Zavrieť

Porady

Danove priznanie invalidneho dochodcu

Dobrý den prajem,
mam zlozené otázky: Otec 55r., invalidný dochodca, podnikal od 10/07 do 12/07 so ziskom 300 tis, mal aj výdaje... Otázka 1? Do DP zahrnam ako jeho prijem aj invalidný dochodok za tie dva mesiace podnikania, alebo nie? Ako mam vypocitat najlepsie, naiideálnejsie, danový zaklad? Je vhodne %- to z prijmu alebo mam zahrnut skutocne naklady.Kolko je hodnota %? Aka je výska na danovnika za rok 2007? V tomto prípade odpocitavam v plnej výske alebo pomerom k mesiacom podnikania?
Otazka2: ako je to somnou, podnikala som 9 mesiacov potom som zo zdravotných dovodov prerusila podnikanie a som dodones PN...ako sa PN zohladni( alebo nezohladni) v DP???
Nemam vela skusenosti, privítam každu radu.
DAKUJEM!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Tetajaja Pozri príspevok
    Dobrý den prajem,
    mam zlozené otázky: Otec 55r., invalidný dochodca, podnikal od 10/07 do 12/07 so ziskom 300 tis, mal aj výdaje... Otázka 1? Do DP zahrnam ako jeho prijem aj invalidný dochodok za tie dva mesiace podnikania, alebo nie? nie
    Ako mam vypocitat najlepsie, naiideálnejsie, danový zaklad? Je vhodne %- to z prijmu alebo mam zahrnut skutocne naklady.Kolko je hodnota %? podľa toho akú má živnosť, či remeselnú alebo voľnú... (remeselné živnosti 60 % paušálne výdavky, voľné 40%)
    Aka je výska na danovnika za rok 2007? V tomto prípade odpocitavam v plnej výske alebo pomerom k mesiacom podnikania? Sk 95 616,-- bez ohľadu na dĺžku podnikania, nezdaniteľná čiastka sa kráti len v prípade milionárskej dane a pri poberateľoch starobných dôchodkoch
    Otazka2: ako je to somnou, podnikala som 9 mesiacov potom som zo zdravotných dovodov prerusila podnikanie a som dodones PN...ako sa PN zohladni( alebo nezohladni) v DP???nijako - príjem za PN sa do DP neuvádza
    Nemam vela skusenosti, privítam každu radu.
    DAKUJEM!

    odpovede v texte

    Tetajaja je offline (nepripojený) Tetajaja

    Tetajaja
    Dakujem krásne za odpoved, este podotazka k ocovi, ked vyberiem 40% náklady aj vtedy odpocitavam 95616??

    ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

    :-D ZuzanaP
    Nezdaniteľná čiastka sa kráti len v prípade poberania starobného dôchodku, v prípade milionárskej dane.

    Tetajaja je offline (nepripojený) Tetajaja

    Tetajaja
    Dobrý den, poprosila by som Vas skontrolovat správnost výpočtu otcoveho danoveho priznania:
    prijmy volna živnost : 227020, použila som 40% výdavky to je: 90808, po odčítani je to 136212 zaklad dane. od toho sa odpočíta na daňovníka 95616, to je 40596 a danová povinnost 19% sa potom počíta s tohoto??? Potrebujem sa ujistit vo výsledku je to 0?

    Tetajaja je offline (nepripojený) Tetajaja

    Tetajaja
    Pýtam sa preto lebo som nejako popletena z tej pomocky co davaju k danovemu priznaniu. DAKUJEM KRASNE ZA POMOC

    Danove priznanie invalidneho dochodcu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.