Zavrieť

Porady

Lokše

vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Môže mi niekto dať recept na dobré lokše.Mne sa až tak nedaria a keď sme boli na husacine v Grobe, to bola lahôdka.Ďakujem
Usporiadat
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Tie lokse s 200 g hladkej muky na kilo zemiakov su fantasticke. Natrel som ich srvatkovym syrom a zvinul do trubky a prilohoval k tomuto hlavnemu jedlu:
Na dno pekaca dame vrstvu slaniny, potom vrstvu kyslej kapusty, vrstvu cibule, opat vrstvu kyslej kapusty. Posypeme oskvarkami, polozime vysolene a narezane koleno, posypeme rascou, dobre podlejeme, prikryjeme pekac a dame dusit do truby na 1 1/2 hod pri 180 - 200*C. Potom odkryjeme, koleno potrieme zmesou medu cesnaku a citronu, okolie posypeme kyslymi jablkami nakrajanymi na kocky a dopecieme do chrumkava. Kto chce, moze koleno predvarit v osolenej vode. Lokse so srvatkovym syrom nemaju chybu. Ziadna mast!
0 0
elaurie elaurie

elaurie je offline (nepripojený) elaurie

Viem, že tento príspevok asi vyznie popri Vašich receptoch barbarsky, berte to prosím iba ako zjednodušenie. Namiesto pracnej výroby vlastného zemiakového cesta možno použiť zemiakové cesto v prášku. Ja používam iba značku BASK, v návode je uvedené, že sa má zarobiť s 0,4 l vody, ja dávam menej (0,35 l). Vajce nepridávam. Toto cesto, napriek tomu, že je z prášku, je naozaj vynikajúce. Okrem lokší je vhodné aj na bryndzové pirohy, slivkové knedle atď.
0 0
rentoonn rentoonn

rentoonn je offline (nepripojený) rentoonn

Môže mi niekto poradiť, či sa dajú lokše robiť na keramickej platni?
0 0
orientmonkey orientmonkey

orientmonkey je offline (nepripojený) orientmonkey

Odporucim ti si tie lokse kupit od niekoho kto ich vyraba a ma s tym skusenosti. Daju sa takto kupit velmi kvalitne lokse za dobru cenu - nepolati sa to robit doma. Kupis si napr 100 kusov a das to do mraznicky. Ked to rozmrazujes nechaj to prirodzene rozmrznut, neurychluj to mikrovlnkou ani ziadnym nahrievanim, aby sa ti nepolepili. Rozmrazene to mas tak za 2-3 hodinky cize ked to rano vyberies z mrazaku, tak na obed su ako od babicky
1 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Na keramickej platni sa daju robit v hrubej panvici nasucho. Pouzivam panvicu 4mm hrubu.
0 0
ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Ja robim klasicky lokse z vopred uvarených zemiakov a hladkej múky, ale nepečiem ich na ppanvici, ale rovno po vyvyľkaní natriem roztopenou ,asťou stočím do rúličky a husto poukladám na pomastený plech. Povrch ešte pomasím a dám do rúry zapiecť do červena. Sú výborné samostatne aj ako príloha k husi, alebo ku kyslej polievke.
0 0
lavanda lavanda

lavanda je offline (nepripojený) lavanda

Joj, teším sa, ako konečne vyskúšam niektorý z vašich receptov v lete na chalupe, keď manžel konečne postaví komín v letnej kuchyni a budeme môcť nainštalovať obyčajný sporák, ktorý si tam zatiaľ len tak ladom leží. Priznám sa, že v paneláku ani v kuchyni na chalupe som sa k takému hrdinskému činu ako pečenie lokší neodhodlala, kvôli dymu. Moja svokra ich piekla každé leto (tiež len v letnej kuchyni), keď sme k nim chodievali, boli skvelé ako všetky múčne jedlá, ktoré robievala, ale aj tak najlepšie lokše boli tie, ktoré nám robila moja babča, pamätám sa, ako sme tam všetci sedeli a netrpezlivo čakali, kým ich dokončí, lebo úžasne rozvoniavali po celom byte (ozaj, u nej si žiaden dym nepamätám, hm...), ona každú lokšu mastila roztopeným maslom, celú kôpku potom prerezala na štvrtinky a my sme si ich potom brali, natierali marhuľovým lekvárom, stočili tú štvrtinku lokše do trubičky a mňam-mňam... To boli časy! Ozaj, a u nás sme ich volali bandurčeniky...
0 0
Fellini Fellini

Fellini je offline (nepripojený) Fellini

orientmonkey Pozri príspevok
Odporucim ti si tie lokse kupit od niekoho kto ich vyraba a ma s tym skusenosti. Daju sa takto kupit velmi kvalitne lokse za dobru cenu - nepolati sa to robit doma. Kupis si napr 100 kusov a das to do mraznicky. Ked to rozmrazujes nechaj to prirodzene rozmrznut, neurychluj to mikrovlnkou ani ziadnym nahrievanim, aby sa ti nepolepili. Rozmrazene to mas tak za 2-3 hodinky cize ked to rano vyberies z mrazaku, tak na obed su ako od babicky
bohuzial, nesuhlasim. Dobru cenu na lokse som este nevidela, naposledy mi manzel ako prekvapko doniesol lokse z Ivanky pri Dunaji. Boli fajn, ale 45 centov za jeden sa mi zdalo strasne vela. Nabuduce ich budem vyrabat podla vasich receptov:-))
0 0
tajgr tajgr

tajgr je offline (nepripojený) tajgr

Tecu sliny
0 0
KATA50 KATA50

KATA50 je offline (nepripojený) KATA50

celoživotný pedagóg
No už som na ne aj zabudla. Hneď idem postaviť variť zemiaky.
Vďaka PORADE budú aj lokše.
0 0
R.M. R.M.

R.M. je offline (nepripojený) R.M.

U nás sa robia lokše, tým spôsobom ako ste napísali. Robia sa aj
stískance. Vyvalkaný lokeš sa potrie masťou, posolí a zvinie sa
na tri krát v smere sever juh. Ďalej sa zvinie zasa tri krát v smere východ západ./ neviem to lepšie vysvetliť/Za každým
zvinutím sa potrie. Uloží sa na vymastený plech a upečie sa
do chrumkava.
0 0
Gabriela555 Gabriela555

Gabriela555 je offline (nepripojený) Gabriela555

U nás sa robia lokše z vopred uvarených zemiakov v šupke. Vychladnuté zemiaky sa nastrúhajú a pridá sa hladká múka, toľko čo prijmú zemiaky. Spraví sa valček, krájajú sa 1,5 cm plátky, ktoré sa rozgúľajú valčekom a pečú sa na sporáku. Tiež často robím lokše, keď mi zostanú varené zemiaky, ktoré som mala ako prílohu (mágané zemiaky). Postup ten istý. Lokše sú veľmi dobré, ak zemiaky sú z predchádzajúceho dňa. To si narýchlo spravím pár lokší, zemiaky nevyhadzujem a večera je raz dva.
0 0
Nikiti Nikiti

Nikiti je offline (nepripojený) Nikiti

.... u nas v grobe robi svokra fantasticke lokse, ktore naplni plnkou tvaroh zmiesany s kyslou smotanou, posoli, urobi rulicku a nauklada do pekaca, alebo janskej misy. Potrie mliekom a nakratko zapecie. Aj 5 zjem naraz aj s nejakou tou zavaranou alma paprikou.
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

no tak som prestudovala google i poradu a vidim,ze väcsina sa priklana k mierke 1 kg zemiakov-300g muky.takze budem robit podla toho.lebo ja som vzdy robievala od oka,este ako studentka,ked som bola sama doma,ale to uz je takych 8 rokov dozadu a nepamätam sa uz presne..../to bolo vzdy prekvapenie pre nasich,lebo mama by bola skolabovala,keby videla ten neporiadok v kuchyni.musela som si to vzdy nacasovat tak,aby vsetko nasla tak,ako zanechala....no ale lokse si vzdy chvalila...../

trosicku
v sobotu pridu svagrovci na trojkralovy obed,budem piect kacicu.
oni o loksiach nemaju ani paru,nepoznaju,tak bude prekvapko.som zvedava ci im zachutia.
ale kacku nadejem aj zemlovou knedlou a prihodim k nej na pekac aj na velko nakrajane zemiaky-oni sa tak krasne naziju toho tuku....vzdy to tak robim.
no a samozrejme ze cervena kapusta s gastanmi-vianocna a zavarane hrusky.
boze,to zase priberieme.....
3 0
magda26 magda26

magda26 je offline (nepripojený) magda26

Gabriela555 Pozri príspevok
U nás sa robia lokše z vopred uvarených zemiakov v šupke. Vychladnuté zemiaky sa nastrúhajú a pridá sa hladká múka, toľko čo prijmú zemiaky. Spraví sa valček, krájajú sa 1,5 cm plátky, ktoré sa rozgúľajú valčekom a pečú sa na sporáku. Tiež často robím lokše, keď mi zostanú varené zemiaky, ktoré som mala ako prílohu (mágané zemiaky). Postup ten istý. Lokše sú veľmi dobré, ak zemiaky sú z predchádzajúceho dňa. To si narýchlo spravím pár lokší, zemiaky nevyhadzujem a večera je raz dva.
Na tie stiskance, si pamatam aj ja. U nas sa to robilo ked som bola mala, raz som ich robila a strasne boli tvrde. Asi ich vyskusam ked budem najblizsie robit lokse, tak spravim aj zopar stiskancov.
0 0
ela77 ela77

ela77 je offline (nepripojený) ela77

Ak sa ešte môžem pridať ku tým lokšom. Záleží veľmi od zemiakov a najlepšie sa robia ak sú uvarené zemiaky odstáte aspoň 2 dni, (neošúpané). Keď robím z čerstvých uvarených, tak sa to lepí a naťahuje a robí sa to horšie. Vždy nechám uvarené zemiaky v chlade aspoň 2-3 dni. Na sporák (plynový) som mala kúpenú kovovú platňu. Všade bolo potom múky a dym, teraz robím na suchej panvici a je pokoj a sú aj lepšie. Nemám starosť s tou oprášenou múkou, ktorá vždy zostávala na plotni. Panvicu po 3-4 kuse otriem suchou útierkou a pokračujem (ona vždy tá trocha múky zostane), ale teraz to robím takto., Buď na suchej teflonovej, alebo na smaltovej.
1 0
kethy1 kethy1

kethy1 je offline (nepripojený) kethy1

ma niekto navod na francuzske lokse___???
0 0
fulmaja fulmaja

fulmaja je offline (nepripojený) fulmaja

kethy1 Pozri príspevok
ma niekto navod na francuzske lokse___???
To sú aké?
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Tiež som zvedavá...
0 0
miramax1 miramax1

miramax1 je offline (nepripojený) miramax1

kethy1 Pozri príspevok
ma niekto navod na francuzske lokse___???
Možno ich poznáme pod iným názvom. Aké sú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať