Zavrieť

Porady

Výdavky SVB

Výdavky SVB? Chcem sa opýtať na výdavky SVB. Správca a predseda majú mesačnú odmenu. Majú právo na nákup papiera, farby do tlačiarne, uhr. fa za mobil a pod. ďakujem ahojte
Usporiadat
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Už som to tu raz písala, ale zmazala som to, lebo niekto povie : však to nerob za tie peniaze, keď nechceš... Jasne dobre povedať tomu, kto prstom nepohol a ja sa starám o panelák už takmer 10 rokov a zhodnotila som dom natoľko, že mám na dverách často inzeráty so znením : "kupim byt v tomto dome"... za internet alebo kablovku daju v byte 500,-sk len tak šupne a ak sa im staráte o dom rozhodujú na zhromaždení, či Vám zaplatit o 30 sk viac či nie...celomesačna odmena je často vo výške jedneho obeda...veď to je smiešne a dehonestujúce... A potom je vysmiaty, že predal byt v "tomto dome " za dva melony...Vrátim sa ale k prvej vete... Ten kto to robí správne a profesionálne može povedať našťastie aj : však si najdite iného správcu, ktorý Vám to bude robiť za tých pár "šupov" Je to vysoko odborná a zodpovedná práca a preto si ju treba vedieť oceniť ak sa vykonáva poctivo.
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Pekný večer, po dlhej dobe som opäť hodiny a hodiny na PORADE a preštudovala som si aj túto debatu a musím uznať, že táto práca je nezaplatená a kto ju nikdy nerobil, nepochopí, o čom to je.Ja robím túto prácu od založenia nášho SVB - od júna 1997, sme síce len 6-bytovka, ale pokiaľ chcete niečo vybaviť- je to dosť zajedno, či je to panelák alebo malá bytovka- potvrdenia musíte zháňať rovnako. Čo som sa už ja nabehala a navybavovala a keď sa začali šíriť rôzne reči a chcela som , aby to prevzal niekto iný- zrazu nemal kto, zrazu bol každý spokojný, nikomu nevadilo, že to robím už niekoľko volebných období - a samozrejme zadarmo, veď sme malá bytovka. O tom, koľko som pretelefonovala ja alebo môj manžel nikto nemá ani paru, papier do tlačiarne dávam svoj, farbu do tlačiarne si kupujem za vlastné a tak by som mohla pokračovať, ale teší ma, ako naša bytovka vyzerá, aká je čistá a útulná, ako každý chváli keď do nej vstúpi - to je moja odmena...
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

jamNicka Pozri príspevok
Pekný večer, po dlhej dobe som opäť hodiny a hodiny na PORADE a preštudovala som si aj túto debatu a musím uznať, že táto práca je nezaplatená a kto ju nikdy nerobil, nepochopí, o čom to je.Ja robím túto prácu od založenia nášho SVB - od júna 1997, sme síce len 6-bytovka, ale pokiaľ chcete niečo vybaviť- je to dosť zajedno, či je to panelák alebo malá bytovka- potvrdenia musíte zháňať rovnako. Čo som sa už ja nabehala a navybavovala a keď sa začali šíriť rôzne reči a chcela som , aby to prevzal niekto iný- zrazu nemal kto, zrazu bol každý spokojný, nikomu nevadilo, že to robím už niekoľko volebných období - a samozrejme zadarmo, veď sme malá bytovka. O tom, koľko som pretelefonovala ja alebo môj manžel nikto nemá ani paru, papier do tlačiarne dávam svoj, farbu do tlačiarne si kupujem za vlastné a tak by som mohla pokračovať, ale teší ma, ako naša bytovka vyzerá, aká je čistá a útulná, ako každý chváli keď do nej vstúpi - to je moja odmena...
Vierka napísala si to ako človek, ktorý všetko čo robí, robí skôr pre duševné uspokojenie. Baví Ťa, keď vidíš za sebou "niečo z Teba"... ani sa nedivím, že sú spokojní. Aspoň tie kancelárkse potreby by ich veru mohlo napadnúť, aby Ti preplácali a ak inak nie, ročnú odmenu ... Veď na tej "funkcii" predsedu vždy treba vidieť len to pozitívne. Inak sa to robiť ani nedá.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

jamNicka Pozri príspevok
že to robím už niekoľko volebných období - a samozrejme zadarmo, veď sme malá bytovka. O tom, koľko som pretelefonovala ja alebo môj manžel nikto nemá ani paru, papier do tlačiarne dávam svoj, farbu do tlačiarne si kupujem za vlastné a tak by som mohla pokračovať, ale teší ma, ako naša bytovka vyzerá, aká je čistá a útulná, ako každý chváli keď do nej vstúpi - to je moja odmena...
Vierka je načase, aby si si vedela svoju prácu oceniť, pretože si všetci budú myslieť, že keď to robíš zadarmo zvladne to hocikto. Aj ja mám dobrý pocit z toho, čo som za takmer 10 rokov v paneláku dokázala a musím povedať, že veľa ludí to vie už aj pochváliť a chvália sa hlavne, ak pride ku nim návšteva a povie, "jéj aké to tu máte pekné" ... najviac ma poteší, keď počujem že ten alebo ten ma chvalil v meste a v iných domoch , ktoré nespravujem...no sú aj iné reakcie, ale to už som si zvykla /sme predsa na Slovensku/...Ďalšie a ďalšie domy ma oslovujú, že aj oni by chceli...Nebudem, ale robiť to, čo nezvladnem za každu cenu a nerobiť to tak, aby bola spokojnosť na oboch stranách.
.... Toto je všetko čo poteší, ale je čas svoju pracu si važiť a zhodnotiť. Tam, kde sú ľudia spokojní, vedia to aj pochopiť a mám ich podporu a navrhli mi to sami. Na zhromaždení to bude prejednané a pokiaľ si to uvedomia a uznajú budem mať z práce nielen dobrý pocit ale aj ohodnotenie, pokial nie, mám veľa možností ako svoje skusenosti odovzdať ďalej, kde si to budú vážiť.
Naposledy upravil Halli : 05.02.08 at 18:23
0 0
jamNicka jamNicka

jamNicka je offline (nepripojený) jamNicka

stale naivna a neznala
Ďakujem za pochvalu, nemôžem povedať, že by to už aj nenavrhovali- myslím preplatiť tie výdavky, ale toto zateplenie bola taká väčšia akcia, pri ktorej bolo straaaaaaaašne veľa vybavovačiek, takže začínať s tým pri tých drobnejších akciách sa mi moc nechce,tie veľké papierovačky okolo malej odmeny, to nie je nič pre mňa. Ja som sa nechcela sťažovať, chcela som len oboznámiť , že máte hľadať takého "ochotníka" v bytovom dome
0 0
ingicka ingicka

ingicka je offline (nepripojený) ingicka

sthruska máš naozaj pravdu. empaty ty máš pravdu tiež, na Ba je to naozaj veľmi málo. žijeme asi 400km smerom na východ, takže sa nemôžeme rovnať s hlavným mesto. zarábame tu asi jednu tretinu z toho čo tu čítala.nechcem sa sťažovať teraz na mzdu , skúsila som byť aj na upsvar. Nie som za to zaplatiť za vykonanú prácu, keď je robená s láskou a je na konci pekný výsledok.ale keď sa to robí kvoli peniazom je to o inom,a nikto koho platite po vás neškrieka, ale jedna sa ako s ľudmi. je u nás veľa dôchodcov,a mne je len veľmi ľúto, že u nás je to tak ako je. ja som len chcela vedieť ako sa to robi inde.sú aj u nás ľudia čo by to robili ináč a s láskou, ale kto si to so susedom "rozhádže"?
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ingicka Pozri príspevok
sthruska máš naozaj pravdu. empaty ty máš pravdu tiež, na Ba je to naozaj veľmi málo. žijeme asi 400km smerom na východ, takže sa nemôžeme rovnať s hlavným mesto. zarábame tu asi jednu tretinu z toho čo tu čítala.nechcem sa sťažovať teraz na mzdu , skúsila som byť aj na upsvar. Nie som za to zaplatiť za vykonanú prácu, keď je robená s láskou a je na konci pekný výsledok.ale keď sa to robí kvoli peniazom je to o inom,a nikto koho platite po vás neškrieka, ale jedna sa ako s ľudmi. je u nás veľa dôchodcov,a mne je len veľmi ľúto, že u nás je to tak ako je. ja som len chcela vedieť ako sa to robi inde.sú aj u nás ľudia čo by to robili ináč a s láskou, ale kto si to so susedom "rozhádže"?
Možno to bude robiť s láskou a nebude chciet za to platit, ale nikdy to nebude robit na urovni a profesionálne. Nebude mať všetky zakony a učtovné veci, nebude mať sw na spracovanie vyúčtovania atď... videla som veľa takých a ver, že až im príde kontrola, alebo sa niečo stane, potom každý zabudne, že sa to robilo "s láskou" a budú hladať vinníka. Po mne nikdy nikto "neškriekal" a výsledky su očividné a viem, že mám všetko tak ako má byť... nemám udržbu ani kopec zamestnancov, aby som vymetala fondy domov, ako to robia na už tu spomínaných spravcovských firmách... ale chápem ťa a je pekné, že aspoň niekto vnáša lasku medzi ľudí
0 0
ingicka ingicka

ingicka je offline (nepripojený) ingicka

asi tomu venuješ veľa času a robiíš to dobre, hlavne asi ťa to aj baví.Tak to tvojim susedom môžem len závidieť./ To neškrieme po nich ale opačne oni po nás/Ešte ku tej kontrole.Keď bol spor medzi správcom a susedom Taký viac menej osobný, tak sused povedal, veď uvidíme keď dostaneš kontrolu. A správca na to "kto asi by nás mohol kontrolovať" /hahaha/ Správca dostal pokutu od inšpektoratu, a čo myslíš kto ju zaplatil? Všetci nájomníci.U nás to nie je také, ako inde. Viazne komunikácia a bojíme sa pozrieť susede do tvare, lebo čo keď náhodou by dačo chcela alebo potrebovala. nedá sa v tom žiť. pohrávame sa s myšlienkou na iné bývanie
0 0
Orim Orim

Orim je offline (nepripojený) Orim

A prečo ste mu to nezosobnili.
0 0
Karas Milan Karas Milan

Karas Milan je offline (nepripojený) Karas Milan

Ja by som povedal nech terajšie výdavky porovnajú s výdavkami keby mali správcu (bytové dr. a pod.).
Asi by teraz mali byť o percentá až desiatky percent lacnejší - veď hádam aj kvôli tomu zakladali SVB. A najväčší kritici nech si to vyskúšajú ALE s PLNOU zodpovednosťou.
Ka Mil
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať