Zavrieť

Porady

Sluzobne cesty - stravne a nahrady za pouzitie sukromneho vozidla

Ahojte,
neviete mi nietko poradit ci sa zmenila sadza za pouzitie sukromeho mot. vozdila na SC? Je stale 6,2?
Nemozem to nikde najst. Stravne v SKK vraj ostalo rovnake a zahranicne som si nasla na nete... Ale toto ohladom aut nemozem nikde najst
Dakujeeeeem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Najka Pozri príspevok
poprosím ešte jednu vec: knihu jázd ma vytlačenú po mesiacoch, a teraz neviem ako mu mám spraviť cesťák. Napr. v jednej knihe jázd je 24.8 Žilina- Bratislava, 25.-31.8 Bratislava, druhá kniha jázd 1-10.9 Bratislava, 11.9 Bratisl-Žilina, 16.9 Žilina-Bratisl., 17-23.9 Bratislava ....
Môžeš aj raz mesačne.
0 0
Najka Najka

Najka je offline (nepripojený) Najka

a nevadí, že nastúpil na prac. cestu 24.8. a ukončil ju až 11.09 a ja mu spravím cesťák od 24-31.8?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Najka Pozri príspevok
a nevadí, že nastúpil na prac. cestu 24.8. a ukončil ju až 11.09 a ja mu spravím cesťák od 24-31.8?
Cesťák urobíš za dobu pokiaľ PC trvala. Ak teda trvala od 24.8.- 11.9., tak ho nemôžeš predsa rozdeliť na august a september, ale urobíš len jeden.
0 0
suzi663 suzi663

suzi663 je offline (nepripojený) suzi663

V ktorej kolónke si SZČO účtuje v cestovnom príkaze základnú náhradu a náhradu za spotrebované pohonné látky??

Účtuje to ako Nutné vedľajšie výdavky? alebo v kolónke cestovné?

Ďakujem
0 0
pupkin pupkin

pupkin je offline (nepripojený) pupkin

5,50/km a stravné je 98,135 a 230.- Sk podľa časového pásma
0 0
suzi663 suzi663

suzi663 je offline (nepripojený) suzi663

Postupujem správne?

1. Sluzobná cesta (do 12 hodnín)
kolónka stravné: 98,-
2. používam vlastné motorové vozidlo na podnikanie prešla som 100 km
(patrí mi náhrada za km + spotrebované pohonné látky)
kolónka ??????? : 100km x (náhrada podľa vzorca na cestovnom príkaze)

Vypočítam si náhradu podľa vozca na cestovnom príkaze dole: tam si vypočítam náhradu za 1 km (7,90) a potom si to vynásobim počtom kilometrov???
Podľa toho koľko kilometrov som prešla... v tomto prípade ide o 100km

Sumár stravné 98 + 790 (náhrady) vyúčtovanie cestovného príkazu v celkovej sume 888,-

???????????????????????????
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať