Zavrieť

Porady

mesacna uzavierka

Zdravim vsetkych,
potrebovala by som vasu radu. mam taky maly obchod s oblecenim, som zivnostnicka a nie som platca DPH. ja som nebola niekolko mesiacov na Slovensku a predavacka zabudla spravit mesacnu uzavierku na ERP za 3 mesiace - september, oktober aj november. Dnes si spravim za december sama. Da sa to vytlacit spätne? alebo co mam spravit, aby som nemala na DU problemy?
Dakujem vam za odpoved.
Usporiadat
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

ja mam podobny problem len s tam ze firma je 1/4-rocnym platcom dph. za september sa neurobila uzávierka v pokladni. urobila sa 8.10. teda hned po zisteni. je mozne tieto trzby za september zahrnut do danoveho priznania DPH za 4q?
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

zuzanask Pozri príspevok
ja mam podobny problem len s tam ze firma je 1/4-rocnym platcom dph. za september sa neurobila uzávierka v pokladni. urobila sa 8.10. teda hned po zisteni. je mozne tieto trzby za september zahrnut do danoveho priznania DPH za 4q?
A denné uzávierky boli robené? Ak áno, tak si spočítaj tržbu a DPH za október, odpočítaj od celkovej uzávierky a rozdiel zaúčtuj do septembra. Tržba a DPH za október sa bude účtovať do októbra... Ak nebolu urobené ani denné uzávierky, tak si odmotaj pásku a presne rozdeľ tržby do obdobia, ktorého sa týkajú. Teda, tržby a DPH za september naúčtuješ do III. Q a tržby a DPH za 1. - 8.10. do IV. Q...
0 0
kabocny kabocny

kabocny je offline (nepripojený) kabocny

dobry den. ja mam tiez problem s mesacnou uzavierkou. za november som mal spravit nulovu mesacnu, ale nespravil som ju. neviem co s tym, snad to nebude az taky problem. ale hlavny problem: za december bol predaj a normalne som 31.12 spravil mesacnu uzavierku. a 1.1 som pokladnu nastavoval na dualny obed a chcelo to aby som spravil vsetky Z uzavierky, ktore pokladna umoznuje. spravil som tam nejake hodinove, PLU uzavierky a omylom som spravil zase mesacnu uzavierku. takze teraz mam za december spravene dve mesacne uzavierky. jedna je normalna nenulova a ta druha je nulova. co mam spravit? napadlo ma, ze jednoducho to normalne zapisem, nalepim a napisem k tomu, ze to je omylom spravena druha uzavierka za december. mozem to takto spravit? dakujem za odpoved
0 0
beroun beroun

beroun je offline (nepripojený) beroun

kabocny Pozri príspevok
... takze teraz mam za december spravene dve mesacne uzavierky. jedna je normalna nenulova a ta druha je nulova. co mam spravit? napadlo ma, ze jednoducho to normalne zapisem, nalepim a napisem k tomu, ze to je omylom spravena druha uzavierka za december. mozem to takto spravit? dakujem za odpoved
áno podčiarknutý postup je správny.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať