Zavrieť

Porady

PN - sociálna poisťovňa

Zamestnanec bol PN od 9.1.2008 a schopný práce od 21.1.08.
Na kalendárne dni je to 12 dní, ale posledné dva dni bol víkend, teda ako keby mal PN do 18.01.08 a lekárka napísala práce schopný od 21.1.08, lebo prvý pracovný deň je pondelok. Treba ho nahlásiť do sociálky ?
Usporiadat
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Takže ja musím po 18. 1. zaslať do 3 dní PN na sociálku. A ja mu ako zamestnávateľ do 21. 1. vyplatím tých 9 dní PN v skutočnosti? dobre hovorím?
0 0
Pepa Pepa

Pepa je offline (nepripojený) Pepa

margaretka71 Pozri príspevok
Takže ja musím po 18. 1. zaslať do 3 dní PN na sociálku. A ja mu ako zamestnávateľ do 21. 1. vyplatím tých 9 dní PN v skutočnosti? dobre hovorím?
NIE - nehovoríš dobre - preplatíš mu 10 dní náhradu príjmu.
Prečo stále dookola hovoríš o 9 dňoch - zákon jasne hovorí - 10 dní.
0 0
Dúšava Dúšava

Dúšava je offline (nepripojený) Dúšava

Áno, treba to poslať na sociálku. A výplatu vyrátaš ako dennú náhradu x 10 dní. V programe by si to mala mať ako 10 kalendárnych, ale 8 pracovných dní.
0 0
margaretka71 margaretka71

margaretka71 je offline (nepripojený) margaretka71

Ďakujem ti za radu.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

Preplatíš mu 3 kalendárne dni - 25 % z DVZ a 7 kalendárnych dní - 55 % z DVZ, spolu je to 10 kalendárnych dní.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Dobrý deň, prosím opravte ma ak sa mýlim, potrebujem sa ujistiť s PN- kou a odovzaní potvrdení na soc. poiťovňu.
Zamestnanec PNod 28.2 - ešte neskončila. Prešlo 10 dní takže do soc. poisťovne treba zaniesť :
- Potvrdenie o dočas. PN - časťII
- Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na uplatnenie nároku ....
- Preukaz o trvaní DPN ( prelom mesiacov)

Teda časť PN -ky IIa by mi mala zostať na uplatnenie náhrady za 10 dní.
Zaujímalo by ma na potvrení II dolu potvrdenie zamestnávateľa: tam sa zadávajú dni od začiatku t.j. 28.2.2008 - ( 10 kalend. dní) t,j, 0.03.2008 ?

Už dávno som neniesla PN ku na sociálku, už si nepamätám čo s tým Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jani73 Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím opravte ma ak sa mýlim, potrebujem sa ujistiť s PN- kou a odovzaní potvrdení na soc. poiťovňu.
Zamestnanec PNod 28.2 - ešte neskončila. Prešlo 10 dní takže do soc. poisťovne treba zaniesť :
- Potvrdenie o dočas. PN - časťII
- Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na uplatnenie nároku ....
- Preukaz o trvaní DPN ( prelom mesiacov)

Teda časť PN -ky IIa by mi mala zostať na uplatnenie náhrady za 10 dní.
Zaujímalo by ma na potvrení II dolu potvrdenie zamestnávateľa: tam sa zadávajú dni od začiatku t.j. 28.2.2008 - ( 10 kalend. dní) t,j, 0.03.2008 ?

Už dávno som neniesla PN ku na sociálku, už si nepamätám čo s tým Ďakujem
Áno, tak, prvých 10 KD je náhrada príjmu, ktorú tam uvedieš.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Okrem spomenutých dokladov už netreba nič? Ďakujem za odpovede
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jani73 Pozri príspevok
Okrem spomenutých dokladov už netreba nič? Ďakujem za odpovede
Potom, po skončení PN, ešte doklad o jej ukončení. Nezabudni oznámiť nemoc aj do ZP.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

V ZP som tlačivo už porada, ale ešte ma napadlo, netreba ešte tlačivo o prerušení do sociálky ? To je hrozné, čím ďalej tým viac je to papierová birokracia, jedna Pn - ka a xx dokladov.
Aby som sa nemusela pýtať v inej časti a nadviazala som na predchádzajúce príspevky, prosím Vás ako v olympe stiahnem Potvrdenie zamestnávateľa, treba vlastne vytvoriť akoby mzdu za marec, zadať N02 a N03. Ale teraz som v pomykove, aké dni v zložke N03 zadám, keď neviem dokedy bude PN? Ď.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

jani73 Pozri príspevok
V ZP som tlačivo už porada, ale ešte ma napadlo, netreba ešte tlačivo o prerušení do sociálky ? To je hrozné, čím ďalej tým viac je to papierová birokracia, jedna Pn - ka a xx dokladov.
Aby som sa nemusela pýtať v inej časti a nadviazala som na predchádzajúce príspevky, prosím Vás ako v olympe stiahnem Potvrdenie zamestnávateľa, treba vlastne vytvoriť akoby mzdu za marec, zadať N02 a N03. Ale teraz som v pomykove, aké dni v zložke N03 zadám, keď neviem dokedy bude PN? Ď.
Nie, do SP pri DPN neposielame prerušenie poistenia.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ahojte, prosím o pomoc. Dnes je zamestnanec 11. deň na PN. Priniesol mi Potvrdenie o dočasnej PN - časť II. Túto časť treba poslať do SP, to mi je jasné. Ale čo všetko je potrebné tam vyplniť? Prosím pomôžte mi, robím to prvýkrát
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte, prosím o pomoc. Dnes je zamestnanec 11. deň na PN. Priniesol mi Potvrdenie o dočasnej PN - časť II. Túto časť treba poslať do SP, to mi je jasné. Ale čo všetko je potrebné tam vyplniť? Prosím pomôžte mi, robím to prvýkrát
K odd. č. II - Žiadosť o nemocenské doložíš vymeriavacie základy za min.rok
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Martina CF Pozri príspevok
Ahojte, prosím o pomoc. Dnes je zamestnanec 11. deň na PN. Priniesol mi Potvrdenie o dočasnej PN - časť II. Túto časť treba poslať do SP, to mi je jasné. Ale čo všetko je potrebné tam vyplniť? Prosím pomôžte mi, robím to prvýkrát
V spodnej časti: Potvrdenie zamestnáv.: zamestanec má nárok na náhradu príjmu od-do, body 1.2.3 , dátum, pečiatka, podpis.
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

drobeceva Pozri príspevok
K odd. č. II - Žiadosť o nemocenské doložíš vymeriavacie základy za min.rok
Vymeriavacie základy uvedieš do tlačiva - Potvrdenie zamestnávateľa na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku. Tlačivo si môžeš stiahnuť zo stránky SP.
0 0
Martina CF Martina CF

Martina CF je offline (nepripojený) Martina CF

Ďakujem za všetky odpovede.... a tlačivo Potvrdenie zamestnávateľa..... už aj vyplnené mi vyhodil môj mzdový program. Takže v pohode. Ešte raz ďakujem
0 0
Sariana Sariana

Sariana je offline (nepripojený) Sariana

Obyčajný človiečik s množstvom dobrých vlastností ale aj chýb... ...viac
Ak som správne pochopila, PN zamestnanca nepresahujúca 10 kal. dní vôbec nemusím posielať do SP?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

PN sa zasiela na SP až po 10 dňoch,nakoľko od 11.dňa PN platí SP.
0 0
evka-janekova evka-janekova

evka-janekova je offline (nepripojený) evka-janekova

maminka už krásnych dvoch detičiek opäť začínajúca v novej práci, teraz už na druhom konci Slovenska :-) ...viac
vikinka Pozri príspevok
Z náhrady príjmu sa odvody neplatia.
Pochopila som to tak, že sme mali zamestnanca od 15. mája do 06. júna PN, takže na výkaz do SP dám počet dní 14???

Lebo do ZP som to tak písala. Kedze sa neplatí za náhradu mzdy, bola by chyba keby som dala počet dní 24, teda aj s 10 čo platí zamestnávateľ??

Dobre ze sa pýtam, uz som to chcela tak urobit..
DIKY DIKY DIKY
0 0
Theo Theo

Theo je offline (nepripojený) Theo

dôchodca
Trocha podobný prápad,len 1 otázka:
treba predložiť na socku Potvrdenie o príjme-i keď nikto zo zamestnancov nebol PN a ani jeden nemal trvalý prac.pomer-všetcia pracovali na dohodu o vyk.práce. Ď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať