Zavrieť

Porady

minimalne zdravotne odvody

Chcem sa spytat, ako sa meni minimalna vyska odvodov do zdravotnej poistovne, vraj sa meni od januara - je to pravda a ak ano na aku sumu? Prvykrat sa teda bude po novom platit k 8.2. za januar?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Ak máš na mysli platby odvodov SZČO, tak áno prvýkrát zaplatíš vyššie odvody za január do 8.2.2008 a to v sume 1.134,-.

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    SZČO 1134 Sk, samoplatiteľ 751 Sk. Výnimkou sú invalidi alebo mladiství.

    Hraničný termín odvodu za január 2008 je 8. február 2008.

    petka80 je offline (nepripojený) petka80

    petka80
    Dakujem ti, to uz nie je normalne, socialne odvody 2686 SK, zdravotne 1134 SK, ci zarobim ci nie....!

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    petka80 Pozri príspevok
    bude sa este do jula menit vyska minimalnych odvodov? zdravotnych aj socialnych
    Minimálna výška odvodu do ZP sa nebude meniť do konca roka. Do SP sa mení v októbri, súbežne zmenou minimálnej mzdy.

    Viď nižšie.
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 15.03.08 at 18:36

    TOKY je offline (nepripojený) TOKY

    TOKY
    smith Pozri príspevok
    Minimálna výška odvodu do ZP sa nebude meniť do konca roka. Do SP sa mení v októbri, súbežne zmenou minimálnej mzdy.

    Minimálna mzda sa podľa nového zákona bude meniť vždy od 1. januára

    (2) Sumy minimálnej mzdy podľa § 2 ods. 1 sa ustanovujú vždy na obdobie od 1. januára do 31. decembra. Nariadenie vlády sa uverejní v Zbierke zákonov Slovenskej republiky najneskôr 1. októbra kalendárneho roka predchádzajúceho kalendárnemu roku, na ktorý sa určuje suma minimálnej mzdy.

    petka80 je offline (nepripojený) petka80

    petka80
    Tak ako je to vlastne s minimalnymi odvodmi do soc. poist.? V oktobri sa menili na 2686,-Sk. Menili sa znova?

    HEBA je offline (nepripojený) HEBA

    mám ekonomické vzdelanie, momentálne účtujem v JU ...viac HEBA
    Nie, minimálna mzda /a tým aj odvody/ sa bude meniť od 1. januára 2009

    heluška je offline (nepripojený) heluška

    heluška
    Chcem sa spýtať, ak som vlani začala podnikať v máji a príjem som mala 84849. Sk- za tých zhruba 8 mesiacov, som povinná platiť od júla odvody do sociálnej poisťovne, ja viem že hranica je 12 násobok minima, ale teraz rozmýšľam, či sa to neprerátava na mesiace- a potom by bola hranica pre mna len 8 x 8100,00 Sk. Prosím, kto s tým máte skúsenosti poradte mi ?

    Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

    Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac Jozef Mihál
    Mám s tým skúsenosti preto poradím - pri posudzovaní povinnosti platiť odvody do SP sa hranica príjmu neprepočítava na počet mesiacov a vždy je daná ako 12 x minimálna mzda - k 1.7.2008 je hranica príjmu za rok 2007 vždy daná ako 12 x 8100 = 97200 Sk.

    V uvedenom prípade sa odvody do SP od 1.7.2008 nemusia platiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.