Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie a príjem z poistnej udalosti

Dobrý deň,
mám otázku či môže zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie za rok 2007 zamestnancovi, ktorý mal v roku 2007 príjem z poistnej udalosti (krádež) alebo je povinný si podať daňové priznanie a uvedený príjem z poistnej udalosti (jedná sa o sumu asi 6000,-Sk) zahrnúť ako ostatný príjem?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    andurk Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    mám otázku či môže zamestnávateľ vykonať ročné zúčtovanie za rok 2007 zamestnancovi, ktorý mal v roku 2007 príjem z poistnej udalosti (krádež) alebo je povinný si podať daňové priznanie a uvedený príjem z poistnej udalosti (jedná sa o sumu asi 6000,-Sk) zahrnúť ako ostatný príjem?
    Ak požiadal o vykonanie RZD tak ste povinný ho urobiť. Ale nakoľko mal aj iné príjmy, ako zo ZČ, tak je povinný podať si DP. Ak oň nepožiada, musí si DP podať sám.
    Naposledy upravil Tweety : 14.01.08 at 13:01

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Odkedy je príjem z poistnej udalosti (teda náhrada škody) zdaniteľným príjmov pre občana?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    § 9
    Príjmy oslobodené od dane


    2) Od dane sú oslobodené aj
    ) plnenia z poistenia osôb okrem plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku alebo doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu, 35)
    j) prijaté náhrady škôd, náhrady nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a plnenia z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za
    1. stratu zdaniteľného príjmu, ak nejde o stratu príjmu zabezpečenú dávkami alebo príplatkami podľa písmen a) a c),
    2. škodu spôsobenú na majetku, ktorý bol v čase vzniku škody obchodným majetkom,
    3. škodu spôsobenú v súvislosti s podnikaním alebo s inou samostatnou zárobkovou činnosťou daňovníka (§ 6 ods. 1 a2) a za škodu spôsobenú daňovníkom v súvislosti s prenájmom (§ 6 ods. 3),
    4. škodu spôsobenú na majetku, ktorý mal daňovník prenajatý, ak tento majetok využíval na podnikanie alebo na inú samostatnú zárobkovú činnosť,

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pepa Pozri príspevok
    § 9
    Príjmy oslobodené od dane


    2) Od dane sú oslobodené aj
    ) plnenia z poistenia osôb okrem plnenia z poistenia pre prípad dožitia určitého veku alebo doplnkového dôchodkového sporenia podľa osobitného predpisu, 35)
    j) prijaté náhrady škôd, náhrady nemajetkovej ujmy, plnenia z poistenia majetku a plnenia z poistenia zodpovednosti za škodu okrem platieb prijatých ako náhrada za
    1. stratu zdaniteľného príjmu, ak nejde o stratu príjmu zabezpečenú dávkami alebo príplatkami podľa písmen a) a c),
    2. škodu spôsobenú na majetku, ktorý bol v čase vzniku škody obchodným majetkom,
    3. škodu spôsobenú v súvislosti s podnikaním alebo s inou samostatnou zárobkovou činnosťou daňovníka (§ 6 ods. 1 a2) a za škodu spôsobenú daňovníkom v súvislosti s prenájmom (§ 6 ods. 3),
    4. škodu spôsobenú na majetku, ktorý mal daňovník prenajatý, ak tento majetok využíval na podnikanie alebo na inú samostatnú zárobkovú činnosť,
    Jasné, ja som chcela napísať to, čo som dopísala teraz, že ak oň nepožiada musí si podať DP sám a namiesto toho som napísala somarinu. Ach jaj.

    Ročné zúčtovanie a príjem z poistnej udalosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.