Zavrieť

Porady

Pestovanie hlivy ustricovej resp. iných húb na klatoch

muž
Kto mate skusenost s pestovanim hlivy ustricovej na klatoch. Sposob ovladam len ma zaujima nejaky napad na tienenie pripadne umiestnenie klatov.
Usporiadat
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Moj manzel osadil klaty pod stromy v zahrade. V lete, ak neprsi, ich treba obcas poliat. Hlivy mame uz asi 3-4 roky, uroda je dobra.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Ja mam tiež klat pred tujami ktore držia aj vlahu a dobre tienia na jesen som mala prvú úrodu. Uvidim či aj tento rok bude niečo.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Hlivu ustricovu som videl pestovat priamo v biznise. Pestovanie na kladach asi nebude prilis intenzivny sposob.
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

My sme pestovali hlivu v mechoch so slamou v kotolni. A to bola úroda. A hlavne ´menej náročné ako na klátoch. Skúšali sme aj to ale neujalo sa
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

Mohla by si napísať ako ste ich pestovali na slame. Či ju treba zapariť, alebo len naočkovať? ďakujem
0 0
Ninna Ninna

Ninna je offline (nepripojený) Ninna

hetty Pozri príspevok
Mohla by si napísať ako ste ich pestovali na slame. Či ju treba zapariť, alebo len naočkovať? ďakujem
presne podľa návodu zabariť slamu a naočkovať. Je to veľmi vďačné pestovanie keď Vám uprostred zimy v kotolni rastú zavesené hríby- hliva. A to v hojnom počte.
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

...mozno pomoze rozsiahla diplomova praca, ktoru som kedysi nasiel:
Code:
diplomovka.sme.sk/praca/3053/vplyv-biotickych-a-abiotickych-cinitelov-na-rast-efektivitu-pestovania-a-zdravotny-stav-jedlych-hub-z-rodu-pleurotus.php
...a tu je este 1 web o sampionoch:
Code:
supertrupik.wz.cz
0 0
legolas legolas

legolas je offline (nepripojený) legolas

muž
Pestovanie hlivy ustricovej na klátoch je výhodnejšie ako na slame pretože na slame vydrží len jednú sezónu a ma klátoch pokiaľ nezhnije kôra. Najlepšie je pestovanie na topoľovom, orechovom a javorovom dreve najlepšie na tienistom mieste kde je vysoká vlhkosť. Kláty by mali mať cca priemer 25-35 cm, výšku 0,50 cm. Mali by sa zakopať do zeme asi 25 cm. Dôležité je , aby kláty boli narezané čerstvé a do nich je potrebné zaočkovať zakúpený substrát hlivy ustricovej. Najlepšie sa prijímajú na jar.
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Ja mam hlivu v bukovych klatoch asi osmy rok. Cim tvrdsie drevo, tym by mali dhlsie rodit. Do cca 50 cm dlhych cerstvych bukovych klatov navrtame zvrchu a zboku po obvode diery o priemere asi 25 mm. Vrtanie ide tazko, preto teraz zvrchu napilim drazky o hlbke 5 cm a hustote tiez tak. Do dier alebo drazok nasadime sadivo hlivy, ktore zakryjeme pilinami, ktore ostali po rezani cerstveho buku, aby sadivo nezozrali zahradne slimaky. Klatiky som dal sparit do tepla (nie na slnko) do igelitovych vriec (dva tyzdne), pokial sa neobjavili okolo sadiva sede skvrny. Potom som klatiky zakopal asi 15 - 20 cm do tiena pod velky jasen v zahrade. Okolo klatikov som vysadil male smrecky, ktore dotvaraju tien a drzia vlhost. Pomedzi smrecky a klatiky som rozsypal ihlicie, mach a hlbsie pod klatiky zakopal prachnive drevo z lesa, bez plesni. Klaty rodia tri az styrikrat do roka. Prvykrat zarodia podla pocasia v marci. Hlivy rodia nielen z klatikov, ale aj zo zeme okolo klatikov. Na jesen a jar ocistim okolie klatikov od napadaneho listia, aby nehnilo.
0 0
o.peto o.peto

o.peto je offline (nepripojený) o.peto

muž
zaujima ma to vies poslat nejake foto na moj e mail
Vtelevízii som raz zachytil sposob pestovania hlivy ustricovej na klatoch. Tienili to tými rohožami z rakosia. pozde som to zachytil takže podrobnosti neviem. Dakujem
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

My sme dali tiež naočkované násady do klátov a vyžrali nám ich slimáky a potrkany, takže z hlivy nebolo nič. Potom sme si kúpili hotové vrece za 118 Sk, ktoré stačilo na miestach rastu hlivy poprerezávať a už máme aj úrodu. Samozrejme treba ich zopár krát aj poliať.
0 0
caligulax caligulax

caligulax je offline (nepripojený) caligulax

Ahojte , nevie niekto kde sa da kupit naočkované násady? dakujem
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
Dnes som videl v Hornbachu niekoľko druhov húb. Hlivu naočkovanú v obilí som bežne dostal v záhradkárskych potrebách.
0 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Násady dostať kúpiť aj v záhr. centrách kde bežne predávajú semienka rastlín. Mne tak kúpil a naočkoval jeden klátik môj brat, mám ho už piaty rok takto obrástol pred 2 týždňami a už sme ich aj zjedli.
PA072591.jpg  
PA072592.jpg  
1/1
1 0
Lucia PO Lucia PO

Lucia PO je offline (nepripojený) Lucia PO

Ahojte, zaciname pestovat hlivu v igelitovych sackoch, vsetko sme urobili podla prilozeneho navodu, len nedozvedela som sa ako casto mam tie vrecia polievat?vopred vdaka L.
0 0
hetty hetty

hetty je offline (nepripojený) hetty

mne hlivy napadla zelená pleseň. Neviem či prežijú.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Lucia PO Pozri príspevok
Ahojte, zaciname pestovat hlivu v igelitovych sackoch, vsetko sme urobili podla prilozeneho navodu, len nedozvedela som sa ako casto mam tie vrecia polievat?vopred vdaka L.
http://www.garten.cz/a/sk/3635-pleur...na-pestovanie/
http://www.agroporadenstvo.sk/rv/zelenina/Hliva.pdf
Naposledy upravil arizona : 02.06.09 at 10:55
0 0
Lucia PO Lucia PO

Lucia PO je offline (nepripojený) Lucia PO

Dakujem
0 0
veva.. veva..

veva.. je offline (nepripojený) veva..

Má niekto skúsenosti s pestovaním SHII TAKE?
0 0
pepino69 pepino69

pepino69 je offline (nepripojený) pepino69

Zravím ja pestujem hlivu v kvetinačoch s pilinami je to rýchlejšie a hliva je chutniešia ako na slame.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať