Zavrieť

Porady

podnikanie v preprave tovaru

Ahojte,

Som uplny zaciatocnik, takze vopred dakujem za trpezlivost
Chcem rozbehnut zivnost v oblasti prepravy tovaru v ramci SR a krajin EU. Na zaciatok jedna dodavocka do 3,5t a chut pracovat, nic viac. Avsak chyba mi know-how, napr. ake tlaciva potrebujem pri preberani tovaru na prepravu, ako naklad poistit, ake doklady k tovaru musim mat pri prechode hranic atd. Vie mi niekto poradit ako a kde zacat v tejto oblasti? Mozno nejaky dobrodinec, ktory sa neobava rozdavania rozumov potencialnej konkurencii? Internet som uz prehladaval ale asi potrebujem take polopatisticke odpovede.

Za odpovede vopred dakujem.

Dexter
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Neviem presne čo potrebuješ vedieť,ale určite v prvom rade musíš mať koncesiu na medzinárodnú prepravu,odbornú spôsobilosť,alebo zástupcu,náklad poistíš v hociktorej poisťovni,doklady k tovaru sú asi len dodacie listy a faktúra.

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    Ja som bola cca 2 týždne dozadu na dovolenke v Tatrách a v hoteli kde sme boli ubytovaní sa tam jedeň deň konal seminár s názvom "Ako začať podnikať v medzinárodnej preprave, dovoze a vývoze tovarov do a z krajín EÚ" - no poviem Vám teda že bol o to dosť veľký záujem a prišlo asi 60 ľudí .

    Možno by si mal porozmýšľať ísť na takéto školenie, tam sa môžeš pýtať a pýtať a určite by si dostal aj nejaké materiály a tlačivá

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Ak Ti to pomôže, skús si otvoriť www.cesmad.sk nájdeš tam nejaké informácie a aj ponuky školení.

    mino0311 je offline (nepripojený) mino0311

    mino0311
    Dobrý deň
    Na medzinárodnú dopravu s vozidlom ktoré má celkovú hmotnosť do 3,5t vrátane nepotrebujete koncesnú listinu ani povolenie na medzinárodnu dopravu , stačí Vám živnostenský list .

    j.s je offline (nepripojený) j.s

    j.s
    ilona Pozri príspevok
    Neviem presne čo potrebuješ vedieť,ale určite v prvom rade musíš mať koncesiu na medzinárodnú prepravu,odbornú spôsobilosť,alebo zástupcu,náklad poistíš v hociktorej poisťovni,doklady k tovaru sú asi len dodacie listy a faktúra.
    Nakladna cestna doprava vykonavana vozidlami do 3,5t este spada pod volne zivnosti

    T1971 je offline (nepripojený) T1971

    T1971
    Poistiť by si si mal zodpovednosť za škodu medzinárodného a vnútroštátneho dopravcu.Dá sa to poistiť každé samostatne, alebo spolu.
    Ak je to vozidlo s celkovou hmot 3500kg tak zoberie asi 1200kg.Vtedy ho stačí poistiť podla CMR dohovoru na 1200x8,33xSDR=379849,-Sk to je suma za ktorú podľa ložnej plochy zodpovedáš.

    podnikanie v preprave tovaru

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.