem zakopať do zeme,ale chcem ho mať v pivnici aj cez zimu.Údajne sa dá hliva oberať aj počas zimy len klát treba dostatočne zvlhčovať rozprašovačom.
Prosím poradte mi!
.. ale ved je to jasné, keď podhubie prerastie a vytvorí sa taký biely povlak, tak treba dať igelit dole ,ale neviem prečo nechceš zakopať klát do zeme teraz, ale až na jar a pritom máš kláty z bukového dreva, bukové drevo nie je až také vhodné na dlhší čas, lebo má tenkú kôru a tá ak zhnije, tak už hlivy nebudú..., aj teraz, ak by si dal kláty do zeme a prídu jesenné hmly, tak budeš mať tiež bohatú úrodu a na jar tak isto...
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
o.peto Pozri príspevok
Zaujimava je aj alternativa pestovania hlivy ustricovej aj na drevnych stiepkoch. Mate niekto skusenost s týmto sposobom.
...priložený obrázok ma upútal ...

Dnes som sadbu kúpil , taký istý kôš mám ( od demižona ) ...
Zajtra sa chystám na chalupu ...
Štiepky mám plno , podľa priloženého návodu k sadbe budem robiť...
Výsledok by mal byť za tých - vraj - 14 dní ...
Šak sa uvidí....
0 0
marko7997 marko7997

marko7997 je offline (nepripojený) marko7997

Takato bola moja druha uroda v tomto roku
DSCF9820.jpg  
DSCF9818.jpg  
1/1
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
buchač Pozri príspevok
...priložený obrázok ma upútal ...

Dnes som sadbu kúpil , taký istý kôš mám ( od demižona ) ...
Zajtra sa chystám na chalupu ...
Štiepky mám plno , podľa priloženého návodu k sadbe budem robiť...
Výsledok by mal byť za tých - vraj - 14 dní ...
Šak sa uvidí....
...pred hodinkou som sa vrátil z chalúpky , takže pokračovanie histórie ......celý postup sadby...

Podľa môjho skromného názoru som neskoršie trošku substrát naočkoval ...asi tak týždeň - dva skôr to chcelo , ale šak sa uvidí na budúci rok ...
Ale dnes som sa tak trochu vytešil , keď som do pivničky zašiel na kontrolu...viď obrázky ...
Trochu ale jedného mrzí ,hlavne ak mám chalupu v hubárskom raji a človek aby si doma pestoval
O tom počasí ani nevravím...sucho bolo a aj je , nič v lese - ešte aj potmavejší spoluobčania si nemôžu prilepšiť ...
...tohto roku bola zberačka cca tie dva týždne ( maximálne ) , no nesťažujem si , vystihol som akurát ten čas ...mám tých 10 - 12 litrov nasušených dubákov .....

P.S.:

Nechcem podonačovať , ale také dubáčiky rastú u nás ...
Š 1.jpg  
Š 2.jpg  
Š 3.jpg  
Š 4.jpg  
Š 5.jpg  

IMAG0422.jpg  
1/1
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

tak ma zaujima,ci sa to chyti aj na zrezanom strome.
mame slivku,ktoru vzdy napadne piliarka,bohvieaka chutna aj tak neni,stara a aj trochu puknuta...chceme ju zrezat.
myslite ze mozem kmt nechat v zemi a aj tak do nej naockovat dake huby?
a ak by sa to dalo,kedy by sa to oplatilo najviac-teraz,ci v jeseni..na jar-kedy?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
osky
tak ma zaujima,ci sa to chyti aj na zrezanom strome.
mame slivku,ktoru vzdy napadne piliarka,bohvieaka chutna aj tak neni,stara a aj trochu puknuta...chceme ju zrezat.
myslite ze mozem kmt nechat v zemi a aj tak do nej naockovat dake huby?
a ak by sa to dalo,kedy by sa to oplatilo najviac-teraz,ci v jeseni..na jar-kedy?
Nebudem litánie písať , pozri zopár linkov a nájdeš všetko ...

http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest
2 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tohto roku som prešiel z hlivy na šampiony...
Kúpil henten balík - krabicu a potom sa už len návodu držal .
Trochu aj pozabudol pozrieť , že ako rastú a potom to takto vyzeralo .
Mal som skôr , už boli festovné ....
Ale inak ???
Fantastické ...v nedeľu boli na raňajky a dnes budú vyprážané ...

Ďaľšia várka rastie , sú vo veľkosti hrášku ...

0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať