Zavrieť

Porady

Daňové priznanie za rok 2007

Zdravím Vás všetkých na porade. Som tu nový, ale dostal som informácie, že ak si neviem dať s niečím rady, tak sa mám obratiť na Vás. Potreboval by som poradiť s Daňovým priznaním za rok 2007. Uvediem príklad :
Od zamestnavateľa v mesiacoch 1 - 8.2007 bol úhrn zúčtovaných a vyplatených príjmov zo závislej činnosti 132118,- Sk. Poistné a príspevky §5 ods.8 zákon bol 17721,- Sk. Čiže čiastkový základ dane ostal 114397,- Sk.
Úhrn zrazených preddavkov na daň podľa §35 zákona (bez uplatnenia bonusu) bol 9620,- Sk. Priznaný a vyplatený daňový bonus podľa § 33 zákona v mesiacoch 1 - 8.2007 bol 4350,- Sk na každé dieťa, pričom máme 3 maloleté deti t.j. 13050,- Sk.
Od 9 mesiaca do konca roka 2007 som pracoval ako SZČO. Príjem za tieto mesiace predstavoval 197796,50,- Sk. Do zdravotného poistenia som v mesiacoch 9-12.2007 uhradil spolu 4915,- Sk. Do soc. poistenia nebolo uhradené nič. Manželka nemala za celý rok žiadny príjem, keďže je s deťmi doma na materskej.
Chcel by som ísť na paušalne výdavky t.j. 40%.
Začal som si robiť predbežné DP a nieako si neviem dať rady.
Za poradenie vopred ďakujem.
Milky
Usporiadat
smash smash

smash je offline (nepripojený) smash

Dobry den, precital som si cely prispevok ohladom pausalnych vydavkoch, a chcel by som poprosit o utvrdenie mojho prikladu

rok 2007: zamestnany 3 mesiace, 5,5 mesiaca urad prace, 3,5 mesiaca SZCO

prijmy : v prve 3 mesiace roka mam zapocitat do prijmov hrubu mzdu? (spolu 67.124)
urad prace prijmy, nezdanitelne
SZCO (161.357)
prijmy spolu 228.483
--------------------------
odvody : tu som odpisal vsetky odvody z vyplatnych liskov za prve 3 mesiace (8954)
urad prace - 0
SZCO 3441
odvody spolu : 12395
--------------------------

cize zaklad dane mi vychadza : 228.483-(40%) 91.393,20 - 12.395 - 95.616= 29078,80

dan : 5524,90

ale ja som platil dan ako zamestnanec za prve tri mesiace v roku 6509, v tom pripade mi vychadza ze mi vratia par korun alebo som spravil niekde chybu a moja odpocitatelna polozka nebude 95.616 ale nejake ine cislo ?

dakujem za objasnenie a trpezlivost so mnou
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Pozri si poriadne tlačivo DP typ B.
Pre každý druh príjmov je v DP zvlášť tabuľka. Nemôžeš miečať hrušky s jabĺčkami . Musíš si vypočítať tzv. čiastkový základ dane zvlásť pre príjmy podľa § 5 , zvlášť pre § 6.
0 0
natasa_sp natasa_sp

natasa_sp je offline (nepripojený) natasa_sp

[H][/H=]
smash Pozri príspevok
Dobry den, precital som si cely prispevok ohladom pausalnych vydavkoch, a chcel by som poprosit o utvrdenie mojho prikladu

rok 2007: zamestnany 3 mesiace, 5,5 mesiaca urad prace, 3,5 mesiaca SZCO

prijmy : v prve 3 mesiace roka mam zapocitat do prijmov hrubu mzdu? (spolu 67.124)
urad prace prijmy, nezdanitelne
SZCO ( 161.357)
prijmy spolu 228.483
--------------------------
odvody : tu som odpisal vsetky odvody z vyplatnych liskov za prve 3 mesiace (8954)
urad prace - 0
SZCO 3441
odvody spolu : 12395
--------------------------

cize zaklad dane mi vychadza : 228.483-(40%) 91.393,20 - 12.395 - 95.616= 29078,80

dan : 5524,90

ale ja som platil dan ako zamestnanec za prve tri mesiace v roku 6509, v tom pripade mi vychadza ze mi vratia par korun alebo som spravil niekde chybu a moja odpocitatelna polozka nebude 95.616 ale nejake ine cislo ?

dakujem za objasnenie a trpezlivost so mnou

Najskôr v oddiely V. uveď hrubý príjem zo zamestnania(67124Sk). Potom si do tabuľky 1 v oddiely VI vyplň príjmy ako SZČO, t.j. 161.357Sk a na riadok 9 uveď výdaje (40% z 161.357)+3441 Sk(zaplatené odvody - ako SZČO).
Pod tabuľkou zakrížikuješ, že si uplat§uješ výdavky percentom príjmov a uvedieš zaplatené odvody (3441Sk). Potom pokračuješ ďalej, vypočítaš si daň a v riadku 100 uvedieš zaplatený preddavok dane (potvrdenie ti dá bývalý zamestnávateľ). Ten odrátaš od vypočítanej dane a vyjde ti daň, ktorú máš zaplatiť (uvedieš v riadku 104).
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Môžte mi prosím napísať od akej sumy príjmu je povinný zamestnanec podať DP, ak mal 2 zamestnania s nízkym zárobkom?
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

jess Pozri príspevok
Môžte mi prosím napísať od akej sumy príjmu je povinný zamestnanec podať DP, ak mal 2 zamestnania s nízkym zárobkom?
ak mal súhrn príjmov za rok 2007 do 47.808,- Sk - nie je povinný podať DP
0 0
ekopo ekopo

ekopo je offline (nepripojený) ekopo

JA
jess Pozri príspevok
Môžte mi prosím napísať od akej sumy príjmu je povinný zamestnanec podať DP, ak mal 2 zamestnania s nízkym zárobkom?
Zamestnanec, ak mal aj 2,3,4 zamestnania nie je povinný podať DP ak mal len príjmy podľa §5 zákona o dani z príjmov t.j. zo závislej činnosti. Bude mu na žiadosť urobené ročné zúčtovanie u posledného zamestnávateľa. Kto je povinný podať DP som uviedol v téme http://www.porada.sk/t68355-suhrn-2007-a.html ako prvú otázku
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Ked som sa rozpravala s kamosom povedal mi tuto vetu:
zratas nejaké príjmy, ktore treba priznat, tak aby som neplatil socialku a k tomu povyberas vydaje atd., aby som zaplatil symbolicku dan.

co myslel prosim Vas tym tak aby som neplatil socialku?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
jopo.home Pozri príspevok
Ked som sa rozpravala s kamosom povedal mi tuto vetu:
strasne malicko. zratas nejake prijmy (ktore treba priznat) tak, aby som neplatil socialku - a k tomu povyberas vydaje atd., aby som zaplatil symbolicku dan

co myslel prosim Vas tym tak aby som neplatil socialku?
Odpovedať na túto otázku odporuje Etikete porady bod č.14
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

Pýtala som sa koli tomu lebo sa mi to nepaci a nechcem aby sa kamaratka do niecoho zaplietla co mu prevzala uctovnictvo postup neni podla zakona tak to mam chapat? ale socialka sa platit musi? nie? prvy rok podnikania nie ale potom ano vsak?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

jopo.home Pozri príspevok
Pýtala som sa koli tomu lebo sa mi to nepaci a nechcem aby sa kamaratka do niecoho zaplietla co mu prevzala uctovnictvo postup neni podla zakona tak to mam chapat? ale socialka sa platit musi? nie? prvy rok podnikania nie ale potom ano vsak?
Povinnosť platiť sociálne poistenie vzniká po dosiahnutí príjmu za rok 2007 97 200,-.-
SZČO však príjmy k tomu neprispôsobuje, ale pre účely DzP priznáva všetky, ktoré skutočne dosiahol.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
... ďakujem za odpovede ....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

jopo.home Pozri príspevok
Ked som sa rozpravala s kamosom povedal mi tuto vetu:
zratas nejaké príjmy, ktore treba priznat, tak aby som neplatil socialku a k tomu povyberas vydaje atd., aby som zaplatil symbolicku dan.

co myslel prosim Vas tym tak aby som neplatil socialku?
A kamoš je čo ? Daňový poradca, účtovník alebo sprostredkovateľ pobytu v nápravnom zariadení .
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Johanka Pozri príspevok
A kamoš je čo ? Daňový poradca, účtovník alebo sprostredkovateľ pobytu v nápravnom zariadení .
oprskaný monitor , xixi
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

prosim poradte mi, kam mam v DP napisat dvoj-mesacny prijem z dohody po 22.000,-, ktorý bol získaný, ked SZCO bola este evidovana na urade prace.
Dakujem
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Pracoval ako dohodár, dostal potvrdenie o zdaniteľnej mzde, príjem uvedie v DP typ B V. oddiel (§ 5).
Naposledy upravil ZuzanaP : 10.01.08 at 10:36 Dôvod: oprava slovíčka
0 0
bambino87 bambino87

bambino87 je offline (nepripojený) bambino87

nepracoval ako brigadnik, ale praca na dohodu z ktorej bola dan odvedena. Odviedla ju firma u ktorej pracoval. zostava to iste co si napisal pred tym?
0 0
jopo.home jopo.home

jopo.home je offline (nepripojený) jopo.home

ved preto som sa radsej pytala lebo mne sa to nezdalo len som si to overila ci som dobre pocula ale uz viem ze kamoska to nevzala
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
bambino87 Pozri príspevok
nepracoval ako brigadnik, ale praca na dohodu z ktorej bola dan odvedena. Odviedla ju firma u ktorej pracoval. zostava to iste co si napisal pred tym?
Práca na dohodu = brigádnik
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

Johanka Pozri príspevok
A kamoš je čo ? Daňový poradca, účtovník alebo sprostredkovateľ pobytu v nápravnom zariadení .
ZuzanaP Pozri príspevok
oprskaný monitor , xixi
...tak kamoš je oprskaný monitor
0 0
Lydka R Lydka R

Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac
bambino87 Pozri príspevok
prosim poradte mi, kam mam v DP napisat dvoj-mesacny prijem z dohody po 22.000,-, ktorý bol získaný, ked SZCO bola este evidovana na urade prace.
Dakujem
To nejde dokopy. V tejto téme (daňové priznanie) to nevadí.
Ale pozor, či ju na tie dva mesiace nevyradili z evidencie a vznikol by rest na zdravotnom poistení.
0 0
Načítať ďalšie