Zavrieť

Porady

Ohlasovacia povinnosť

Ahojte poraďaci. Viete mi prosim niekto v rychlosti naliať " rozumu " ohladom ohlasovacej povinnosti pre FO nad 100 000Sk. Ďakujem
Usporiadat
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

smith Pozri príspevok
Mám dojem, že stále sa nechápeme. Uviedol som citát zo zákona, že sa nahlasujú platby nad 100 tisíc, ktoré boli vyplatené fyzickým osobám. S tým, že to bola moja odpoveď na otázku, či treba nahlasovať platby dobierkou za str.lístky na pošte.

Ďalej som uviedol, že väčšina tých spoločnosti, ktoré poskytujú str.poukážky, lístky (alebo nazveme ako ich chceme) sú sr.o., a.s., teda nie fyzické osoby. A preto netreba ich nahlasovať. A toto isté si písala ty VladoaKatka, napriek tomu si nesúhlasila s mojím príspevkom, čo je totožné s tvojím, len v "modrom".
Myslím, že VladoaKatka nesúhlasila len s tou Slovenskou poštou a chcela tým naznačiť, že keby je odosielateľ dobierky FO, tak nahlasovať treba...
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Smith - v prískevku 11. si napísal, že ani pošta ani predajca str. lístkov nie je FO osoba, však to som písala aj ja, že Sl. pošta je len medzičlánok, a predajcu lístkov netreba nahlasovať.

Ďalej som dala iný príklad, že FO pošle dobierku FO-be. Toto už sa nahlasuje, ak tie peniaze príjme v hotovosti.

Katka
0 0
VladoaKatka VladoaKatka

VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

Eva99 Pozri príspevok
Myslím, že VladoaKatka nesúhlasila len s tou Slovenskou poštou a chcela tým naznačiť, že keby je odosielateľ dobierky FO, tak nahlasovať treba...
Tak veru ... veľa sme písali, než sme to napísali, už bol ďalší príspevok, preto ten zmätok.
0 0
maska4 maska4

maska4 je offline (nepripojený) maska4

Ďakujem všetkým za odpoveď.Pekný deň.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať