Zavrieť

Porady

Usporiadat
kn-alka kn-alka

kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

Jarka jméno mé :)
ktoré stravné lístky obsahujú DPH? ja som sa zatial stretla len so stravnými lístkami bez DPH - oslobodenými.
0 0
Itus Itus

Itus je offline (nepripojený) Itus

kn-alka Pozri príspevok
ktoré stravné lístky obsahujú DPH? ja som sa zatial stretla len so stravnými lístkami bez DPH - oslobodenými.
S DPH sú stravné lístky, ktoré predávajú priamo poskytovatelia stravovania (plátcovia DPH).
0 0
Kristina27 Kristina27

Kristina27 je offline (nepripojený) Kristina27

Tweety Pozri príspevok
Veď práveže provízia sa netýka straveniek, iba provízie. Províziu je nutné naúčtovať do služieb -518, a DPH na vstupe odpočítať-343. Pri predaji straveniek zamestnancom, kedže neboli nakúpené s DPH, sa táto DPH neuplatní.
Nárok na odpočet DPH z provízie nemá FO - SZČO plátca DPH. Čo ak si SZČO nakupuje lístky pre seba a zároveň aj pre zamestnancov, príde to spolu na jednej faktúre, kde sú vyčíslené služby Le cheque dejeuner + DPH. To mám akože DPH rozdeliť?
0 0
Katarina Katarina

Katarina je offline (nepripojený) Katarina

Ano podľa počtu stravných poukážok. X poukážok pre SZČO, vypočítať koľko pripadá na tieto poukážky provízia a vypočítať z toho DPH. Rozdelenie napísať na faktúru, aby pri kontrole bolo jasné ako sa to počítalo. Pripadajúca provízia a DPH na SZĆO je VOZD.
0 0
JankaV JankaV

JankaV je offline (nepripojený) JankaV

KEJKA Pozri príspevok
akože nie?
§ 22 Základ dane pri dodaní tovaru a služby

(1) Základom dane pri dodaní tovaru alebo služby je všetko, čo tvorí protihodnotu, ktorú dodávateľ prijal alebo má prijať od príjemcu plnenia alebo inej osoby za dodanie tovaru alebo služby, zníženú o daň. Do základu dane sa zahŕňa aj dotácia alebo príspevok, ktorý dodávateľ prijal alebo má prijať k cene tovaru alebo služby.

a čo ty žiadaš ako protihodnotu od zam-ca? veľkú nulu!!!!
a koľko je 20% z nuly?................odpoviem: tiež veľká nula!!!!

Kejka, mám málo bodov, tak mi systém nedovolí bodovať, ale keby mi dovolil, dala by som ti za túto odpoveď 125 bodov naraz.
Ďakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať