Zavrieť

Porady

Vstupit ci vystupit z II. piliera

Zaujimalo by ma pre a proti preco sa rozhodnut vstupit/vystupit z II. pilera. Ja konkretne rozmyslam ci mam vstupit fakt neviem...
Usporiadat
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Iši Pozri príspevok
Myslím si, že na Porade sa má každý vyjadrovať slušne a priamo k argumentom, nie systémom Dzurinda a Mikloš, ktorému jeden vysokoškolský profesor do očí povedal, že jemu by z ekonomie skúšku nedal, lebo má všetko pomýlené. Každá líška svoj chvost chváli, aj oni, veď to vymysleli. Teraz je jasné, že keby mali DSS-ky v súčasnej dobe vyplácať dôchodky, tak nemajú z čoho, lebo tiež zle investovali. Len dúfajme, že o 30 rokov sporitelia dostanú svoje peniažky naspäť, aj zhodnotené.
Myslim, ze DSS-ky velmi dobre investovali. Prepad hodnoty ich fondov (v podstate zmena hodnoty dochodkov) je od plus 1 do cca minus 10%, zatial co prepad hodnoty mnohych spolocnosti na burzach je velmi casto viac ako 50%.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

slabikar Pozri príspevok
vezmi dokopy suvislosti, preco som to napisal:
"Jednoducho to nemozu byt prostriedky v 100% sprave občana. To by nedopadlo v 80% dobre, lebo pri odchode do dochodku by mali 0,-(nula)."

reagoval som preto tak, lebo AK by obcan mal v sprave svoje prostriedky a zle "gazdoval", tak by to bol uz jeho problem. to musim tak podrobne vysvetlovat??
Áno, musíš. Vysvetli ako by sa sám o seba staral ak by mal nulu keď sa teraz sám o seba nepostará ani bezdomovec? Je mu poskytované v zime za štátne teplé ubytovanie, za štátne strava, za štátne zdravotná starostlivosť. Lebo počítať s tým že štát skrachuje- a to bude iný krach ako si videl doteraz- a nejaká DSS bude normálne fungovať mi príde infantilné.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
slabikar Pozri príspevok
a ktoreze slovo je neslusne??
Zosmiešňovať priezvisko určite nie je slušné. Keď s niekym nesúhlasím, nemusím jeho, ani jeho meno zosmiešňovať
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

akoze si robis srandu, ze nechapes suvislosti o com je rec? si precitaj od zaciatku diskusiu a pochopis a potom reaguj. diky
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Iši Pozri príspevok
Zosmiešňovať priezvisko určite nie je slušné. Keď s niekym nesúhlasím, nemusím jeho, ani jeho meno zosmiešňovať
ved predtym bolo tiez tak napisane, ze Ficko, toto si si uz nevsimla?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Iši Pozri príspevok
Mikloš, ktorému jeden vysokoškolský profesor do očí povedal, že jemu by z ekonomie skúšku nedal, lebo má všetko pomýlené.
a kam to dotiahol ten pan? na vysokoskolskeho profesora s 15.000 Sk platom? ehm
0 0
Janka112 Janka112

Janka112 je offline (nepripojený) Janka112

Myslim si, že je to strašenie sporiteľov, vláda potrebuje 60 mld. Sk do rozpočtu. Predsa sa jedná o dlhodobé sporenie, možno v tomto roku nebudeme v pluse, ale za niekoľko desiatok rokov sa to vykompenzuje. Aspoň v to dúfam.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Iši Pozri príspevok
Mikloš, ktorému jeden vysokoškolský profesor do očí povedal, že jemu by z ekonomie skúšku nedal,
Dobre by bolo zistit, ktory vysokoskolsky profesor to povedal. Pretoze ak niekoho povazujem za uplne mimo reality, tak su to mnohi VS profesori u nas, ktori ucia stale veci, ktore (mozno) ciastocne platili pred 40 rokmi. Je to sice obrovska hanba, ale dovolim si napriklad pripomenit nedavne faux pas, ked pedagog bratislavskej VSE doslova opisal habilitacnu pracu kolegu z Prahy - za co bol potom aj vyhodeny, ked sa na to prislo. Je to sice smutne konstatovanie, ale mnohi podnikatelia s ucnovskym vzdelanim na Slovensku po revolucii v oblasti ekonomie strcili do vacku mnohych vysokoskolskych profesorov z VSE.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
misomiso Pozri príspevok
Dobre by bolo zistit, ktory vysokoskolsky profesor to povedal. Pretoze ak niekoho povazujem za uplne mimo reality, tak su to mnohi VS profesori u nas, ktori ucia stale veci, ktore (mozno) ciastocne platili pred 40 rokmi. Je to sice obrovska hanba, ale dovolim si napriklad pripomenit nedavne faux pas, ked pedagog bratislavskej VSE doslova opisal habilitacnu pracu kolegu z Prahy - za co bol potom aj vyhodeny, ked sa na to prislo. Je to sice smutne konstatovanie, ale mnohi podnikatelia s ucnovskym vzdelanim na Slovensku po revolucii v oblasti ekonomie strcili do vacku mnohych vysokoskolskych profesorov z VSE.
Výnimka sa vždz nájde, ale je rozdiel hlavne v tom, čo si z teorie preberú do praxe a na čom stavajú. Kto aspoň trochu pozná teoriu, tak nemôže so závermi tých dvoch sa stotožniť
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Iši Pozri príspevok
Výnimka sa vždz nájde, ale je rozdiel hlavne v tom, čo si z teorie preberú do praxe a na čom stavajú. Kto aspoň trochu pozná teoriu, tak nemôže so závermi tých dvoch sa stotožniť
Problem je v tom, ze v kazdej oblasti ludskeho badania jestvuju rozne (teda aj protichodne) teorie. Ale ktorych dvoch mas na mysli?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

Iši Pozri príspevok
Výnimka sa vždz nájde, ale je rozdiel hlavne v tom, čo si z teorie preberú do praxe a na čom stavajú. Kto aspoň trochu pozná teoriu, tak nemôže so závermi tých dvoch sa stotožniť
zatiahla si tu politiku a az prilis lipnes na Fickovi. prosim ta, prestan s tym a venuj sa teme
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Iši Pozri príspevok
Zosmiešňovať priezvisko určite nie je slušné. Keď s niekym nesúhlasím, nemusím jeho, ani jeho meno zosmiešňovať
Inak ja tiez nie som za nejake urazky a vysmievane, ale len tak pre spestrenie a pripomenutie historie - pana Fica nazval Fickom po prvy raz pan Meciar, v casoch, ked boli vzajomne este v opozicii a ked ho chcel zosmiesnit. Povedal, ze ma problem ako mu hovorit, pretoze ked sa mu chce milo prihovorit, vzdy mu z toho vyjde bud Ficko alebo Robertko...
Naposledy upravil misomiso : 29.10.08 at 16:21
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
K téme som sa presne vyjadrila v predošlom príspevku
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
Žiaľbohu nevieme, že na ktorej strane je pravda. Na politiku som nemyslela, ale sa mi zdala Tvoja reakcia príliš ostrá, nič viac. O tých 30 rokov budete múdrejší a dúfam že aj bohatší o primerané dôchodky, nie tak ako teraz, keď sú neopodstatnene rozdielne dôchodky za tie isté profesie a odpracované roky aj vo výške 10 tis. Sk / napríklad 7.000,- a 17.000,- a to už je rozdiel skoro o dve tretiny/
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Nuz ked by ste si to teraz tak podrobne rozobrali, tak ukazuje sa, akych podstatnych chyb sa vlady M. Dzurindu dopustili /a tu sa uz neda politika opomenut/: oddlzene banky sa predali - dnes nemame pod svojou priamou kontrolou ani jednu banku, predali sa plynari - no neviem, ktory dobry gazda by si predal taky podnik, ktory sa z vykonov zaplatil s polovice za 5 rokov, celkova orientacia hospodarstva na automobilovy priemysel - tu sa to ale musi brat aj z tej strany, ze nam zase doteraz tahal vyvoz, rast HDP, zamestnanost, no a na tie DDS ky dnes tiez nemam nejaky kladny nazor, ja si myslim, ze jednoznacne tam prislo k strate objemu vlozenych prostriedkov, aj ked za to tentokrat je vinna kriza, ale vidno, ze to nie je az taky bohvie aky vynalez, jedini, kto zatial na DSSkach zarobil, su ich majitelia, svoje polatky si urcite vzali a vezmu, bez ohladu na krizu. Naopak , myslim si, ze prijatie eura sa teraz ukazalo ako genialne naplanovane /ani nevedeli ako/, pretoze my uz kurz mame vo vrecku a vidite, co sa stalo v Madarsku a Polsku. Berte to ako moje osobne nazory, bez ambicie na neomylnost.
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

duves Pozri príspevok
Som počul...ale neviem co je na tom pravda. Vraj ešte šok pride. Vsetky rastove a vyvažene fondy, co investovali do tych akcii na americkom trhu budu precenovat ich aktualnu hodnotu.
DSSky sú povinné preceňovať hodnotu fondu každý pracovný deň a oznámiť ju NBSke a depozitárovi a minimálne raz do týždňa ju zverejniť v tlači.
Naposledy upravil ROBIN111 : 29.10.08 at 19:55
0 0
ROBIN111 ROBIN111

ROBIN111 je offline (nepripojený) ROBIN111

evuša Pozri príspevok
Teraz sú DSS na koni, lebo ťahajú z ľudí peniaze a za nich si pekne užívajú. Ale čo sa stane, ak skrachujú?
Ak DSSka zanikne, na peniaze ľudí to nebude mať žiadny vplyv, pretože sú na osobnom účte sporiteľov a nie sú majetkom DSS.
0 0
Composite Composite

Composite je offline (nepripojený) Composite

duves Pozri príspevok
To som si nie isty. Zovseobecnujem. Ludia nastrkali aj posledne uspory do nebankoviek. Myslim si, že vec dochodku sa individualnym riešenim neporieši.
Jednoducho to nemozu byt prostriedky v 100% sprave občana. To by nedopadlo v 80% dobre, lebo pri odchode do dochodku by mali 0,-(nula).
Za 3 roky, resp. pred krízou som ročne spravil bez výrazného sledovania 50%/rok, čiže za 3 roky 150%, a nebolo to online, ale cez banky.
Teraz valím cez fio.sk a tých 7-10% /mesiac sa darí, kamarát robí forex s USD a tiež zvláda istých 7-10%/mesiac, istých, pre seba robí kľudne 20-40%/mesiac.
Tak čo? čo je lepšie úbohých mínus 2- plus 3%/rok, či moje?
Vravím, bud II. pilier, alebo na vlastnp zodpovednosť

misomiso Pozri príspevok
No len este nikto nepovedal, odkilal stat zoberie za 30 rokov na dochodky.
bude ich tam tlačiť z daní, predajov, kšeftov, alebo zruší II. ale čo potom, ked sa minú aj peniaze z II.

duves Pozri príspevok
Preco 30 rokov? To netreba riešiť už dnes?
Treba to riešiť teraz!!!

allienkaa Pozri príspevok
Ahojte! Kto mi vie poradit, ci ostat alebo vystupit z II.piliera. Mam 30r., do II.pil. som vstupila v aprili 2006 a v r.2009 pojdem na matersku dovolenku. Dik
Jednoznačne ostaň, ak to rozpočet dovolí, tak si dobrovoľne plať, ak to nebude platiť štát, neviem ako to je teraz, lebo myslím, že niečo sa tam menilo, alebo malo meniť.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

tetrisss Pozri príspevok
Nuz ked by ste si to teraz tak podrobne rozobrali, tak ukazuje sa, akých podstatných chyb sa vlady M. Dzurindu dopustili /a tu sa uz neda politika opomenut/: oddlzene banky sa predali - dnes nemame pod svojou priamou kontrolou ani jednu banku, predali sa plynari - no neviem, ktorý dobrý gazda by si predal taký podnik, ktorý sa z výkonov zaplatil s polovice za 5 rokov,
Určite sa všetci dobre pamätajú ako sa v tých pôvodných bankách gazdovalo, ako sa dávali úvery. Aj preto sa dostali tam kde boli. Čo sa týka plynárni, dobrý gazda by ich nepredal, ale vieme aky dobrý gazda je štát, a čo tam napáchal p. Ducký ako zástupca štátu. Veľmi často počuť ako sa tunelujú štátne firmy, manipulujú výberové konania a pod. Dokonca si musíme zmeniť zákon, aby najväčší tender vyhrala drahšia firma. Len nedávno štátny vodohospodarský podnik prenajal súkr. firme obrovské lukratívne pozemky za 50hal./m2, a ona ich môže ďalej prenajať aj za 300Sk/m2.
Taká je tvoja predstava o fungovaní ekonomiky? Štát nebol nikdy dobrý gazda! Ak by mu ostali plynárne, možno už dnes by tieto boli v dlhoch.
0 0
Iši Iši

Iši je offline (nepripojený) Iši

aj dôchodca
anonym222 Pozri príspevok
Určite sa všetci dobre pamätajú ako sa v tých pôvodných bankách gazdovalo, ako sa dávali úvery. Aj preto sa dostali tam kde boli. Čo sa týka plynárni, dobrý gazda by ich nepredal, ale vieme aky dobrý gazda je štát, a čo tam napáchal p. Ducký ako zástupca štátu. Veľmi často počuť ako sa tunelujú štátne firmy, manipulujú výberové konania a pod. Dokonca si musíme zmeniť zákon, aby najväčší tender vyhrala drahšia firma. Len nedávno štátny vodohospodarský podnik prenajal súkr. firme obrovské lukratívne pozemky za 50hal./m2, a ona ich môže ďalej prenajať aj za 300Sk/m2.
Taká je tvoja predstava o fungovaní ekonomiky? Štát nebol nikdy dobrý gazda! Ak by mu ostali plynárne, možno už dnes by tieto boli v dlhoch.
Ale nie je možné zabudnúť na to, že Ducký pomohol splynofikovať na 80 % Slovensko, ale nepočítal s tým, že cena pôjde až tak hore. Veď vtedy stál plyn - 1 m3 0,80 Sk a plynofikácia priniesla aj zlepšenie životného prostredia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať