Zavrieť

Porady

rozdiel 4 Skk

pracujem v spoločnosti, ktorá sa zaoberá strojárskou výrobou, ktorú takmer všetku expotrujeme do krajín EÚ ...viac
Zdravím všetkých poraďákov. Chcem sa s vami podeliť o jednu perličku a samozrejme bola by som rada, keby mi niekto odpovedal, čo mám vlastne robiť, ak ste sa s takým niečím stretli. V piatok poobede mi zavolala správkyňa dane, že vraj máme nedoplatok na dani z MV 4,- Skk. Keďže celková daň podľa daňového priznania na rok 2007 činila 285200,- Sk platili sme mesačne 23767,- SK, lenže v decembri sme zrovnali zostatok a zaplatili 23763,- SK. Správkyňa dane mi tvrdí, že tie 4 SK máme doplatiť, lebo im to takto systém nastavil a máme platiť celý rok 23767,- Sk, teda aj za december. Lenže takto by sme zaplatili 285 204,- Sk a ja by som v účťaku mala preplatok 4,- Sk. Čo by ste mi poradili, čo mám robiť, keď mi tvrdila, že pre tie 4,- Sk mi nemôže vrátiť nadmerný odpočet. Máme to zaplatiť a kašľať na preplatok, či ako? Samozrejme, že v účťaku by som to odúčtovala do pripočítateľných položiek, ale uznajte, oni majú blbý systém a tak si mám robiť bordel v UCT aj ja?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

kalkulka Pozri príspevok
Veď uvidím zajtra, čo mi povie správkyňa, mala to ešte omrkať.
No mala by Ti povedať, aby si doplatila 4 SK - tak jej káže zákon
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Nedalo mi to a trocha som sa v tom porýpala. Tak ešte doplním.
Citujem:
Zákon
517
z 25. októbra 2005

účinnosť 1. decembra 2005.
64. V § 101 ods. 2 sa za slovo „Daň“ vkladá čiarka
a slová „splátka dane a pomerná časť dane“.

link http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...&Text=517/2005

Podľa Pokyn u DRSR k zákonu 517/2005 , ktorého sa daná problematika dotýka (nadobudol účinnosť 1.decembra 2005)
K bodu 64 - § 101 ods.2
Doterajšie znenie zákona o miestnych daniach upravovalo iba zaokrúhľovanie dane a poplatku. Novela zákona v predmetnom ustanovení upravila aj zaokrúhľovanie splátok dane a pomernej časti dane. Splátka dane ako aj pomerná časť dane sa zaokrúhľujú na celé koruny nahor.
Vypracované: február 2006
link
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...a/mp_no511.doc
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať