Zavrieť

Porady

práca v zahraničí SZČO

vali vali

vali je offline (nepripojený) vali

Ako je to s prácou slovenského živnostníka v zahraničí /ČR/ môže tam pracovať neobmedzene alebo len 180 dní pre jedného, alebo viacerých odberateľov. Ďakujem vopred za odpoveď.
Usporiadat
vali vali

vali je offline (nepripojený) vali

risk ze ak na to v CR pridu a budu musiet platit aj tam-asi aj s pokutou-
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

vali Pozri príspevok
risk ze ak na to v CR pridu a budu musiet platit aj tam-asi aj s pokutou-
uvedomujem si že je to risk, a oni to vedia, ide len o to, že či to daňové mám urobiť.....alebo povedať, nech idú odovzdať do čiech...ale vlastne tam nemajú ako, lebo niesú tam prihlásení.... pekný deň prajem..
0 0
vali vali

vali je offline (nepripojený) vali

odpovedala ste si sama
0 0
Ali36 Ali36

Ali36 je offline (nepripojený) Ali36

Mám ešte jednu otázku, ak sa zdržuje v ČR nesmie presiahnúť 183 dní v kalendárnom roku, ak tomu dobre rozumiem kalendárny rok je od januára až december, alebo sa mýlim?
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Dobrý večer, mohol by mi niekto poradiť, ako je to s DP, u SZČO, ktorý má jednu živnosť v SR a druhú v Rakúsku? Funguje to rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, príjmy dosiahnuté na Slovensku zdaní na Slovensku, príjmy v Rakúsku v Rakúsku?
0 0
blcha blcha

blcha je offline (nepripojený) blcha

Dúšava Pozri príspevok
Blcha, prosím, kde je napísané, že keď je FO v ČR zapísaná v OR, musí mať podvojné účto v SR.
V zákone o účtovníctve - v slovenskom určite!
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

zuzu247 Pozri príspevok
Dobrý večer, mohol by mi niekto poradiť, ako je to s DP, u SZČO, ktorý má jednu živnosť v SR a druhú v Rakúsku? Funguje to rovnako ako v predchádzajúcich prípadoch, príjmy dosiahnuté na Slovensku zdaní na Slovensku, príjmy v Rakúsku v Rakúsku?
Každý daňovník musí byť v niektorej krajine daňový rezident, t.j. daňovník s neobmedzenou daňovou povinnosťou a v tejto krajine zdaňovať celosvetové príjmy s prihliadnutím na zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia (ak s tou-ktorou krajinou zdoja príjmu má SR zmluvu podpísanú).
0 0
zuzu247 zuzu247

zuzu247 je offline (nepripojený) zuzu247

Ak som správne pochopila, tak buď v jednej krajine alebo v druhej, záleží od dohôd. Ďakujem moc.
0 0
Ali 33 Ali 33

Ali 33 je offline (nepripojený) Ali 33

Dobrý deň. Chcem sa spýtať k tejto téme: SZČO pracuje pre slovenskú s.r.o a má s ňou podpísané zmluvy,avšak výkon práce je v ČR. Zdržuje sa tam cca 200 dní v roku.Pracuje stále na tom istom mieste.Príjem má v czk.Bez DPH. Na Slovensku nemá žiadne iné príjmy je povinný robiť DP v ČR ? Ďakujem.
Naposledy upravil Ali 33 : 01.02.08 at 16:00
0 0
Ali 33 Ali 33

Ali 33 je offline (nepripojený) Ali 33

Posúvam
0 0
Ali 33 Ali 33

Ali 33 je offline (nepripojený) Ali 33

Prosím Vás vie mi niekto poradiť s mojím problémom vyššie?
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ali 33 Pozri príspevok
Dobrý deň. Chcem sa spýtať k tejto téme: SZČO pracuje pre slovenskú s.r.o a má s ňou podpísané zmluvy,avšak výkon práce je v ČR. Zdržuje sa tam cca 200 dní v roku.Pracuje stále na tom istom mieste.Príjem má v czk.Bez DPH. Na Slovensku nemá žiadne iné príjmy je povinný robiť DP v ČR ? Ďakujem.
SZČO má uzavretú zmluvu so slovenskou s.r.o. v CZK ??

DP má urobiť v SR (je náš daňový rezident).
Ale keď sa pozerám, že prekračuje počet kalend.dní, čo medzinárodná zmluva stanovuje, mal sa zaregistrovať v ČR, vznikla stála prevádzkáreň a mal by podať v ČR a následne u nás tiež podať DP a použiť metódu zápočtu pri výpočte daňovej povinnosti.
0 0
Andyke Andyke

Andyke je offline (nepripojený) Andyke

Ali 33, pozri ešte:
http://jozefmihal.blogspot.com/2007/...v-zahrani.html
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Andyke Pozri príspevok
SZČO má uzavretú zmluvu so slovenskou s.r.o. v CZK ??

DP má urobiť v SR (je náš daňový rezident).
Ale keď sa pozerám, že prekračuje počet kalend.dní, čo medzinárodná zmluva stanovuje, mal sa zaregistrovať v ČR, vznikla stála prevádzkáreň a mal by podať v ČR a následne u nás tiež podať DP a použiť metódu zápočtu pri výpočte daňovej povinnosti.
Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia s ČR nestanovuje žiadne kalendárne dni ...
O kalendárnych dňoch hovoria vnútroštátne predpisy tak SR , ako aj ČR.
V §1 Zákona o dani z príjmov sa uvádza aj to, že ak je uzatvorená medzinárodná zmluva (zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia), má táto zmluva prednosť pred zákonom o dani z príjmov.
Zmluva s ČR je tu http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/de...38&Rocnik=2003
Podnikatelia, ktorí majú príjmy plynúce z ČR musia posúdiť či im v zmysle zmluvy vzniká stála prevádzkáreň a tým aj povinnosť registrácie v ČR.
0 0
tinča tinča

tinča je offline (nepripojený) tinča

Dobrý deň. Chcem sa opýtať na takýto prípad. Známy je SZČO, pracuje a fakturuje rakúskej firme v eurách, za prácu vykonanú v ČR. Ako postupovať v tomto prípade? Začína až od januára tohto roku. Má sa prihlásiť v ČR, alebo v Rakúsku? Ďakujem
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

vali Pozri príspevok
Ako je to s prácou slovenského živnostníka v zahraničí /ČR/ môže tam pracovať neobmedzene alebo len 180 dní pre jedného, alebo viacerých odberateľov. Ďakujem vopred za odpoveď.
Odpoveď tu http://www.porada.sk/t72221-v-ktorej...vnostnika.html
0 0
hanelie hanelie

hanelie je offline (nepripojený) hanelie

sprievodca CR Rakúsko,
práca SZČO v Nemecku a Rakúsku: / podmienky /
http://www.eures.sk/rakusko-vykonava...sti-268-1.html
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Prosím, potrebujem súrnu radu. SZČO poskytuje služby aj v ČR pre českých odberateľov. Príjmy zdaňuje všetky na Slovensku. V DP sa uvádza, že v oddieli XIII. je potrebné uviesť príjmy zo zdrojov v zahraničí. Poraďte mi, ako to tam má vypísať - nejaký príklad. Má to tam vôbec uvádzať, aj keď nemá v ČR živnosť?
0 0
monspa monspa

monspa je offline (nepripojený) monspa

Prosím, prosím, môže mi niekto poradiť?
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Príjem od českých odberateľov bude mať v účtovníctve prepočítaný kurzom. Dá si to v DP do odd.VI. medzi príjmy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať