Zavrieť

Porady

Paušalne výdavky za rok 2007

Chcela by som radu ,vediem JÚ a mám zaradený automobil v majetku môžem urobiť daň.príznanie paušálne a este rátajú sa aj odvody do soc.poisťovne k výdavkom ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tinaM je offline (nepripojený) tinaM

    tinaM
    d-a-d-a Pozri príspevok
    Chcela by som radu ,vediem JÚ a mám zaradený automobil v majetku môžem urobiť daň.príznanie paušálne a este rátajú sa aj odvody do soc.poisťovne k výdavkom ?
    Môžeš. Výdavky na auto si nebudeš účtovať žiadne /výdavky budú zahrnuté v tých 40-tich percentách/ + odvody do poisťovní vo výdavkov.

    Lydka R je offline (nepripojený) Lydka R

    Večný optimista so zmyslom pre humor, ale aj prísny detailista obľubujúci matematiku a logiku. ...viac Lydka R
    d-a-d-a Pozri príspevok
    Chcela by som radu ,vediem JÚ a mám zaradený automobil v majetku môžem urobiť daň.príznanie paušálne a este rátajú sa aj odvody do soc.poisťovne k výdavkom ?
    Pozri si tu
    http://www.porada.sk/t30813-pausalne...1lne+v%FDdavky
    http://www.porada.sk/t68355-suhrn-20...1lne+v%FDdavky
    http://www.porada.sk/t69000-pausalne...1lne+v%FDdavky
    http://www.porada.sk/t68785-pausalne...1lne+v%FDdavky
    a ešte iné

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    d-a-d-a Pozri príspevok
    Chcela by som radu ,vediem JÚ a mám zaradený automobil v majetku môžem urobiť daň.príznanie paušálne a este rátajú sa aj odvody do soc.poisťovne k výdavkom ?
    Môžeš uplatniť paušálne výdavky, t.j. 40%, príp. 60% /ak by si mala remeselnú živnosť/ a k týmto výdavkom pripočítaš aj odvody do SP a ZP. Tak dostaneš celkové výdavky. Avšak treba si uvedomiť, ak si náhodou v r.2006 uplatňovala skutočné výdavky, t.j. viedla si účtovníctvo, bolo treba upraviť ZD za rok 2006 o pohľadávky a zásoby. Ak si žiadne nemala, tak v pohode. Keby si neupravavovala, musíš dať dodatočné DP za r. 2006.

    Iwett je offline (nepripojený) Iwett

    Iwett
    hľadám,hľadám odpoveď na moju otázku, ktorú chcem položiť a nenašla som. Ak som zle hladala tak sa omluvam, lebo tu toho je veľmi veľa.
    Pri paušálnych výdavkoch sa vedie evidencia o príjmoch. Nemusí sa viesť peňažný denník, ani zapisovať faktúry? Len z účtu alebo hotovosti sa zapíšu príjmy? Alebo sa faktúry riadne zapíšu, k nim aj úhrady a tým vlastne aj pohľadávky a to je v podstate peňažný denník? Neviem akú evidenciu mám odovzdať s daňovým priznaním paušalistovi:
    stači:
    12.01.07 12000,-
    15.0207 15000,-
    .
    .
    .
    .

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    §6 ods.10 Zákona o dani z príjmov (pojednáva o výdavkoch uplatňovaných percentom z príjmov)
    Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    Počas uplatňovania "paušálnych" výdavkov daňovník nie je v zmysle Zákona o účtovníctve účtovnou jednotkou, nie je povinný viesť účtovníctvo, teda ani peňažný denník .


    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Iwett Pozri príspevok
    hľadám,hľadám odpoveď na moju otázku, ktorú chcem položiť a nenašla som. Ak som zle hladala tak sa omluvam, lebo tu toho je veľmi veľa.
    Pri paušálnych výdavkoch sa vedie evidencia o príjmoch. Nemusí sa viesť peňažný denník, ani zapisovať faktúry? Len z účtu alebo hotovosti sa zapíšu príjmy? Alebo sa faktúry riadne zapíšu, k nim aj úhrady a tým vlastne aj pohľadávky a to je v podstate peňažný denník? Neviem akú evidenciu mám odovzdať s daňovým priznaním paušalistovi:
    stači:
    12.01.07 12000,-
    15.0207 15000,-
    .
    .
    .
    .
    V zákone o dani z príjmov je presne napísané aké evidencie sa musia viesť, keď sa daňovník rozhodne pre paušálne výdavky:
    (10)Ak daňovník, ktorý nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty, alebo daňovník, ktorý je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľné daňové výdavky, môžeuplatniť výdavky vo výške 40 % z úhrnu príjmov uvedených v odsekoch 1 a2 okrem daňovníka, ktorý má z týchto príjmov len príjmy z vykonávania remeselných živností podľa osobitného predpisu,33) ktorý môžeuplatniť výdavky vo výške 60 %. Ak daňovník s príjmami podľa odseku 3 nie je platiteľom dane z pridanej hodnoty alebo je platiteľom dane z pridanej hodnoty len časť zdaňovacieho obdobia, neuplatní preukázateľnédaňové výdavky, môže uplatniť výdavky vo výške 40 % z týchto príjmov. Ak daňovník uplatní výdavky podľa tohto odseku, v sumách výdavkov sú zahrnuté všetky daňové výdavky daňovníka okrem zaplateného poistnéhoa príspevkov, ktoré je daňovník povinný platiť, ak toto poistné a príspevky neboli zahrnuté do základu dane v predchádzajúcich zdaňovacích obdobiach; toto poistné a príspevky si môže daňovník uplatniť vovýdavkoch v preukázanej výške. Daňovník počas uplatňovania výdavkov týmto spôsobom je povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede, o zásobách a o pohľadávkach.

    cloe je offline (nepripojený) cloe

    Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac cloe
    Iwett Pozri príspevok
    hľadám,hľadám odpoveď na moju otázku, ktorú chcem položiť a nenašla som. Ak som zle hladala tak sa omluvam, lebo tu toho je veľmi veľa.
    Pri paušálnych výdavkoch sa vedie evidencia o príjmoch. Nemusí sa viesť peňažný denník, ani zapisovať faktúry? Len z účtu alebo hotovosti sa zapíšu príjmy? Alebo sa faktúry riadne zapíšu, k nim aj úhrady a tým vlastne aj pohľadávky a to je v podstate peňažný denník? Neviem akú evidenciu mám odovzdať s daňovým priznaním paušalistovi:
    stači:
    12.01.07 12000,-
    15.0207 15000,-
    .
    .
    .
    .
    Viem asi čo myslíš. Príjmy zapíšem v časovom slede ale mám priložené doklady, ktoré tento príjem preukazujú. Teda bankové výpisy alebo príjmove pokladničné doklady.

    Paušalne výdavky za rok 2007

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.