Zavrieť

Porady

MRP-sociálny fond

Prosím, kto mi pomôže? Som začiatočník v MRP. Ako zaúčtovať výpis sociálneho fondu v JÚ MRP?
Usporiadat
zuzanar zuzanar

zuzanar je offline (nepripojený) zuzanar

Príjem na účet - soc.fond "Pohyby-Príjmy-14 Sociálny fond (tvorba)
Výdaj z bežného účtu, alebo z pokladne - "Pohyby-Výdaje-26 Sociálny fond
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Ak robíš pod MRP-Win tak ako píše zuzanar.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Ako účtujete tvorbu soc.fondu v PU v MRP WIN.Ja využívam automatické zaúčtovanie miezd do PU ale tvorba soc.fondu mesačne mi tam chýba.Dá sa to len cez interné doklady?? Dakujem.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Cez Interný doklad. Nepoužívaš tam pokladňové účty ani bankové, nie je to faktúra už len zostáva interný doklad.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky ktoré potrebujem k výpočtu tvorby soc.fondu.Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky ....... Ako na to za jednotlivé mesiace 1,2,3/05 ???
Vďaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Sú započítané v hrubej mzde.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Dakujem Lenka v prvom rade si sledujem svoju SS.Ale sa opýtam ked pozriem do MRP a sú tam hrubo označené nadpisy to znamená, že to sú nové články ktoré som ja nečítala? Alebo sú to nové len dnešné články? Vdaka.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Všetky hrubo označené názvy sú tie články čo si nečítala od posledného pripojenia sa na Poradu. Čiže keď sa nepripojíš 2 dni, budeš tam mať príspevky z dvoch dní.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Super už som zasa o niečo múdrejšia.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
A zelená značka znamená že si tiež na nete teda porade???
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Áno, len teraz som Ťa už nestihla.
0 0
BEATA7777 BEATA7777

BEATA7777 je offline (nepripojený) BEATA7777

ja to robím tak že otvorím knihu H soc. fondu zapišem tam dátum a sumu ono sa ma opýta či zaučtovať do denníka : soc.fond SF1 suma U26 bež.učet a potom učtujem tvorbu U15 SF podúčet
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
Tak je to v Dos verzii.
0 0
jana991 jana991

jana991 je offline (nepripojený) jana991

Pracujem v MRP a chcem sa spýtať, či niekto nemáte skúsenosti s príspevkami zo Sociálneho fondu na DDP. Zamestnávateľ chce začať prispieť po 100,-Sk zo SF a okrem toho prispieva ešte 3% na DDP. Mám dať tento príspevok ako položka OSTATNÉ NATURáLNE PRíJMY. Ide o to, že ja chcem tento príspevok odviesť do dopl. dôch. poisťovne. Ja by som to zúčtovala najradšej ako 472/336(ddp) na Internom doklade a potom len odviedla poisťovni.
Skúšala som to aj tak, že som si vytvorila Príspevok zo SF ako položku priplatok pred zdanením. Lenže potom mi túto sumu ráta do čistej mzdy. Ja by som potom musela sťahovať týchto 100,- Sk z čistej mzdy. Nemám s týmto skúsenosti, neviete mi poradiť?
0 0
Marian Marian

Marian je offline (nepripojený) Marian

To Valika,
to, že nevidíš na mesačných sumarizáciách náhrady je asi spôsobené tým, že ich nemáš zaradené pre tlač. Ja som nad tým tiež maturoval. Skús sa pozrieť do Výstupy->Sumarizácia mesačná->Parametre->Výber mzdových položiek.
Neviem, ale myslím, že Ti možno išlo o to.

Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky ktoré potrebujem k výpočtu tvorby soc.fondu.Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky ....... Ako na to za jednotlivé mesiace 1,2,3/05 ???
Vďaka
0 0
pingino pingino

pingino je offline (nepripojený) pingino

Marian
Na mesačných rekapitaláciach presnejšie Sumarizácii položiek miezd za mes. 3/05 nevidím náhrady za dovolenky, sviatky
vid.
Výstupy->Sumarizácia mesačná->Parametre->Výber mzdových položiek

Marian
Ako vyčíslite čo najjednoduchšie tvorbu SF ? Od hr.miezd potrebujem odrátať náhrady za dovolenky
Socialny fond je potrebne nadefinovat do mzdoveho ciselnika ako poistne. Poistne za zamestnancov nastavit na 0%, poistne organizacie podla potreby. V polozkach tvoriacich vymeriavaci zaklad poistneho oznacit hrubu mzdu "zapocitat", nahrady za dovolenky "odpocitat".
V pracovnych pomeroch zamestnancom u socialneho fondu este treba zafajknut vypocet poistneho organizacie pre socialny fond.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Pekný den prajem všetkým. Nastavila som si údaje ohľadom SF ako je tu popísané a tlačí mi to na jednotl.výpl. lístky. Ja to tam nechcem mať na každom výpl.lístku, tú tvorbu SF. Ako sa toho viem zbaviť, vo výstupoch,výpl.lístok, parametre som tu položku nezaškrtla, napriek tomu mi to tlačí. Dakujem za rýchlu pomoc.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
V parametroch máš nstavené aby Ti tlačilo na výplatný lístok aj poistné za org., preto Ti to tam zahrnie.
0 0
Valika Valika

Valika je offline (nepripojený) Valika

ekonomka
Takže si to tam nechám len zamestnanci sa budú čudovať.
0 0
Luna Luna

Luna je offline (nepripojený) Luna

http://www.porada.sk/showthread.php?...2&page=2&pp=10

Pozri od 1.7.2005 musia byť na VP všetky odvody za zamestnávateľa vypísané presne koľko do ktorého fondu zamestnávateľ za zamestnanca odvádza.Ten SF by som tam nechala.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať