Zavrieť

Porady

Odvolanie podpredsedu. Právoplatné alebo nie?

zeli zeli

zeli je offline (nepripojený) zeli

Chcel by som poradiť v jednom probléme s našou bytovkou. V rok 1998 sme odkúpili bytovku od bytového podniku a zriadili si spoločenstvo bytov. V tom čase boli zvolení predseda a dvaja členovia dozornej rady. Jedným z členov bola moja mama. Pred dvoma rokmi sa odsťahovala do iného mesta. Na najbližšej schôdzi padol návrh na to, že treba zvoliť nového člena keďže moja mama sa odsťahovala. Lenže do dnešného dňa má stále trvalý pobyt tu a je aj vlastníčkou bytu. Na schôdzi sa vtedy vôbec nehlasovalo o odvolaní mamy z funkcie (nieje o tom spísaná dokonca ani žiadna zápisnica). Hlasovalo sa vtedy len o zvolení nového podpredsedu. Do dnešného dňa jej nebolo tiež doručené žiadne rozhodnutie o tom, že je z funkcie odvolaná. Chcem sa Vás opýtať kto je podľa správnosti a práva legálnym členom dozornej rady bytového spoločenstva? Nemalo sa hlasovať za nového člena až vtedy, keď by bolo mojej mame doručené právoplatné rozhodnutie o odvolaní z funkcie?
Naposledy upravil zeli : 25.01.08 at 18:16
Usporiadat
svojar svojar

svojar je offline (nepripojený) svojar

Aj ten druhý podnájomník je syn vlastníčky bytu? Myslím, že v tvojom prípade postupujú preto tak, že predpokladajú dobré rodinné vzťahy, takže si isto finančnú stránku vyriešite.
Na druhej strane keby uznali tvoj hlas, namietať by mohli ostatní vlastníci bytov, a to oprávnene. Snáď ta plná moc pre teba nie je taký veľký problém.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

zeli Pozri príspevok
Áno máš pravdu. Lenže u nás je to tak že keď niečo od teba potrebujú tak si ťa nájdu aj o polnoci. Lenže keď potrebujeme my niečo od nich tak ťa ani nepoznajú. Myslíš si že to je správne? Keď im treba platiť nezaujíma ich kto si, čo si. Ale keď od nich potrebuješ čo i len podať klinec zo zeme tak ťa obídu na sto metrov. A to im platíme za to, aby tu boli pre nás keď potrebujeme pomoc (to nemám na mysli manuálnu prácu). Merače sa odsúhlasili. To nepopieram. Vo vedľajšom vchode je podnájomník. Je zaujímavé že jemu ani len nepovedali, že sa zbierajú peniaze. Okamžite sa skontaktovali s vlastníkom bytu a informovali ho o tom, čo sa ide robiť. V mojom prípade to bolo opačne. Mamu (vlastníka bytu) ani nemali záujem informovať o tom, čo sa robí a rovno išli za mnou. A pritom sami vykrikujú že nie som vlastníkom bytu. Podľa môjho názoru to nieje správny postup z ich strany. A práve to je problém v našom spoločenstve. Robia si čo chcú a ako chcú. No žiaľ 70 percent nájomníkov (poväčšine starší ľudia) sú na ich strane. Lebo podľa nich my mladí nevieme nič a oni všetko.
Vieš Zeli takto vznikajú nedorozumenia. keď ty takto - tak ja ešte viac... Čo tak v klude sa porozpravat, vypočuť si problémy druhej strany, skusit sa zapojit do diania v dome. Mám skúsenosť, že keď miekomu niečo vyčítam, okamžite sa bráni utokom a ak sa ani jeden neumudri všetko sa len vyostruje. Skutočne to chce trochu diplomacie, prihovoriť sa , pochopiť a uvidíš, že aj tí "starí" pochopia, že mladá krv veľa osvieži
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať