Zavrieť

Porady

MRP DOS

žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac
Mám taký problém, že viem pracovať s programom MRP - PÚ, teraz mám možnosť si privyrobiť, ale používajú DOS. Zdá sa mi to krok dozadu, a podľa mňa je to ťažkopádne. Zatiaľ mám len demoverziu.Nepáči sa mi. Či si myslíte, že keď sa to naučím, je to jednoduché?
K tomu všetkému doma mám POHODU a vediem jednoduché účtovníctvo, bojím sa, že budem mať z toho miš-maš.
Mali by ste odvahu ísť do toho na mojom mieste. Mám málo klientov, takže skúšam, čo sa dá.
Usporiadat
har har

har je offline (nepripojený) har

adam
Viete mi, prosím, poradiť? V MRP DOS JÚ do knihy daňových dokladov zapíšem aj položky bez DPH, napr.kolky, v kolonke základ 0% DPH, alebo len v peňažnom denníku?
Ja do knihy daň.dokladov zapisujem len položky s DPH. Zo začiatku som dávala všetky, ale potom som prišla na to, že je to zbytočné.
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

har
Ja do knihy daň.dokladov zapisujem len položky s DPH. Zo začiatku som dávala všetky, ale potom som prišla na to, že je to zbytočné.
Aj ja zapisujem všetko. Skúšala som zapisovať len do denníka, ale zdá sa mi, že je to pomalšie. Keď idem cez daň doklady hneď mi ponúka zaúčtovanie v denníku aj v pokladni.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ďakujem za vyjadrené názory........V knihe daňových dokladov to uvádzaš v kolonke základ 0% DPH ?
Pekný deň.........
0 0
alex1 alex1

alex1 je offline (nepripojený) alex1

Prepnem si tlačítkom Alt F1 a zobrazí mi len 1 riadok a hodí mi to do správnej kolonky.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

alex1
Prepnem si tlačítkom Alt F1 a zobrazí mi len 1 riadok a hodí mi to do správnej kolonky.
Ďakujem.....pomohlo.....
0 0
Marika x Marika x

Marika x je offline (nepripojený) Marika x

Ja účtujem tiež cez knihu daňových dokladov a dávam ich do kolonky ostatné.
0 0
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Marika x
Ja účtujem tiež cez knihu daňových dokladov a dávam ich do kolonky ostatné.
Myslíš kolonku Oslobodené ? Lebo tam sú kolonky Základ 19%, Základ 0% a Oslobobené. Potom v DP z DPH je to niekde vyjadrené, asi nie, že?
A ďakujem .....
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať