Zavrieť

Porady

MRP DOS

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Mám taký problém, že viem pracovať s programom MRP - PÚ, teraz mám možnosť si privyrobiť, ale používajú DOS. Zdá sa mi to krok dozadu, a podľa mňa je to ťažkopádne. Zatiaľ mám len demoverziu.Nepáči sa mi. Či si myslíte, že keď sa to naučím, je to jednoduché?
K tomu všetkému doma mám POHODU a vediem jednoduché účtovníctvo, bojím sa, že budem mať z toho miš-maš.
Mali by ste odvahu ísť do toho na mojom mieste. Mám málo klientov, takže skúšam, čo sa dá.
Usporiadat
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Laura1
Mám taký problém, že viem pracovať s programom MRP - PÚ, teraz mám možnosť si privyrobiť, ale používajú DOS. Zdá sa mi to krok dozadu, a podľa mňa je to ťažkopádne. Zatiaľ mám len demoverziu.Nepáči sa mi. Či si myslíte, že keď sa to naučím, je to jednoduché?
K tomu všetkému doma mám POHODU a vediem jednoduché účtovníctvo, bojím sa, že budem mať z toho miš-maš.
Mali by ste odvahu ísť do toho na mojom mieste. Mám málo klientov, takže skúšam, čo sa dá.
Vidíš a ja zasa robím v DOS verziách všetky MRP - JÚ,PÚ aj mzdy, ja mám obavu z verzie pre W.., nakoľko na demoverzii nemám manuál, trošku som to pozrela ale mám obavy, že ma bude zdržiavať. Pri DOS verziách sa nemusím pozerať na klávesnicu ani na obrazovku, stačia mi doklady, ale sa bojím, či zvládnem aj W.., keďže už mám veeeeeeeeeeeeeľa rokov. Ak budeš potrebovať poradiť v DOS, ozvi sa.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Laura1:
Stačí len chcieť a človek sa naučí čokoľvek. MRP nie je moc zložité. Vždy pri prechode na iný program sa mýli ten predchádzajúci, ale človek si zvykne. Podstatné je, že je iné prostredie.

Ondrejvla,
ten windows nie je až taký zložitý. Ja sa už pri MRP-Win tiež nepozerám na klávesnicu, manuály mám. A tiež som robila s DOS verziou, ale Win je len Win. Netreba sa obávať, stačí si vyskúšať aspoň demo.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
lenkak
Laura1:
Stačí len chcieť a človek sa naučí čokoľvek. MRP nie je moc zložité. Vždy pri prechode na iný program sa mýli ten predchádzajúci, ale človek si zvykne. Podstatné je, že je iné prostredie.

Ondrejvla,
ten windows nie je až taký zložitý. Ja sa už pri MRP-Win tiež nepozerám na klávesnicu, manuály mám. A tiež som robila s DOS verziou, ale Win je len Win. Netreba sa obávať, stačí si vyskúšať aspoň demo.
Lenka, asi to skúsim, ale až po daňových priznaniach, keď už bude všetko odovzdané a pozakladané. Ja si tiež myslím, že to nebude nemožné. A naviac, keď mi pani v Brezne povedala, že je možné zaúčtované doklady DOS prekopírovať do Win. Potom sa ti ozvem ak sa mi to podarí.Demo mám.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Dá sa to dobre zvládnuť, aj ten Windovs aj DOS. JA som mala a vlastne mám doteraz Fenyx, ale to iste nikto na porade nepozná, je to tiež v DOSE . Stiahla som si demoverzie MRP a jeden deň som sa potrápila so mzdami, jeden s účtovníctvom a základné veci viem aj bez manuálu. Kto už robil v hocijakom programe, tak postupne na všetko príde. Tak prajem veľa šťastia pri práci.A rozhodne tie Windovs programy sa mi páčia viac.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Aj mne sa viac páčia MRP-WIN.
0 0
dusivier dusivier

dusivier je offline (nepripojený) dusivier

Ja mám veľmi dobré skúsenosti s MRP pod DOS. Je to tak flexibilný program a clovek si môže pomôct aj keď nie je pod W. a má zostavy všetky v exceli, ktoré poskytuje, môže vstupiť aj do formulárov a upraviť si ich ako chce. Mam skusenosti aj s MRP pod W. ale je to na neporovnanie. Dosácky je lepší. Ak by som menila program tak určite nie len tým že prejdem na W., musí to byť už programovo niečo oveľa lepšie.(čo ma asi čaká) Ale fakt neodporučujem sa trapiť prechodom do W a ostať pri starom dobrom odskúšanom.(nie som konzervatívna)
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
znalec
Dá sa to dobre zvládnuť, aj ten Windovs aj DOS. JA som mala a vlastne mám doteraz Fenyx, ale to iste nikto na porade nepozná, je to tiež v DOSE . Stiahla som si demoverzie MRP a jeden deň som sa potrápila so mzdami, jeden s účtovníctvom a základné veci viem aj bez manuálu. Kto už robil v hocijakom programe, tak postupne na všetko príde. Tak prajem veľa šťastia pri práci.A rozhodne tie Windovs programy sa mi páčia viac.
Ty vieš tiež potešiť!
Vám sa dobre rieši začať v programoch pod Windows, keď ste mladé, ale čo ja stará baba! Ja som mala 45 rokov, keď som prvý krát zapla PC, som rada, že viem ovládať programy a vy ma ešte plašte!
No ale, taký je život, keď chcem s teenegermi držať krok, musím sa im prispôsobiť! Ale aspoň si zavzdychám!
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som tiež začínala s Dosom, ale napriek tomu mám viac v obľube Windows. A nielen pri MRP ale ako aj operačný systém. Ale každý má rád to svoje. Vedela som robiť aj s Dosom, naučila som sa robiť aj s Windowsom, robila som aj s Linuxom, ale aj tak som zostala pri Windowse. Záleží od človeka. A prispôsobovať sa až tak nemusíte, pokiaľ Vám to Váš stroj umožní, kľudne robte pod Dosom. Aj keď sa Dos už používa zriedkavo, nikde nie je napísané, že používať ho už nemôžete. A ešte keď ste spokojná.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Veď práve Lenka, od človeka! A preto, keď sa chcem cítiť ako človek, asi budem musieť prejsť pod W-MRP, nakoľko vo verziách pre DOS už nerobia také úpravy ako pre W.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
To rozhodnutie záleží len od Vás. Je len na škodu, že už nie sú v MRP pod Dosom také úpravy ako pod Windowsom, ale žiaľ Dosovská éra už je dávno zabudnutá. Už sa málo používa, a pomaly už sa zabúda aj na príkazové riadky.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ondrejvla !Veď ja tiež nie som žiadna mladica.K tejto práci som sa tiež dostala až po 40-ke.Najprv som začala robiť personalistiku, potom mzdy , pre rokom podvojné a jednoduché účtovníctvo. Revala som keď mi povedali , keď odišla kolegyňa účtovníčka , že už novú silu nezoberú a budem tú prácu robiť ja. Síce som po tej 40-ke absolvovala všetky možné kurzy, ale čo v našom veku nepoužívaš , jesné , že to aj zabudneš.No a teraz mi pribudlo ešte aj pomáhať znalcovi v oblasti stavebníctva. On diktuje a ja robím na počítači v programe. Takže keď sa chce (alebo musí) , všetko sa dá. Aj tie programy.Zdravím všetkých a prajem pekný koniec mesiaca marca.
0 0
Silvuš Silvuš

Silvuš je offline (nepripojený) Silvuš

Hore hlavu Ondrejvla.

Tam, kde pracujem tiež dlhé roky používali MRP pod DOS-om. Tento rok som urobila radikálnu zmenu a prešli sme na Windows. Mám kolegyňu, ktorá má po 50-tke a veľmi som sa bála, že budem mať s ňou problémy, pokiaľ si zvykne na Windows, ale na moje veľké prekvapenie si na to veľmi rýchlo zvykla a ešte dokonca si ho pochvaľuje, že sa jej páči viac ako Dos. Mne sa tiež viac páči Windows, môžete tam využiť viac možností, výstupné zostavy sú oveľa lepšie, tak isto je veľmi jednoduchá práca, pokiaľ chcete nejakú zostavu, faktúru... odmailovať. Proste je lepší a pružnejší ako Dos. A ešte jedna vec, pokiaľ ešte nemáte na PC nainštalovaný Windows XP, tak ten dos to zvláda, ale ak pracujete s Windowsom XP, tak ak ste doteraz nestratili nervy, tak to je super, pretože XP nechce poriadne komunikovať s Dos verziou. A to nehovorím, že nám Dos verzia nekomunikovala s tlačiarňami.
Takže hlavu hore. Nie je to naozaj nič strašné. Veľa šťastia.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Silvuš, keby som ja mala len po 50-tke!

Ja mám tlačový manažér pre MRP DOS a nemám s tým žiadne problémy! Ale chcem to naučiť aj mladučkú kolegynku, a preto by som radšej volila verziu pre Win., a priznám sa, že ma aj láka! A potom ide mi o tie výstupné zostavy, sú prehľadnejšie z Win.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Keď sa rozhodnete pre Win, môžeme viesť dohodobé pokecy na tému MRP Win, lebo v Dose Vám až tak veľmi pomôct neviem, iba sem tam.....niečo malinké. Ale pod Win, nehovorím že som profíčka, ale už som s MRP Win všeličo preskákala.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
lenkak
Keď sa rozhodnete pre Win, môžeme viesť dohodobé pokecy na tému MRP Win, lebo v Dose Vám až tak veľmi pomôct neviem, iba sem tam.....niečo malinké. Ale pod Win, nehovorím že som profíčka, ale už som s MRP Win všeličo preskákala.
A si s ním spokojná? Ja som robila doteraz vo veľmi blbých programoch.Minulý týždeň som povedala - DOSŤ - a objednala som si MRP Win - Mzdy aj JU.
U nás má každý tieto programy v DOSE , tak som sa bála , či som urobila dobre.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ja som spokojná, a robím pod Win aj PU,JU, Mzdy. V MRP - Dos som robila Mzdy pred dvoma rokmi a rýchlejšie som sa naučila robiť s verziou Win. Aj som sa potrápila, hlavne pri nastavovaní a spracovaní vstupných údajov (Pracovné pomery.....,nakoľko som prešla do druhej firmy, ktorá mala v tom čase účtovnícky program nedali sa exportovať údaje z Dos verzie), ale keď som si všetko porobila teraz mám veget. Za jeden deň celé mzdy a ešte aj s výkazmi do poisťovni, príkazy... Ako verzia Dos a Win pri účtovníctve až tak neviem porovnať (v Dos verzii som robila fa pred 7 rokmi a v tom čase neboli ani poriadne zostavy). Ja som spokojná, a ak poznáš základné ovládanie Windowsu, potom nebudeš mať veľký problém zabehnúť sa aj do Win verzie.
Báť sa nemusíš, treba len začať.Prajem Ti veľa úspechov a spokojnosti.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Lenka vďaka za povzbudenie. Ja som si stiahla z internetu DEMO , jednu sobotu som sa snažila zadať si nejakých ľudí a urobiť im mzdy. Nemala som žiadny manuál , ale trápila som sa kým sa mi to nepodarilo. Pred polnocou som to mala zvládnuté.Myslím ten základ .V nedeľu som zase skúšala JU. Tiež sa mi celkom darilo, až kým ma program neupozornil, že už viac v DEMO neurobím. Na základe týchto skúseností som sa rozhodla si to objednať.
Takže ak niečo nebudem vedieť, tak sa ozvem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Som Ti k dispozícii......
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ďakujem a dobrú noc.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Viete mi, prosím, poradiť? V MRP DOS JÚ do knihy daňových dokladov zapíšem aj položky bez DPH, napr.kolky, v kolonke základ 0% DPH, alebo len v peňažnom denníku?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať