Zavrieť

Porady

Sluzobne cesty - stravne a nahrady za pouzitie sukromneho vozidla

Ahojte,
neviete mi nietko poradit ci sa zmenila sadza za pouzitie sukromeho mot. vozdila na SC? Je stale 6,2?
Nemozem to nikde najst. Stravne v SKK vraj ostalo rovnake a zahranicne som si nasla na nete... Ale toto ohladom aut nemozem nikde najst
Dakujeeeeem
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Vektra Pozri príspevok
Ahojte,
neviete mi nietko poradit ci sa zmenila sadza za pouzitie sukromeho mot. vozdila na SC? Je stale 6,2?
Nemozem to nikde najst. Stravne v SKK vraj ostalo rovnake a zahranicne som si nasla na nete... Ale toto ohladom aut nemozem nikde najst
Dakujeeeeem
Sadzba 6,20 sa nemenila.
0 0
Ninina Ninina

Ninina je offline (nepripojený) Ninina

Ahojte, chcela by som sa opytat ci je mozne si prenajate auto uctovat ako vlastne. Ak som zivnostik a pouzivam partnerove auto bez toho ze som zapisana v technickom preukaze mozem si uplatnovat 6,20 ak mame najomnu zmluvu? a ako je to v takom pripade s danou s motoroveho vozidla? musi ju zaplatit majitel alebo najomca?
Dakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak nie si v TP zapísaný ako vlastník vozidla nemôžeš uplatniť 6,20,-,vo výdavkoch uplatníš nájom a nákup PL.
0 0
Ninina Ninina

Ninina je offline (nepripojený) Ninina

a co v pripade ze som uvedena ako drzitel?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vozidlo musí byť vlastné,nezahrnuté v majetku daňovníka -§ 19 ods.2 písm.e
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Chcela by som sa opýtať ak osobné auto sa k 2.1.2007 vyradilo
z evidencie firmy do vlastného užívania SZCO a SZCO ho využíva
aj pre firmu tak si bude účtovať iba spotrebované PHM? Alebo môže
aj paušál 6,20? Je lepšie ak bude písať cestovné príkazy alebo stačí
kniha jázd? ďakujem
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

[quote=martina2006;614692]
Forma (kniha jázd/cesťáky) je len forma uplatnenia nákladu. Je skôr vecou toho, ako je to komu bližšie, jednoduchšie.
Naposledy upravil STRELEC : 17.01.08 at 13:50
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Len si chcem overiť:
SZČO jazdí na účely podnikania na aute svojej manželky/tá ho vlastní/ a uplatňuje si /ten SZČO/ náhrady
6,20+PHM. Je to správne?
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Len si chcem overiť:
SZČO jazdí na účely podnikania na aute svojej manželky/tá ho vlastní/ a uplatňuje si /ten SZČO/ náhrady
6,20+PHM. Je to správne?
Len tak zopakujem:
Áno, pokiaľ nemajú rozdelený bezpodielový majetok manželov.
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Strelec,nesúhlasím s tebou,môže uplatniť paušál.náhradu 6,20,-,od 1.1.2005 vypadla z toho § podmienka,že auto nesmelo byť zaradené v majetku.v § 19 ods.2 písm.e/ je podmienka,že auto musí byť vlastné.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Strelec má pravdu, Ak si chce SZČO uplatňovať paušál 6,20, musí byť automobil jeho vlastný.

Asi si to pletieš s iným (či bol niekedy zahrnutý v mejetku SZČO) ....

ak daňovník na cestovanie využije vlastné osobné motorové vozidlo nezahrnuté do obchodného majetku, uplatní výdavky (náklady) do výšky náhrady za spotrebované pohonné látky*a*základnej náhrady za každý jeden km jazdy podľa osobitného predpisu,87)
Naposledy upravil Evanka : 17.01.08 at 11:08
0 0
Lion Topoľčany Lion Topoľčany

Lion Topoľčany je offline (nepripojený) Lion Topoľčany

Vikinka a Strelec: veď preto sa pýtam, poznám ten paragr. a nie je mi jasné-auto musí byť vlastné...Jeden audítor mi povedal, že sa to berie tak, že auto sa predsa nedá napísať na
oboch manželov ako byt, tak sa to berie ako spoločný majetok/samozrejme pokiaľ sa tí dvaja nerozvedú/, t.j.prikláňam sa k tomu, že si ten SZČO má právo inkasovať 6,20+PHM
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Evanka Pozri príspevok
Strelec má pravdu, Ak si chce SZČO uplatňovať paušál 3,20, musí byť automobil jeho vlastný.

Asi si to pletieš s iným (či bol niekedy zahrnutý v mejetku SZČO) ....
Ak ho vyradím z majetku je už môj vlastný.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Vikinka a Strelec: veď preto sa pýtam, poznám ten paragr. a nie je mi jasné-auto musí byť vlastné...Jeden audítor mi povedal, že sa to berie tak, že auto sa predsa nedá napísať na
oboch manželov ako byt, tak sa to berie ako spoločný majetok/samozrejme pokiaľ sa tí dvaja nerozvedú/, t.j.prikláňam sa k tomu, že si ten SZČO má právo inkasovať 6,20+PHM
Ty aj strelec máte pravdu. Vikinka reagovala na iný strelcov príspevok, škoda že nepoužíva citovanie, lebo potom by to bolo jasné. Takto len vyrobila trochu zmätok v príspevkoch. Ale má pravdu, pokiaľ už auto vyradí z evidencie, je jeho vlastné môže si uplatniť náhrady.
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

Lion Topoľčany Pozri príspevok
Vikinka a Strelec: veď preto sa pýtam, poznám ten paragr. a nie je mi jasné-auto musí byť vlastné...Jeden audítor mi povedal, že sa to berie tak, že auto sa predsa nedá napísať na
oboch manželov ako byt, tak sa to berie ako spoločný majetok/samozrejme pokiaľ sa tí dvaja nerozvedú/, t.j.prikláňam sa k tomu, že si ten SZČO má právo inkasovať 6,20+PHM
Toto je zasa o niečom inom. Ak SZČO používa manželkin/manželov automobil, nezahrnutý do majetku, považuje sa v prípade, že je v bezpodielovom vlastníctve, za vlastné.
0 0
martina2006 martina2006

martina2006 je offline (nepripojený) martina2006

Takže ak som správne pochopila tak môžem účtovať okrem PHM
aj paušál aj u vlastného osobného auta, ktoré bolo predtým vo firme a tam sa odpísalo.
0 0
gibbon gibbon

gibbon je offline (nepripojený) gibbon

Hmm.
Daju sa niekde na Nete najist nahrady stravneho na zahranicnych pracovnych cestach? Teda aktualne, ,mam niekde v policke doma nieco z 2005 , asi to uz nebude aktualne.

THX
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

gibbon Pozri príspevok
Hmm.
Daju sa niekde na Nete najist nahrady stravneho na zahranicnych pracovnych cestach? Teda aktualne, ,mam niekde v policke doma nieco z 2005 , asi to uz nebude aktualne.

THX
Treba zaradiť otázku do správnej témy a odpoveď by si našiel hneď:

http://www.porada.sk/t8201-p8-zahran...vne-cesty.html

a tu máš odkazy na všetky predošlé predpisy:

http://www.porada.sk/t38440-sadzby-s...de-hladat.html
0 0
dvojča dvojča

dvojča je offline (nepripojený) dvojča

ahojte, trochu ste ma zneistili odpovedou, že pokiaľ nie je vlastník nemôže si uplatniť 6.20. Konateľ sro má v prenájme osobný automobil, na ktorý si robí cesťáky pre sro ako konateľ, lebo sro nevlastní automobil, nie je zamestnanec. Uplatňuje si aj 6,20 aj PHM. On nemôže vlastniť nič, pretože má mnoho exekúcii. Môže si uplatňovať všetko? veľká vďaka
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

dvojča Pozri príspevok
ahojte, trochu ste ma zneistili odpovedou, že pokiaľ nie je vlastník nemôže si uplatniť 6.20. Konateľ sro má v prenájme osobný automobil, na ktorý si robí cesťáky pre sro ako konateľ, lebo sro nevlastní automobil, nie je zamestnanec. Uplatňuje si aj 6,20 aj PHM. On nemôže vlastniť nič, pretože má mnoho exekúcii. Môže si uplatňovať všetko? veľká vďaka
Nie, lebo auto nie je jeho vlastné osobné a to vyžaduje zákon. On keď to má v prenájme, tak si ale môže uplatniť cenu za prenájom a myslím aj spotrebované PHM.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať