Zavrieť

Porady

Pripojenie do nezabezpecenej siete, je to nezakonne?

ked sa pripojim do nezabezpecenej siete s notebookom nastavim si IP adresu a ich GW do internetu a internetujem si, mozu ma dat preto na sud?
Usporiadat
Ľuboslav Ľuboslav

Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

LubosP Pozri príspevok
nie som si vedomy toho ze by som bol povinny zabezpecovat svoj majetok, uplne uprimne to hovorim, nechcem provokovat ani sa zbytocne hadat
a naozaj ma zaujima, ktory zakon mi to uklada,
ty tvrdis, ze to tak je, tak ta prosim o cislo toho zakona
ZÁKON č. 315/1996 Z. z.
z 20. septembra 1996
o premávke na pozemných komunikáciách v zneni neskorsich predpisov
par.23 ods.2

Vodič, ktorý sa chce vzdialiť od vozidla tak, že v prípade potreby nebude môcť okamžite zasiahnuť, je povinný urobiť také opatrenia, aby vozidlo nemohlo ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky a aby ho nemohla neoprávnene použiť iná osoba. Ak je vozidlo povinne vybavené zariadením proti neoprávnenému použitiu, vodič je povinný ho použiť. Vodič motorového vozidla alebo jazdnej súpravy povinne vybavených zakladacími klinmi je povinný ich použiť, ak treba zabezpečiť vozidlo alebo súpravu proti pohybu.

ps. tento argument bol povodne pouzity v suvislosti s motorovym vozidlom takze takto som ho chapal aj nadalej - ak bol nahodou pochopeny vseobecne tak je to moja vina ze som na to v kazdom nasledujucom prispevku neupozornil za co sa tymto ospravedlnujem.
Naposledy upravil Ľuboslav : 26.01.08 at 18:21
0 0
Ľuboslav Ľuboslav

Ľuboslav je offline (nepripojený) Ľuboslav

LubosP Pozri príspevok
len som tym chcel poukazat na to, ze aj keby vedci dokazali, ze mobily poskodzuju zdravie, neplati to automaticky na Wifi, pretoze ta ma ovela mensi vyziareny vykon

ochrana pred rusenim:
všeobecné povolenie
č. VPR - 01/2001


5. Zariadenia prevádzkované na základe tohto povolenia nemajú právo na ochranu pred rušením inými zariadeniami oprávnenými pracovať na uvedených frekvenciách. Prípadné rušenie musia riešiť prevádzkovatelia vzájomnou dohodou. Pokiaľ k dohode nedôjde, odstrániť rušenie na svoje náklady je povinný ten, kto zariadenie zriadil neskôr.
tak neviem ale toto mi nepride ako povolenie bez obmedzeni:

1) Základné technické podmienky:
Frekvencie: 2400 - 2483,5 MHz
Výkon: ekvivalentný izotropický vyžiarený výkon (e.i.r.p.) maximálne 100 mW
Pre zariadenia s priamym pridelením sekvencie rozprestretého spektra maximálna výkonová hustota je limitovaná
-20dBW/ 1 MHz
Pre zariadenia s frekvenčným preskokom maximálna výkonová hustota je limitovaná
-10 dBW / 100 kHz
Prenosová rýchlosť: min. 250 kbit/s
Anténa: integrovaná alebo meraná spolu so zariadením a definovaná v rozhodnutí o schválení technickej spôsobilosti, alebo vyhlásením výrobcu o zhode.

aj ked si neviem spocitat tieto hodnoty pre vsetky produkty na trhu tak mi pride ze urcita ochrana pred rusenim prilis silnym vykonom je v tomto ustanoveni obsiahnuta.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať