Zavrieť

Porady

Malý až nulový záujem o záhrady ?

Chcel som predať veľkú 22 árovú záhradu s nejakou tou chatkou a kôlničkami v extraviláne obce, ktorú som kúpil pred 15-timi rokmi. Záujemcov bolo hodne, ale každý keď zistil, že tam nemôže stavať dom – nie je to obcou určené na tieto účely - viac neprišiel. Cez realitku sa ani neunúvali prísť. Mám taký dojem, že záhrady v tomto období sú ťažko predateľné, pretože ľudom sa nechce ani nemajú kedy chodiť sa tam rekreovať a ešte menej manuálne pracovať. Pamätáme, že za minulého režimu to bolo opačne, každý sa hrnul v piatok na celý víkend preč z mesta, kde akú kutičku mal. Najväčšmi ma však zaráža, že trhová cena napr. mojej záhrady za 15 rokov vzrástla len minimálne, cca o 40-50%, ale byt v paneláku, ktorý stál vtedy 250 tisíc, je teraz drahší o 800% !!!
Čo myslíte, prídu ešte záhrady "do kurzu" ?
Naposledy upravil petmar : 01.01.08 at 21:34
Usporiadat
Téma je uzavretá.
anklar anklar

anklar je offline (nepripojený) anklar

Anklar
petmar Pozri príspevok
No teda...milí radiaci, tak ma tešia Vaše riešenia, len za všetkým je práca. Ale záujemcovia, čo sa mi dnes po čase ozvali, asi čítajú Poradu a zdá sa mi, že o tú krásu, živobytie, orechovicu, ríbezliak, huby, drobné ovocie atď prídem... ale o robotu nie, veď mám záhradu pri dome a iné veci ešte rozrobené, a musím pohnúť aby ma neprekvapilo - radšej to tu prilepím od klasika...
vlastne to aj s touto témou súvisí!
Málilinko.
Ahoj, Petmar. Prečítala som si čo čaká človeka, ak sa dožije. No, čítanie je to veľmi zábavné . Až na tú ukrutnú skutočnosť. Už dávno si hovorím, že sa dám ešte včas zastreliť.
0 0
Tanče Tanče

Tanče je offline (nepripojený) Tanče

anklar Pozri príspevok
Málilinko.
Ahoj, Petmar. Prečítala som si čo čaká človeka, ak sa dožije. No, čítanie je to veľmi zábavné . Až na tú ukrutnú skutočnosť. Už dávno si hovorím, že sa dám ešte včas zastreliť.
len aby si medzicasom nezabudla, čo si si to chcela dať urobiť....
0 0
petmar petmar

petmar je offline (nepripojený) petmar

Ďakujem za pomoc pri hľadaní cesty. Ešte neviem ako to skončí, ale určite preskúmam aj tú "orahovicu" , mal som aj ja vzorku z Chorvátska. Na gaštany je tam zima. No a na predaj záhrady asi mometnálne nie sú dobré hviezdy.
Dovidenia / pm
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak dobre pozeram, zahrada je v Bystrici. Ked sa gastany urodia v Martine, aj v Bystrici by sa mohli.
A v zlom roku zmrzne vsetko aj na dolniakoch.
0 0
ajale ajale

ajale je offline (nepripojený) ajale

zivnostnicka na materskej
Veru, pracujeme viac... Vtedy sa pracovalo do 16:00 a potom sa bolo uz doma. A teraz som rada ked sa s manzelom stretneme o 20:00 pri nejakom vecernom filme. Mojou povinnostou bolo po skole vytrhat za dve vedra buriny. Vysledkom coho sa nechcem ani ja lopotit v zahrade a pritom som "dievca z dediny". Aj sme si kupili velky pozemok na stavbu domu, ale planujeme tam detsky kutik, sad, nejaky ten krb, jednoducho to co sluzi na "veget". Ved v obchodoch je taky vyber tovaru, ze sa neoplati si nicit chrbat na zahrade. Vidim na mojej mame, ze bola na tom inak. Nemoze zostat pri svojej vnucke o den dlhsie, lebo musi porylovat zahradu...
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Ak nema byt zahrada pre potesenie, potom je lepsie ju nemat. My sme uz viac-menej penzisti a casu mame dost. Pohyb nam moze len prospiet.
Ak by sme boli pracovne aktivni na 10-12 hodin denne, tiez by sme na zahradu nemali ani cas ani silu.
0 0
tina1 tina1

tina1 je offline (nepripojený) tina1

durisovad Pozri príspevok
Ak nema byt zahrada pre potesenie, potom je lepsie ju nemat. My sme uz viac-menej penzisti a casu mame dost. Pohyb nam moze len prospiet.
Ak by sme boli pracovne aktivni na 10-12 hodin denne, tiez by sme na zahradu nemali ani cas ani silu.
To sa do penzie dnes chodi v sedemnastich? Ja mam zahradu 3,5 ar, ale priznam staci na oddych. Mam ju rozdelunu na uzititkovu a oddychovu cast. Neviem si prestavit zivot na cinziaku aby som si nemala kde ist oddychnut.
0 0
tilia tilia

tilia je offline (nepripojený) tilia

Môžeš tam pestovať vianočné stromčeky.
0 0
Viera Klimentová Viera Klimentová

Viera Klimentová je offline (nepripojený) Viera Klimentová

Súhlasím. Mám chalupu a záhradu 75 km od miesta kde žijem a pracujem. Počas víkendu sa tak akurát poriadne nadriem. Keď by som mala užiť "plody svojej práce" smutným pohľadom sa rozlúčim s upratanou chalupou, pokosenou záhradou ... a "bežím" naspäť. Keď prídem o 2-3 týždne, niekedy aj viac, môžem začať odznova. Už sa len dožiť v zdraví dôchodku. Možno sa to potom vyplatí.
Mám skúsenosť, že dnes už ľudia nemajú záujem ani o kosenie záhrady /pokos,vysuš a dobre že nie aj odvez/. Aj ja verím, že sa táto situácia zmení a vzácnosťou bude každý zelený fliačik.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Každý si pod pojmom záhrada predstavuje niečo iné.
Já fantastické posedenia s priateľmi. Sedíme vonku pod strechou. V krbu (v grilu), oheň veselo praská a my kecáme..... K tomu je potrebné odosobniť sa od potrieb záhrady a chatky. Už nemusím mať najkrajšie záhony s kvetinami a netúžim po skalke.... Na chate "hľbkovo" upratujeme len na jar a inak robíme len bežné práce.
Náš kamarát preferuje namiesto pokoseného trávnika lúku s "divoko" sadenými kvetinami, kríkmi a s vyšliapanými chodníčkami. Len u nás je také sucho, že lúka by v lete vyzerala ako púšť.
K tým ovocným stromom. Sú menej i viac náročné druhy. Napríklad jablká, broskyne ... - ak ich nestriekate, nerežete atď. , čo je tiež časovo náročná práca a nič z úrody nie je.

Na záver len toľko, že človek by mal na záhrade hlavne relaxovať! V opačnom prípade ju radšej nemať!
0 0
informujemsa informujemsa

informujemsa je offline (nepripojený) informujemsa

Dobrý deň,
ak by to bola záhrada pri TT mal by som predb. záujem. Pekný den
0 0
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
reaguješ na 8 rokov starú tému
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať