Zavrieť

Porady

Inventarizácia záväzkov

Prosím Vás o radu : má s.r.o. povinnosť zasielať na potvrdenie inventarizáciu záväzkov dodávateľovi. Inventarizáciu pohľadávok zasialeme, ale musíme mať potvrdené aj záväzky? ďakujem
Usporiadat
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

cathyc Pozri príspevok
Jasné, to bolo len na margo toho textu, že ak do 14 dni...Proste ten text je tam z právneho hľadiska neopodstatnený...o nič viac mi nešlo. Ale aj takto sa vyjasňujú veci, nie?
Súhlasím.
0 0
Kája. Kája.

Kája. je offline (nepripojený) Kája.

Prosím Vás dávate si písomne odsúhlasovať aj poskytnuté a prijaté preddavky?
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ak zaplatím faktúry priamo u predajcu a stratím doklad o zaplatení, je povinný mi vystaviť kópiu? Konateľ takto vyplatil niekoľko faktúr, dokladu niet a daná firma odmieta vystaviť potvrdenie o úhrade, aspoň kópiu PPD a dokonca sa vyjadrili: "no tak to potom asi nemáte zaplatené". Zaplatené to ale je! Ak nie je povinný toto urobiť, je teda vyslovene povinný odsúhlasiť pohľadávky a záväzky? Mohla by som potom na základe tohto odsúhlasenia zaúčtovať úhrady tých faktúr?
Ďakujem!
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

posúvam...
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Eva99 Pozri príspevok
Ak zaplatím faktúry priamo u predajcu a stratím doklad o zaplatení, je povinný mi vystaviť kópiu? Konateľ takto vyplatil niekoľko faktúr, dokladu niet a daná firma odmieta vystaviť potvrdenie o úhrade, aspoň kópiu PPD a dokonca sa vyjadrili: "no tak to potom asi nemáte zaplatené". Zaplatené to ale je! Ak nie je povinný toto urobiť, je teda vyslovene povinný odsúhlasiť pohľadávky a záväzky? Mohla by som potom na základe tohto odsúhlasenia zaúčtovať úhrady tých faktúr?
Ďakujem!
Asi ťa nepoteším, ale nie je povinný ani urobiť kópiu, ani odsúhlasiť pohľ-záv., len v rámci dobrých obchod.vzťahov by to mohol urobiť...
0 0
JAJA11 JAJA11

JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

Eva99 Pozri príspevok
Ak zaplatím faktúry priamo u predajcu a stratím doklad o zaplatení, je povinný mi vystaviť kópiu? Konateľ takto vyplatil niekoľko faktúr, dokladu niet a daná firma odmieta vystaviť potvrdenie o úhrade, aspoň kópiu PPD a dokonca sa vyjadrili: "no tak to potom asi nemáte zaplatené". Zaplatené to ale je! Ak nie je povinný toto urobiť, je teda vyslovene povinný odsúhlasiť pohľadávky a záväzky? Mohla by som potom na základe tohto odsúhlasenia zaúčtovať úhrady tých faktúr?
Ďakujem!
nepríjemná situácia, bolo by dobré skočiť tam s bonbonierou a poprosiť, aby boli takí láskaví a vyrobili Vám kópie dokladov.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

No to bude asi problém... A ak mi potvrdí naše odsúhlasenie, že neevidujeme žiadne záväzky voči jeho firme, môžem na základe toho vystaviť VPD na úhradu faktúr?
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Eva99 Pozri príspevok
No to bude asi problém... A ak mi potvrdí naše odsúhlasenie, že neevidujeme žiadne záväzky voči jeho firme, môžem na základe toho vystaviť VPD na úhradu faktúr?
Neviete mi niekto poradiť prosím?
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

Vystaviť VPD pokladnička môže. Problém je v tom, že na VPD má byť podpis príjemcu. Ak tam nie je , taký doklad nepreukazuje, že fa boli zaplatené.
Ako bolo písané vyššie, len slušným jednaním,/ káva, bonboniera /.Viem, že je to ťažké, ak druhý partner je neseriózny. Ak by si dodávateľ uplatňoval svoje právo /trebars na súde/, naozaj sa nemáte s čím preukázať.
Platby bankou sú istejšie. Môže sa aj vypis stratiť, aj káva na neho vyliať .....
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Chápem, čo sa mi snažíte povedať, ale počítajme s tým, že bonboniéra ani káva to neurobí. Je potvrdené odsúhlasenie pohľ. a záväzkov dostačujúcim podkladom k vystaveniu VPD? Bude podpísané odsúhlasenie, že je všetko vyrovnané čo znamená, že platby boli prijaté...
Naposledy upravil Eva99 : 28.02.08 at 16:22 Dôvod: doplnenie
0 0
Petra29 Petra29

Petra29 je offline (nepripojený) Petra29

Podľa mňa, asi vychádzaš z toho, že ke´d mám odsúhlasené záväzky na 0, nič im predsa nedlžím, tak mám všetko uhradené. V tom prípade si myslím, že je to možné, pričom v pdpise príjemcu uvedieš odkaz na vysvetlenie, prečo tam nie, že sú to duplicitnée vystavené VPD z vašej strany. Faktúry máš, takže z daň.hľadiska sú výdavky preukázateľné
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ďakujem veľmi pekne. Ale aby som to ešte trošku skomplikovala : Keďže od neho nedostanem kópie jeho PPD, asi len ťažko mi zašle späť odsúhlasenie a osobne je nezastihnuteľný... Ak by som mu to poslala doporučene a bola by tam veta, že ak do 14 dní nepodá nejaké nesúhlasné stanovisko, tak sa uvedený stav bude považovať za platný, mohla by som ako podklad k VPD použiť toto odsúhlasenie a doporučenku?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Eva99 Pozri príspevok
No to bude asi problém... A ak mi potvrdí naše odsúhlasenie, že neevidujeme žiadne záväzky voči jeho firme, môžem na základe toho vystaviť VPD na úhradu faktúr?
Podľa toho, čo hovoríte ste mali mať vyhotovené už dávno doklady na 335,364,378/211 ... podľa toho, komu ste peňažné prostriedky vydali. Lebo vydané podľa toho, čo uvádzate boli a to na účel, aby boli uhradené výdavky v mene firmy (zamestnávateľa).

Predsa Vám nemôže súhlasiť účtovný stav pokladne na fyzický.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Eva99 Pozri príspevok
Chápem, čo sa mi snažíte povedať, ale počítajme s tým, že bonboniéra ani káva to neurobí. Je potvrdené odsúhlasenie pohľ. a záväzkov dostačujúcim podkladom k vystaveniu VPD? Bude podpísané odsúhlasenie, že je všetko vyrovnané čo znamená, že platby boli prijaté...
Tie peniaze predsa niekto niekomu odovzdal. Ten niekto mohol byť pokladník, konateľ (títo najčasnejšie strácajú doklady) alebo poslíček. A ten niekto musí vedieť komu-niekomu peniaze odovzdal. Takže môj názor je, že prinajmenšom - ak nedosiahnete iným lepším spôsobom úspech - ten niekto by mal napísať záznam, v ktorom uvedie kedy - komu - a koľko Sk odovzdal a za akým účelom. Aby to nezostalo len vo verbálnej rovine. No a na základe tohto záznamu je možné vystaviť VPD (lebo iste vám chýbajú peniaze v pokladni ) a týmto spôsobom uhradiť faktúry vo vašom účtovníctve.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Ja by som sa priklonila následne k riešeniu pohľadávky voči osobe, ktorej boli vyplatené prostriedky na úhrady faktúr. A tomu prispôsobila dokumentáciu ako aj odsúhlasenie záväzkov s dodávateľom. Na podporu tvrdenia ... A potom zvážila všetky zistené a preukázané skutočnosti.

Ale dôvod na výdaj z pokladne nastal výdajom peňazí konateľovi.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Ďakujem. Viete ako to je... Robím účtovníctvo externe, konateľ bol tie faktúry zaplatiť, PPD stratil, 2 mesiace ma ubezpečoval štýlom, jasné to donesiem, je tu čas DP, zobrala som veci do vlastných rúk a zrazu sa všetci s vytreštenými očami pozerajú na mňa, že čo s tým akože urobíme, lebo doklady od tej firmy nedostaneme... No ja potrebujem účtovať. Takže ak konateľ napíše záznam, nepotrebujem ani odsúhlasenie záväzkov a môžem vystaviť VPD? To by ste ma fakt potešili...
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Jana Acsová Pozri príspevok
Ja by som sa priklonila následne k riešeniu pohľadávky voči osobe, ktorej boli vyplatené prostriedky na úhrady faktúr. A tomu prispôsobila dokumentáciu ako aj odsúhlasenie záväzkov s dodávateľom. Na podporu tvrdenia ... A potom zvážila všetky zistené a preukázané skutočnosti.

Ale dôvod na výdaj z pokladne nastal výdajom peňazí konateľovi.
Takže ideálny stav v tomto prípade: záznam konateľa o uhradení faktúr + odsúhlasenie + doporučenka. Správne?
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Skúste kopírovať situáciu tak ako nastala. Prvý bol výdavok - záloha na výdaje konateľa.

Následne si zabezpečte dokumentáciu - aj od dodávateľa, aj od konateľa.
0 0
Jana Acsová Jana Acsová

Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

daňový poradca, audítor
Eva99 Pozri príspevok
Takže ideálny stav v tomto prípade.
Ideálny nenájdeme. Chýbajú doklady preukazujúce účel výdaja peňažných prostriedkov konateľom. Ostatné je hlavne o tom, aby zodpovednosť za to, čo sa stalo ostala na tých správnych miestach.
0 0
Eva99 Eva99

Eva99 je offline (nepripojený) Eva99

Jana Acsová Pozri príspevok
Skúste kopírovať situáciu tak ako nastala. Prvý bol výdavok - záloha na výdaje konateľa.

Následne si zabezpečte dokumentáciu - aj od dodávateľa, aj od konateľa.
Ďakujem Janka, urobím to tak. Len tá dokumentácia od dodávateľa stačí odoslané doporučene odsúhlasenie s vetičkou, že ak do 14 dní nepodá nesúhlasné stanovisko, bude sa považovať za správne? Na 100% viem, že mi to odsúhlasenie nepošle potvrdené späť...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať