Zavrieť

Porady

Daň z motorových vozidiel - FO

Chcela by som sa opýtať, či SZČO - FO je povinný podať DP a zaplatiť daň z mot. vozidiel, ak používa súkromné vozidlo na podnikanie a nie je zaradené do majetku firmy.
Ďakujem za odpoveď.
Usporiadat
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Ďakujem.
0 0
Lenka4 Lenka4

Lenka4 je offline (nepripojený) Lenka4

dobrý večer

chcem sa opýtať či musím zaplatiť daň z motorových vozidiel za rok 2007,ak používam vlastné auto na podnikanie podla §6 ods 2. - z činnosti, ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním. Nespnila som si ani oznamovaciu povinnosť. neviem či si takto môžem uplatniť cestovné náklady súvisiace s cesťokmi.

Lenka
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

Ak bolo MV zakúpené 21.12.2007, prihlásené na DI až v 1/2008 a nebola zaň zaplatená daň z MV za rok 2007, môže si uplatniť náklady spojené s jeho prevádzkou za rok 2007? Alebo má doplatiť daň a až potom si ho dať do nákladov /km+PHM/?
Ďakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SERVIS Pozri príspevok
Ak bolo MV zakúpené 21.12.2007, prihlásené na DI až v 1/2008 a nebola zaň zaplatená daň z MV za rok 2007, môže si uplatniť náklady spojené s jeho prevádzkou za rok 2007? Alebo má doplatiť daň a až potom si ho dať do nákladov /km+PHM/?
Ďakujem
Zaplatenie dane z MV nesúvisí s uplatnením nákladov na toto MV.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
SERVIS Pozri príspevok
Ak bolo MV zakúpené 21.12.2007, prihlásené na DI až v 1/2008 a nebola zaň zaplatená daň z MV za rok 2007, môže si uplatniť náklady spojené s jeho prevádzkou za rok 2007? Alebo má doplatiť daň a až potom si ho dať do nákladov /km+PHM/?
Ďakujem
Uplatnenie nákladov nie je viazané na úhradu dane z motorových vozidiel, čo samozrejme neznamená, že sa nemá uhradiť. Aj spätne.
0 0
SERVIS SERVIS

SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

smith Pozri príspevok
Uplatnenie nákladov nie je viazané na úhradu dane z motorových vozidiel, čo samozrejme neznamená, že sa nemá uhradiť. Aj spätne.
A ešte by som chcela vedieť, AKO MáM NAJSPRáVNEJšIE POSTUPOVAť, v tomto prípade, ak chcem dosiahnuť čo najviac nákladov spojených s vozidlom v r. 2007. To ozaj môžem spätne za celý rok uplatňovať náklady , aj keď bolo zakúpené v decembri? Ďakujem.
0 0
muffin muffin

muffin je offline (nepripojený) muffin

Dobrý deň,
prosím Vás poraďte mi.. Keď som podávala na rok 2007 daň z motorových vozidiel a v roku 2007 sme predali jedno auto... Musím podávať tento rok znova?
Dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

muffin Pozri príspevok
Dobrý deň,
prosím Vás poraďte mi.. Keď som podávala na rok 2007 daň z motorových vozidiel a v roku 2007 sme predali jedno auto... Musím podávať tento rok znova?
Dakujem
DP za rok 2008 podáme do konca januára 2009.,ale oznamovaciu povinnosť - odhlásiť MV z dani ste si mali splniť do 15. dní od nepoužívania MV na podnikanie.
0 0
muffin muffin

muffin je offline (nepripojený) muffin

oznamenie sme poslali o predaji... len kolegyne ma zmiatli.. ze ci som podala danove priznanie... no tento rok nie.... tak preto sa pytam....
lebo v januari 2007 bolo podane a ked nastali zmeny, tak sme to ohlasili, takze az v roku 2009?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

muffin Pozri príspevok
oznamenie sme poslali o predaji... len kolegyne ma zmiatli.. ze ci som podala danove priznanie... no tento rok nie.... tak preto sa pytam....
lebo v januari 2007 bolo podane a ked nastali zmeny, tak sme to ohlasili, takze az v roku 2009?
Áno, tak. od 1.1.08 je v Zákone o miestnych daniach, kam patrí zákon o MV zmena aj v tomto.
Naposledy upravil Tweety : 11.03.08 at 08:38 Dôvod: ch
0 0
muffin muffin

muffin je offline (nepripojený) muffin

ale toto je dan z MV PO.... pozrem v zakone... dakujem
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

muffin Pozri príspevok
ale toto je dan z MV PO.... pozrem v zakone... dakujem
Nie je iný zákon , tento platí rovnako pre FO, ako pre PO.
0 0
Augustin Augustin

Augustin je offline (nepripojený) Augustin

Chcel by som sa spýtať,či si môžem odpočitať cestnú daň do nákladov,a či si môžem odpočítať aj zákonu poistku.Používam PHM+6,20 km ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Augustin Pozri príspevok
Chcel by som sa spýtať,či si môžem odpočitať cestnú daň do nákladov,a či si môžem odpočítať aj zákonu poistku.Používam PHM+6,20 km ďakujem
Zaplatená daň z MV ide celá do nákladov.
Povinné zmluvné poistenie sa tiež môže uznať do nákladov, lenže nie celá suma. Treba veľmi citlivo zvážiť akým pomerom sa zahrnie do nákladov vzhľadom na to, že vozidlo sa používa aj na súkromné jazdy a tieto sa nikde v účtovníctve nevykazujú, takže veľmi ťažko sa bude dať obhájiť pomer pracovných a súkromných jázd a z neho vychádzajúca suma poistného pripadajúca na pracovné jazdy. Bude to vždy riziko.
0 0
Augustin Augustin

Augustin je offline (nepripojený) Augustin

Ďakujem.
0 0
HankaS HankaS

HankaS je offline (nepripojený) HankaS

A má niekto takú skúsenosť, že by SZČO si bral náhrady za používanie vlastného vozdidla a nezaplatil daň z motor.vozidiel, pri kontrole DU zrejme asi bude penalizovať za nezaplatenie dane, a ktovie či by nevyhodil z výdavkov tie náhrady.?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

HankaS Pozri príspevok
A má niekto takú skúsenosť, že by SZČO si bral náhrady za používanie vlastného vozdidla a nezaplatil daň z motor.vozidiel, pri kontrole DU zrejme asi bude penalizovať za nezaplatenie dane, a ktovie či by nevyhodil z výdavkov tie náhrady.?
Nevyhodí, ale DzMV predpíše na úhradu + úrok z omeškania úhrady + sankciu za nepodanie DP.
Je lepšie tomu predísť a podať DP a zaplatiť DzMV ešte pred kontrolou - teda neodkladne.
0 0
linda991 linda991

linda991 je offline (nepripojený) linda991

FO- platila preddavky na daň z motorových vozidiel za r. 2009, v daňovom priznaní jej vyšiel preplatok.
Ako sa v jednoduchom účtovnáíctve zaúčtujú tieto preddavky v r. 2009 a vyúčtovanie v r. 2010
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
linda991 Pozri príspevok
FO- platila preddavky na daň z motorových vozidiel za r. 2009, v daňovom priznaní jej vyšiel preplatok.
Ako sa v jednoduchom účtovnáíctve zaúčtujú tieto preddavky v r. 2009 a vyúčtovanie v r. 2010

R. 2009 ako réžia platba dane z MV.
R. 2010 detto len s mínusom.
0 0
kaja1 kaja1

kaja1 je offline (nepripojený) kaja1

Dobrý večer,

Nákladný príves s kategóriu O1 v TP - treba platiť za to dań z MV ?

vopred dakujem
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať