Zavrieť

Porady

vývoz mimo EU a DPH

Prosím o radu alebo link na tento problém. Doteraz sme mali vývoz len v rámci EU. V decembri sme vyviezli tovar mimo EU. Patrí tento vývoz do DPH za december alebo nie. (jcd ešte nemáme potvrdené)
Usporiadat
shaggy shaggy

shaggy je offline (nepripojený) shaggy

JAJA11 Pozri príspevok
Ja by som s tým nesúhlasila. Tovar územie Slovenska opustí a prejde cez územia štátov EU. Ono by bolo zaujímavé zistiť, či Švajčiarska firma nie je náhodou niekde zaregistrovaná v niektorm štáte EU ako platca DPH. Potom by sa to dalo šiť aj na trojstranný obchod. Počula som, že niektoré švajčiarske firmy sa takto registrujú pre urýchlenie obchodu. (Ale hádať by som sa nešla, ja osobne s tým skúsenosti nemám.)
Urcite je to veeeelmi podstatne ci Svajciarska firma nie je registrovana niekde v EU. Dost podstatna informacia.
Este k tomu co som napisala a stojim si za svojim tvrdenim, pretoze:
ked vystavujes fakturu na nemecku firmu tovar zostava na uzemi SR, cize nie je to dodanie tovaru do ineho clenskeho statu EU. A vyvoz to tiez nie je, pretoze nevyvazas na "svoje" meno a "svoj" ucet - na JCD bude urcite ako vyvozca uvedena Nemecka firma! A co by potom fakturovala nemecka firma ak by slovenska firma fakturovala nemeckej firme vyvoz??? Nemecka firma by fakturovala zase vyvoz???? To by ten isty tovar fakturovali - vyvazali dve rozne firmy a to uz "zavana" niecim inym!
0 0
M77 M77

M77 je offline (nepripojený) M77

Prosím o radu, nemám žiadne skúsenosti s vývozom: Dánska firma fakturuje nám tovar a mi to fakturujeme ďalej do Ruska. Tovar ide z Dánska priamo do Ruska. Dopravu zabezpečí Rus. Asi faktúra ktorú vystavia dáni by mala obsahovať všetky 3 adresy (odosielateľ=DK, predávajúci=SK, kupujúci=Rus). Colné záležitosti treba vybaviť v Dánsku? Kto vybaví vývozné doklady (JCD... a neviem ešte aké ďalšie treba)?V tomto prípade ako je to s DPH? Pri dánskej faktúre je to dovoz z EÚ (samozdanenie) a pri nami vystavenej faktúre je to vývoz (oslobodené od DPH)?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať