Zavrieť

Porady

práca v zahraničí SZČO

vali vali

vali je offline (nepripojený) vali

Ako je to s prácou slovenského živnostníka v zahraničí /ČR/ môže tam pracovať neobmedzene alebo len 180 dní pre jedného, alebo viacerých odberateľov. Ďakujem vopred za odpoveď.
Usporiadat
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Vďaka za odpoveď, ja to dávam do príjmov v sume, aká mi príde na účet v banke /v SKK/, len som chcela vedieť, či tie príjmy, ktoré sú od českých odberateľov, mám ešte rozpísať v tom oddieli XIII, pretože pod tabuľkov č. 1 je poznámka, že súčasťou príjmov sú aj príjmy zo zdrojov v zahraniči, pričom táto skutočnosť sa uvádza v XIII. oddiele.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Ja som to tam neuvádzala, nikto to ani nevytkol. Robila som účtovníctvo združenia, tak tam som uvádzala...ale zahraničné príjmy nie. Možno to ale niekto robí...
0 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

monspa Pozri príspevok
Vďaka za odpoveď, ja to dávam do príjmov v sume, aká mi príde na účet v banke /v SKK/, len som chcela vedieť, či tie príjmy, ktoré sú od českých odberateľov, mám ešte rozpísať v tom oddieli XIII, pretože pod tabuľkov č. 1 je poznámka, že súčasťou príjmov sú aj príjmy zo zdrojov v zahraniči, pričom táto skutočnosť sa uvádza v XIII. oddiele.
Príjmy zo zahraničia dostávaš priamo v Sk a všetky zdaňuješ na Slovensku, nie je ich nutné uvádzať ich v oddiele XIII.
0 0
Livia 25 Livia 25

Livia 25 je offline (nepripojený) Livia 25

Ahoj blcha,
prosim ta, ohladom stalej prevadzkarne v zahranici. Mam SZCO platcu DPH ktory pracuje vo Svedsku pre spolocnost, v ktorej montuje dopravniky. Kazdy mesiac im vystavi fakturu bez DPH podla par15ods.6 zak.o DPH. Stalu prevadzkaren tam zriadenu nema. Otazka znie:

1. Ma povinnost registracie stalej prevadzkarne vo Svedsku, ked sa tam zdrziava v priemere 20dni mesacne?

2. Stvrtrocne mu podavam nulove danove priznanie k DPH z dovodu miesta plnenia v zahranici. Na odpocet nic nema. Je to spravne?

Uz som z toho uplne mimo. vopred dik
Livia
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Livia 25, tiež sa potrebujem dopátrať k tomu istému. Mám základy švédštiny a chcem sa pustiť do švédskych zákonov, ale bohužial ich zatiaľ neviem nikde zohnať.
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Livia 25 Pozri príspevok
Ahoj blcha,
prosim ta, ohladom stalej prevadzkarne v zahranici. Mam SZCO platcu DPH ktory pracuje vo Svedsku pre spolocnost, v ktorej montuje dopravniky. Kazdy mesiac im vystavi fakturu bez DPH podla par15ods.6 zak.o DPH. Stalu prevadzkaren tam zriadenu nema. Otazka znie:

1. Ma povinnost registracie stalej prevadzkarne vo Svedsku, ked sa tam zdrziava v priemere 20dni mesacne?

2. Stvrtrocne mu podavam nulove danove priznanie k DPH z dovodu miesta plnenia v zahranici. Na odpocet nic nema. Je to spravne?

Uz som z toho uplne mimo. vopred dik
Livia
1. Odpoveď na prvý otázku

1. Výraz "stála prevádzkáreň" označuje na účely tejto Zmluvy trvalé zariadenie pre podnikanie, v ktorom podnik vykonáva úplne alebo čiastočne svoju činnosť.

2. Výraz "stála prevádzkáreň" zahŕňa najmä:

a) miesto vedenia,
b) závod,
c) kanceláriu,
d) továreň,
e) dielňu,
f) baňu, lom alebo iné miesto, kde sa ťažia prírodné zdroje,
g) stavenisko alebo montáž, ktoré trvajú dlhšie ako dvanásť mesiacov.

3. Výraz "stála prevádzkáreň" nezahŕňa:

a) zariadenie, ktoré sa využíva na uskladnenie, vystavenie alebo dodanie tovaru podniku,
b) zásobu tovaru podniku, ktorá sa udržiava iba za účelom uskladnenia, vystavenia alebo dodania,
c) zásoba tovaru podniku, ktorá sa udržiava iba za účelom spracovania iným podnikom,
d) trvalé zariadenie pre podnikanie, ktoré sa udržiava iba za účelom nákupu tovaru alebo zhromažďovania informácií pre podnik,
e) trvalé zariadenie pre podnikanie, ktoré sa udržiava iba za účelom reklamy, poskytovania informácií, vedeckých rešerší alebo podobných činností pre podnik, ktoré majú prípravný alebo pomocný charakter,
f) montáž uskutočňovanú podnikom jedného štátu v spojení
s dodávkou strojov alebo zariadení z tohto štátu do druhého
zmluvného štátu.

4. Osoba konajúca v jednom zmluvnom štáte za podnik druhého zmluvného štátu - iná ako zástupca majúci nezávislé postavenie, o ktorom sa hovorí v odseku 5 - sa považuje za stálu prevádzkáreň v prvom štáte, ak je v tomto štáte vybavená plnomocenstvom, ktoré tam obvykle využíva a ktoré jej dovoľuje uzavierať zmluvy v mene podniku, pokiaľ činnosť tejto osoby sa neobmedzuje na nákupy tovaru pre podnik.

5. Za stálu prevádzkáreň podniku jedného zmluvného štátu sa v druhom zmluvnom štáte nepovažuje sama skutočnosť, že podnik v tomto druhom štáte vykonáva svoju činnosť prostredníctvom makléra, generálneho komisionára alebo akéhokoľvek iného zástupcu majúceho nezávislé postavenie, pokiaľ tieto osoby konajú v riadnom rámci svojej obchodnej činnosti.

6. Skutočnosť, že spoločnosť, ktorá má sídlo v jednom zmluvnom štáte, ovláda spoločnosť alebo je ovládaná spoločnosťou, ktorá má sídlo v druhom zmluvnom štáte alebo ktorá v tomto druhom štáte vykonáva svoju činnosť (či už prostredníctvom stálej prevádzkárne alebo inak), neurobí sama osebe zo žiadnej tejto spoločnosti stálu prevádzkáreň druhej spoločnosti.

2. Odpoveď na druhú otázku

Ak nakúpil tovar v SR, mal by ho uviesť v daňovom priznaní ako aj hmotný majetok obstaraný v zahraničí.
0 0
unaghy unaghy

unaghy je offline (nepripojený) unaghy

Aby som to upresnil: ak nakúpil tovar v SR a nepoužije ho na dodanie služby (tovaru) oslobodeného od DPH. Nedá sa to jednoznačne napísať, zo zákona treba pospájať jednotlivé state podľa konkrétneho prípadu - je tam veľa výnimiek, odkazov a upresnení.
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Prosím o radu:
SZČO uzatvoril zmluvu s nemeckou spoločnosťou na výkon logistických prác na stavbe, ktorá prebieha v Rusku. Fakturuje nemeckej firme. Nie je platca DPH. Budú sa jeho príjmy z tejto činnosti počítať do obratu na účely registrácie DPH v SR?
0 0
BOBY BOBY

BOBY je offline (nepripojený) BOBY

Prosím o radu:
SZČO uzatvoril zmluvu s nemeckou spoločnosťou na výkon logistických prác na stavbe, ktorá bude prebiehať v Rusku. Nie je platca DPH. Bude sa príjem z týchto prác počítať do obratu pre účely registrácie DPH? Fakturovať bude nemeckej firme.
0 0
kimart kimart

kimart je offline (nepripojený) kimart

dobrý deň, vie mi niekto poradiť syn si otvoril živnosť od októbra v ČR, avšak mal za rok 2015 aj príjem zo závislej činnosti na slovensku.. Kde podáva daňové priznanie, ktorý typ? ďakujem
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

kimart
dobrý deň, vie mi niekto poradiť syn si otvoril živnosť od októbra v ČR, avšak mal za rok 2015 aj príjem zo závislej činnosti na slovensku.. Kde podáva daňové priznanie, ktorý typ? ďakujem
aj v čr ale iba z príjmov z čr, aj na SK z celosvetových príjmov, typ B
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať