Zavrieť

Porady

PLYN, ALEBO ELEKTRINA

caute poradaci, mame moznost kupit hrubu stavbu mezonetoveho bytu,
teraz si robime predbeznu kalkulaciu, kolko by nas vyslo dokoncenie, a zvazujeme, co je lepsie urobit kurenie aj ohrev vody na plyn, alebo elektrina, vie mi niekto poradit co je lacnejsie aj vratane vstupnych nakladov(kotol, vyhrievacie teleso atd) aj vratane mesacnych nakladov.Dakujem
Usporiadat
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

TomasHC Pozri príspevok
6kW je dost vela na elektricke kurenie. Ja mam 4kW (pri 21° vnutri a -15° vonku) a nie som z tej spotreby nadseny.
máte dom aj zateplený? toto je bez zateplenia (materiál Ytong Lambda)...ak by sme to zateplili, zrejme by sa tie tepelné straty o niečo znížili...totižto nemáme možnosť plynu,ten tam nie je vôbec vedený...ak sa môžem spýtať aké máte mesačné platby za elektrinu?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

dadika22 Pozri príspevok
máte dom aj zateplený? toto je bez zateplenia (materiál Ytong Lambda)...ak by sme to zateplili, zrejme by sa tie tepelné straty o niečo znížili...totižto nemáme možnosť plynu,ten tam nie je vôbec vedený...ak sa môžem spýtať aké máte mesačné platby za elektrinu?
Ja mam Ytong 25cm + EPS 12cm, 180m2 zastavana plocha. Z toho co som nameral a dopocital prepokladam spotrebu na kurenie a TUV cca 1200 eur rocne.

Ale okrem zateplenia stien treba brat do uvahy aj zateplenie stropu, podlah, kvalitu okien...
0 0
Rech25 Rech25

Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

Plyn
0 0
Rech25 Rech25

Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

Naozaj mame aj elektricke vykurovanie a velky dom, takze kym to vykuri rak to trva.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

TomasHC Pozri príspevok
Ja mam Ytong 25cm + EPS 12cm, 180m2 zastavana plocha. Z toho co som nameral a dopocital prepokladam spotrebu na kurenie a TUV cca 1200 eur rocne.

Ale okrem zateplenia stien treba brat do uvahy aj zateplenie stropu, podlah, kvalitu okien...
tých predpokladaných 1200 € zahŕňa aj spotrebu elektiny na ostatné spotrebiče (1 rebrinový radiátor v kúpeľni, sporák, TV, PC, mikrovlnka, umývačka riadu a iné kuchynské spotrebičke, svietenie...) ? Máte zníženú sadzbu od elektrární?
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Rech25 Pozri príspevok
Plyn
nemáme možnosť plynu...preto zvažujeme elektrinu alebo tuhé palivo...z hľadiska pohodlnosti prevažuje elektrina, preto sa pokúšam zistiť skúsenosti s elektrickým vykurovaním a hlavne finančnú náročnosť....
0 0
Rech25 Rech25

Rech25 je offline (nepripojený) Rech25

Z hľadiska pohodlnosti áno. My máme tiež na tuhé palivo a elektrinu.
Ak vykurujeme elektrinou tak spálime za zimu približne 1 500 eur.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

dadika22 Pozri príspevok
tých predpokladaných 1200 € zahŕňa aj spotrebu elektiny na ostatné spotrebiče (1 rebrinový radiátor v kúpeľni, sporák, TV, PC, mikrovlnka, umývačka riadu a iné kuchynské spotrebičke, svietenie...) ? Máte zníženú sadzbu od elektrární?
Nie, ved som pisal na kurenie a TUV (len). Na zbytok domacnosti vychadza mesacne cca 250kWh NT a 30-40kWh VT.
0 0
dadika22 dadika22

dadika22 je offline (nepripojený) dadika22

Rech25 Pozri príspevok
Z hľadiska pohodlnosti áno. My máme tiež na tuhé palivo a elektrinu.
Ak vykurujeme elektrinou tak spálime za zimu približne 1 500 eur.
akú veľkú plochu vykurujete? tých 1500 € za elektrinu + ešte aj tuhé palivo na zimu?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať