Zavrieť

Porady

CENY MURARSKYCH PRÁC.

DOBRY DEN PRAJEM.CHCEL BI SOM SA OPYTAT CI BI NIEKTO VEDEL PORADIT V AKYCH CENNOVYCH HLADINACH SA POHYBUJE CENA PRACE ZA METER KUBICKY PRI HRUBEJ STAVBE.
Usporiadat
nikolakvokackova nikolakvokackova
apochybujem ze beru 50000az 60000sk mozno v dysneylende
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ferdosondo Pozri príspevok
Musím len súhlasiť. Firma na kľúč je väčšinou firma s dvomi- tromi pracovníkmi. Na to aby postavili dom potrebujú partie živnostníkov, alebo ako si napísal načierno. No a keďže živnostník za 650-800 sk, tzv. firma chce tiež zarobiť, tak vznikne z toho 1 800 Sk a viac . Ale ak chce niekto viac platiť, tak ja nemám proti tomu nič.
Priemerný murár musí za rok postaviť priemerný dom.Čiže traja murári tri domi.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

220870 Pozri príspevok
Priemerný murár musí za rok postaviť priemerný dom.Čiže traja murári tri domi.
Čo si myslel pod tým postaviť priemerný dom? Na komplet, alebo hrubú stavbu? Lebo neviem, či murár zvládne všetky profesie potrebné pri stavbe domu
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Murársku časť.Základy,izolácie,murivo,betonáž,omietky , potery,vence, armatúry, izolácie,obklady,dlažby.Všetky profesie sozrejme nie.Krov,el.plyn ,voda,klampiar.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ferdosondo Pozri príspevok
Lapejko rozumiem dobre??? 1800 Sk za m3? K tomu vlastné lešenie a pomocníci? Za 650 Ti to spravím bez lešenia a pomocníkov a za kvalitu ručím. Priečky 250 až 350/m2
Nedvíhaj na mňa hlas! Táto cena platí hlavne vtedy ak robíme komplet stavbu a garantujeme hrubé odchýlky cca 3 MM, to znamená, že v interiéri použijem do 5 MM vápennosadrovej omietky v jednej vrstve bez lepidla a sieťky, pod obklad stačí stenu prebrúsiť a fasádu prestierkovať. Podmienkou však je kvalitné vyplnenie všetkých ložných škár murovacím lepidlom a následné zoškrabnutie zvyšku lepidla. To všetko priebežne počas murovania, nie o rok! Patrí k tomu aj priebežné vyrezávanie zvislých inštalačných rýh väčších priemerov hlavne na kanalizáciu a vzduchtechniku.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

lapejko Pozri príspevok
Nedvíhaj na mňa hlas! Táto cena platí hlavne vtedy ak robíme komplet stavbu a garantujeme hrubé odchýlky cca 3 MM, to znamená, že v interiéri použijem do 5 MM vápennosadrovej omietky v jednej vrstve bez lepidla a sieťky, pod obklad stačí stenu prebrúsiť a fasádu prestierkovať. Podmienkou však je kvalitné vyplnenie všetkých ložných škár murovacím lepidlom a následné zoškrabnutie zvyšku lepidla. To všetko priebežne počas murovania, nie o rok! Patrí k tomu aj priebežné vyrezávanie zvislých inštalačných rýh väčších priemerov hlavne na kanalizáciu a vzduchtechniku.
Dvíhaj si čo chceš. Mne je to jedno. To čo popisuješ je normálny postup stavania z Ytongu. Nič svetaborné. Ja tak robím bežne. Pod obklad netreba ani prebrusovať, môžeš rovno klásť. Ak Ti za to niekto platí 1800 Sk/m3, tak Ti to prajem a nech Ti to vydrží. A už sa nepaprč. Pôvodne som myslel, že ideš stavať a niekto Ti niekto dal ponuku.
Ešte by ma zaujímalo, čo myslíš pod tými hrubými odchýlkami 3mm.
0 0
focus3ccd focus3ccd

focus3ccd je offline (nepripojený) focus3ccd

Mne odbornici murovali 375mm Ytong a na vyske cca 1m uz utekali s presnymi tvarnicami cca 2cm. Na jednej strane som musel diamantovym kotucom zrezavat SETU ktora na to samozrejme nepasovala. A na inej strane som musel kopu dorabat na vnutorne omietky. Nie su odbornici na slovensku, su to len vydrbane stroje na peniaze.

Vyhodil som ich a vsetky vnutorne priecky som si urobil sam, ziadna veda, len spagaty, uhly a dlhe vodovahy. max 2mm omietky a mam pokoj.
Zo 3 roky stoja a nikde ani prasklina.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

focus3ccd Pozri príspevok
Vyhodil som ich a vsetky vnutorne priecky som si urobil sam, ziadna veda, len spagaty, uhly a dlhe vodovahy. max 2mm omietky a mam pokoj.
Zo 3 roky stoja a nikde ani prasklina.
Murovanie nieje tazke pre priemerne sikovneho cloveka co ma cas sa s tym hrat a chut sa zodrat na smrt Tiez sa divim kolko ti murari pytaju za pracu. Keby si za tie peniaze mal aspon zaruku na tu pracu a zniceny material.
0 0
lapejko lapejko

lapejko je offline (nepripojený) lapejko

živnostník remeselník
Ferdosondo Pozri príspevok
Dvíhaj si čo chceš. Mne je to jedno. To čo popisuješ je normálny postup stavania z Ytongu. Nič svetaborné. Ja tak robím bežne. Pod obklad netreba ani prebrusovať, môžeš rovno klásť. Ak Ti za to niekto platí 1800 Sk/m3, tak Ti to prajem a nech Ti to vydrží. A už sa nepaprč. Pôvodne som myslel, že ideš stavať a niekto Ti niekto dal ponuku.
Ešte by ma zaujímalo, čo myslíš pod tými hrubými odchýlkami 3mm.
No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
0 1
ski555 ski555

ski555 je offline (nepripojený) ski555

lapejko Pozri príspevok
No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
z toho si nič nerob,podľa niektorých je nás potom viacej,to by som sa tiež musel opiť
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

lapejko Pozri príspevok
No comment! Idem sa opiť a rozjímať o tom aký som vydriduch...
No dúfam, že Ťa dnes nebolí hlava. Prečo vydriduch, však ak máš klientelu, ktorá Ti za prácu platí toľko ako píšeš, tak je všetko OK. Potom okrem kvalitného murovania sa dokážeš aj dobre predať a ver mi, že Ti to prajem.
Je určitá skupina investorov, ktorí predpokladajú, že keď ich niečo stojí aspoň 2x viac, tak to bude aj kvalitné(svoju nevedomosť v oblasti stavebníctva sa snažia nahradiť plnou peňaženkou). Vo veľa prípadoch je to tak, ale nie vždy. Na našom zbojníckom vŕšku vyrastali domy za nie malé peniaze, ale kvalita prevedených prác bola v niektorých prípadoch žalostná aj vďaka tomu, že ich prvá otázka bola: "Za ako dlho to viete spraviť". Samozrejme najlepšie ak o dva dni skôr, ako u suseda.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mne prisla cenova ponuka na 500eur/m2 pre dom na kluc. Trochu nerealne nie? Hlavne ked tam boli take bonusy pisane ako podlahove kuranie, na to napojeny krb a solar.
0 0
MILAN P. MILAN P.

MILAN P. je offline (nepripojený) MILAN P.

viem dobru murarsku partiu s kosic su rychly a hlavne maju dobre ceny za hrubu stavbu sa dohodnu na jednej cene a nie ziadne m3 alebo m2. oplati sa ich volat rodinny dom neakych10.10 rozmer postavily za 4 dni. treba pocitat stim ze iny pocitaju zalozenie prekladov na okna na dvere atd,,,0914299527.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Práve preto že to nerozrátavaju tak majiteľlov jednoduchých bunglaow-ov to stojí viac ,respektíve čím jednoduchšia stavba tým viac ich oklamú. Možno to nerátajú len preto ,že sú neschopný a nevedia si svoju prácu predstaviť dopredu a roz rátať si ju. A ja naopak všetkým odporúčam aby sa takýmto expertom veľkým oblúkom vyhli.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam ponuku na 28eur na kubik
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
mam ponuku na 28eur na kubik
Dobra cena ak už je v tom všetko. Ja som platil 30/m3 bolo v tom všetko: miešanie malty + hantlageri a nič navyše/zakladanie rohov, osadenia prekladov ,skrátka nič/ po vymurovani sme to presne pomerali a vycáloval som 1.500 Evri
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

samozrejme ze presun materialov a lesenie v tom nieje. montaz keram. prekladov 4eur za kus.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
alltracboy Pozri príspevok
samozrejme ze presun materialov a lesenie v tom nieje. montaz keram. prekladov 4eur za kus.
Ako som napisal,ani cent naviac, murovali 3 + 1 mišačka + 2 nosili tehly, lešenie si urobili na kozach , mal som len 2 tak že si poukladali tehli na seba a dali na ne foršňu. 30/m3 netto
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

ake si daval preklady? ja by som chcel betonove odliat.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
alltracboy Pozri príspevok
mam ponuku na 28eur na kubik
Na okolie BA je to slušná cena.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať